بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی مهمترین عملی می باشد که پس از راه اندازی هر کسب و کار اینترنتی باید مورد توجه قرار گیرد که البته درباره راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق مقاله ای با نام کسب و کار اینترنتی من چگونه موفق می شود را در وب سایت منتشر کردیم و می توانید آن را مطالعه بفرمائید.

 

کسب و کار اینترنتی می تواند موفق باشد که همیشه به دنبال روش های بازاریابی اینترنتی مناسب بگردد و پس از پیدا کردن و یاد گرفتن این اصول آنها را به کار بگیرد، همچنین سعی نکنید تنها از یک ابزار برای این منظور استفاده کنید، زیرا میزان تاثیر گذاری آن کاهش می یابد، بلکه باید سعی کنید از ترکیب ابزارهای بازاریابی اینترنتی استفاده کنید.

 

چرا بازاریابی اینترنتی مهم است ؟

بازاریابی اینترنتی درست مانند خونی است که قلب برای پمپاژ کردن و زنده نگه داشتن انسان نیاز دارد، حتی مغز شما نیازمند جریان خون می باشد، بنابراین بدون خون، قلب از حرکت باز می ایستد و به مرحله مرگ می رسیم، بازاریابی دقیقا نقش همان خون را برای کسب و کار اینترنتی دارد.

 

اگر شما بازاریابی نداشته باشید، درست مانند این است که فروشگاه خودتان را در یک منطقه بدون جمعیت افتتاح کردید و هیچ علامتی هم برای هدایت افراد به آن سمت نصب نکرده اید، پس چه توقعی دارید که فروش کنید، شما باید دیگران را از وجود کسب و کارتان مطلع و این افراد را به خریدارن تبدیل کنید.

 

روش های بازاریابی اینترنتی

روش های مختلفی در بازاریابی اینترنتی وجود دارد که بعضی از آنها را باید حتما اجرا کنید و می توان گفت از واجبات هستند، ایمیل مارکتینگ ، بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو (سئو)، داشتن صفحات فرود، بازاریابی جوامع مجازی، وبلاگ نویسی از جمله روش های بازاریابی اینترنتی می باشند که لازم الاجرا می باشند.

 

زیرا این روش ها و ابزارهای که معرفی شدند به صورت یک زنجیره به یکدیگر متصل می باشند و اگر بخواهید هر کدام از آنها را حذف کنید، درست مانند شکستن یک حلقه از زنجیر سایر حلقه ها از هم می پاشند. بنابراین سعی کنید از تمام این حلقه ها محافظت کنید تا بازاریابی اینترنتی مناسبی داشته باشد.

 

سایر روش های بازاریابی اینترنتی

اگر واقعا می خواهید کسب و کار اینترنتی موفقی داشته باشید باید سعی کنید از سایر ابزارهای بازاریابی اینترنتی نیز استفاده کنید، اگر شما به صورت ترکیبی از این ابزارها استفاده کنید اثر سایر روش های چندین برابر خواهد شد.

 

فعالیت در انجمن های مربوط به کسب و کارتان، بازاریابی محتوا، ویدئو مارکتینگ، بازاریابی چریکی و حتی ترکیب این ابزارها با ابزارهای آفلاین مانند، کارت ویزیت، بروشور، هدایای تبلیغاتی و …، اگر شما ابزارهای آفلاین را با ابزارهای آنلاین ترکیب کنید شاهد نتیجه بهتری خواهید بود.

 

بسیاری از افراد ممکن است از طریق همین تبلیغات آفلاین شما را پیدا کنند، بنابراین هیچ وقت ابزارهای آفلاین را دست کم نگیرید و سعی کنید آنها را با تبلیغات آنلاین ترکیب نمایید تا به کاربران و مشتریان بیشتری دسترسی پیدا کنید.

 

پشتکار در بازاریابی اینترنتی

یک نکته که کاملا واضح و روشن است این است، شما باید در بازاریابی خود پشتکار داشته باشید و اگر به سرعت بخواهید این کار را کنار بگذارید، یقین داشته باشید به نتیجه مناسبی دست پیدا نخواهید کرد، همچنین این را نیز بدانید که بازاریابی اینترنتی یک روال همیشگی است و شما باید با استفاده از بازاریابی بر تعداد کاربران و مشتریان بیافزایید.

 

البته در بازاریابی آنلاین شما می توانید بعضی از کارها را به صورت اتوماتیک در آورید، اما بعضی از کارها نظارت مستقیم شما را می طلبد و همچنین هیچ وقت عامل انسانی را در بازاریابی اینترنتی فراموش نکنید، در بازاریابی آفلاین افراد در مرحله دوم یا سوم با عامل انسانی روبرو خواهند شد.

 

اما در بازاریابی اینترنتی افراد فقط یک وب سایت را می بینند و شاید نتوانند با شما ارتباطی برقرار کنند، این عامل بسیار خطرناک و بد خواهد بود، بنابراین باید کاری کنید که این افراد شما را ببینند، با استفاده از ویدئو و یا امکان برقراری تماس تلفنی و یا حتی پاسخ دهی سریع به سوالات کاربران باعث خواهد شد تا عامل انسانی بیشتر دیده شود.

 

کلام آخر

بازاریابی اینترنتی را جدی بگیرید و اگر تا به حال از این عامل غافل بودید حتما از امروز به آن توجه کنید و در کسب و کار خود این عامل را لحاظ کنید، یقین داشته باشید اگر در این مورد به اندازه کافی پشتکار داشته باشید نتایج بسیار خوبی به دست خواهید آورد و کسب و کارتان به سرعت رونق پیدا می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *