بهبود نرخ تبدیل و عوامل ناپایدار ی فروش وب سایتیک موضوع بسیار جالب که در بازاریابی اینترنتی وب سایت های مختلف همیشه با آن برخورد می کنم و سوال افراد زیادی هست که از ما مشاوره می گیرند و یا ایمیل ارسال می کنند این است که، فروش آنها به صورت پایدار اتفاق نمی افتد و به صورت دوره ای فروش هایی را تجربه می کنند در صورتیکه یک سری عملیات های تبلیغات و بازاریابی اینترنتی را هم انجام می دهند و در این جا می خواهم به دلایل این مسئله بپردازم.

 

بهبود نرخ تبدیل در بازاریابی اینترنتی

یکی از مهمترین موضوعاتی که یک کسب و کار اینترنتی باید به آن توجه کند موضوع افزایش نرخ تبدیل و بهبود نرخ تبدیل می باشد که البته درباره مفهوم نرخ تبدیل قبلا در مقاله نرخ تبدیل چیست به صورت کامل صحبت کرده ایم، بزرگترین اشتباهی هم که وب سایت ها مرتکب می شوند این است که با شنیدن این موضوع فقط به صفحات فرود فکر می کنند !

 

اما آیا برای افزایش نرخ تبدیل ما باید فقط از صفحات فرود استفاده کنیم و راه دیگری در قدم اول برای افزایش تعداد مخاطبان همیشگی وجود ندارد ؟ حتی ممکن است افراد زیادی وارد صفحه فرود شما بشوند و با توجه به رعایت تمام نکات افراد از صفحه فرود شما خارج شوند و به هر شکلی وارد صفحه اول وب سایت و یا هر کدام از صفحه دیگر از وب سایت بشوند.

 

در این موقع دیگر صفحه فرود هم بی اثر خواهد شد و شما تعداد مخاطبان زیادی را از دست خواهید داد، زیرا شما بر روی انواع روش های نرخ تبدیل سایت خودتان کار نکرده اید و باید حتما در سایت خودتان از تکنیک های مختلفی برای این کار استفاده کنید تا بتوانید در آینده با کاربران بیشتری در ارتبط باشید و در نتیجه به افزایش فروش و درآمد پایدار دست پیدا کنید.

 

قیف فروش بزرگترین حقیقت کسب و کار اینترنتی

اگر وب سایت شما را ویترین یک مغازه در نظر بگیرم این جور باید بیان کنم که شما هر روز به روش های مختلف بازاریابی و تبلیغات می کنید تا افراد بیشتری تا درب مغازه و ویترین مغازه شما بیایند و اگر از نمای مغازه و اجناس داخل مغازه خوششان بیاید به داخل مغازه هم خواهند آمد، در اینجا این شما هستید که در نقش فروشنده ظاهر خواهید شد.

 

به عنوان یک فروشنده خوب در مرحله اول باید کاری کنید که این افراد به خود شما و اجناس داخل مغازه اعتماد کنند و به اصطلاح خوششان بیاید، اگر همه چیز خوب پیش برود از این تعداد افرادی که به داخل مغازه شما آمده انده یک عده خرید می کنند و بقیه بدون خرید آنجا را ترک خواهند کرد و اگر شما عالی عمل کرده باشید خریدارن قبلی دوباره باز خواهند گشت و خرید های دیگری هم از شما می کنند.

 

در کسب و کار اینترنتی هم این قیف فروش وجود دارد، اما سه قیف در مسیر بازاریابی اینترنتی و تبدیل شما وجود خواهد داشت، اولین قیف که همان ویترین مغازه شما می باشد و شما باید همیشه آن را پر نگه دارید، یعنی باید با استفاده از روش های مختلفی برای سایت خودتان ترافیک ایجاد کنید و به هیچ عنوان نباید این قیف خالی شود.

 

سپس مراحل تبدیل آغاز می شود و شما باید در سایت خودتان با تکنیک های مختلف این افراد را به علاقه مند تبدیل کنید، تا در آینده بتوانید کالای خودتان را به آنها بفروشید، اما واقعیت این است که در میانه این راه درست مانند ماجرای همان مغازه افراد زیادی شما را ترک خواهند کرد، اما هر چه شما روی بهبود نرخ تبدیل سایت خودتان بهتر کار کنید، افراد بیشتری خواهند ماند و فروش بیشتری اتفاق خواهد افتاد.

 

کلام آخر

اگر حتی با تکنیک های بازاریابی اینترنتی آشنا هستید باز هم روی نرخ تبدیل سایتتان کار کنید، هیچ وقت نگذارید قیف ورودی سایتتان خالی بشود و همیشه ترافیک مناسبی را به سمت سایتتان هدایت کنید تا در نتیجه بتوانید افراد بیشتری را به مشتریان وفادار آینده سایت تبدیل کنید.

 

اگر تمایل دارید نرخ تبدیل وب سایت خودتان را افزایش دهید تا به فروش مناسب و پایداری دست پیدا کنید، روی تصویر زیر کلیک کنید.

تبدیل سایت به موتور پولسازی – استاد تبدیل شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *