بازاریابی چریکی

قدیم ها هر کسی که کالایی لازم داشت به یکی از مغازه ها مراجعه میکرد و کالای مورد نظر خودش رو تهیه میکرد و گاهی هم با دیدن یک تبلیغ در تلویزیون یا هر عامل تبلیغاتی دیگه با کالاهای جدید آشنا میشد و به راحتی پیام تبلیغاتی انتقال می یافت.

 

 

اما اکنون آن ها آنلاین می شوند تا اطلاعات بیشتری در مورد چیزهایی دریافت کنند که میخواهند بخرند، گاهی اوقات خرید آن ها آنلاین است، گاهی اوقات هم، آنلاین آشنا میشوند و آفلاین خرید می کنند، معمولا هم از وب سایتی که به اندازه کافی اعتماد کرده اند خرید می کنند. اکنون شما باید مانند یک پارتیزان از اینترنت در بازاریابی چریکی استفاده کنید.

 

آنچه که قبل از بازاریابی چریکی با اینترنت باید بدانید

قبل از ورود به جهان بازاریابی آنلاین باید دو چیز را بدانید، در درجه اول تجارت الکترونیک و حجم آن، شرکت های تحقیقاتی فورستر پیش بینی کرد که حجم معاملات خرده فروشی آنلاین از 95/7 میلیارد دلار به 229 میلیارد دلار در سال خواهد رسید که 10% کل خرده فروشی است، به رشد آن توجه کنید، البته چنین آمار دقیقی در کسب و کارهای اینترنتی ایران در دسترس نمی باشد، ولی در ایران نیز رقم قابل توجهی در این بازار معامله می شود.

 

دومین چیزی که باید بدانید این است که اینترنت یک اسلحه بازاریابی مستقیم است، تاکتیک های پست مستقیم به طور صد در صد شامل بازاریابی اینترنتی می شود، اینترنت قوانین طبیعت انسانی را از بین نبرده است. تعدادی از بازاریاب های اینترنتی شکست می خورند چون چیزی در مورد طبیعت انسان ها نمی دانند. بازاریابی چریکی در آنلاین موفق می باشد.

 

زیرا بازاریابان چریکی هنر بازاریابی را به صورت مستقیم می آموزند که بینشی قوی در مورد مردم به آنها می دهد، بازاریابی ایمیلی نیز تماما در مورد مردم است.البته با داشتن معلومات بازاریابی اینترنتی موفق تر خواهند شد.

 

حقایق بازاریابی چریکی با اینترنت

می خواهم فقط در مورد چیزهایی صحبت کنم که از آن ها مطمئن هستیم، چیزهایی که احتمالا تغییر نمی کنند. اینترنت یکی از صدها اسلحه ی بازاریابی است و خیلی سریع در حال رشد است، در حقیقت جامع ترین اسلحه است. اگر درست با آن کار کنید، سود میبرید.

 

اما تا وقتی که ندانید بازاریابی چگونه کار می کند، بخت و اقبالی برای انجام دادن آن ندارید. اینترنت می تواند در بازاریابی اثربخش به شما کمک کند. می تواند از راه هایی به شما کمک کند که در مغز هیچ حرفه ای قرن بیستم نیز راه نداشت، بازاریابی چریکی همیشه از چنین سلاح بسیار قوی سود می برد.

 

اما موفقیت تجاری، حوزه ی عمل کارهای اتوماتیک و ماشینی نیست. اگر تصمیم دارید از بازاریابی آنلاین استفاده کنید، اولین قانون آن قانون سومین است. باید بودجه بازاریابی آنلاین را تعیین کنید، سپس یک سوم آن را در توسعه سایت خود به کار ببرید، یک سوم برای ترویج و تبلیغ سایت، و یک سوم در پشتیبانی سایت.

 

بعضی از بازاریاب های آنلاین که درست توجیه نشده اند، تمام بودجه را برای توسعه سایت سرمایه گذاری می کنند و سپس متعجب می شوند که چرا سودی ندارند، اما در بازاریابی چریکی بازاریابان به خوبی توجیه می شوند و همیشه در بودجه و مراحل انجام کار دقت دارند.

 

کلام آخر

اینترنت مهمترین و قویترین سلاح در بازایابی چریکی محسوب می شود، اگر شما هم دوست دارید کسب و کار خودتان را رونق دهید باید مانند یک بازاریاب چریکی عمل کنید، اما ممکن است تا اینجا برایتان این سوال پیش آمده باشد که بازاریابی چریکی چیست ؟ در مقالات بعدی درباره بازاریابی چریکی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *