درآمد اینترنتی

همیشه قرار نیست شما یک کالا یا یک محصول را بفروشید، گاهی اوقات تنها با عضویت دیگران در سایت خود می توانید درآمد اینترنتی داشته باشید !

برای کسب درآمد از اینترنت گاهی اوقات می توانید سایتی را ایجاد کنید که افراد در قبال عضو شدن در آن به محتوای خاصی دسترسی داشته باشند و برای این نوع عضویت یک حق اشتراک تعیین نمایید، افراد بسیاری حاضر هستند این مبلغ را بپردازند، البته اگر مبلغ اشتراک شما منطقی باشد.

 

البته در کسب و کار اینترنتی که مبنی بر عضویت می باشد، نباید صرفا تمام محتوای سایت فقط در ازای عضویت پولی مد نظر قرار بگیرد، چنین سایتی به سرعت شکست خواهد خورد.

 

کسب درآمد اینترنتی و نوع محتوا

شما باید بخشی از محتوا خود را به صورت رایگان در اختیار تمام بازدیدکنندگان خود قرار دهید، با اینکار این افراد به محتوا و خود شما اعتماد پیدا می کنند و در آینده اقدام به خرید اشتراک ماهانه خواهند کرد. یک سیاست انتشار محتوا داشته باشد.

 

کسب درآمد اینترنتی و سیاست انتشار محتوا

اگر مایل هستید کسب درآمد اینترنتی شما رو به پیشرفت باشد، مشتریکن خود را حفظ نموده و اعضای جدید نیز جذب کنید باید یک سیاست انتشار محتوا داشته باشید، به این منظور که تصمیم بگرید چه میزان از محتوای تولید شده به صورت عمومی و رایگان در اختیار بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت و چه میزان از آن فقط در ازای پرداخت حق اشتراک می باشد.

 

اصولا اگر سیاست 60 به 40 را رعایت نمایید می توانید در کسب و کار اینترنتی خود موفق باشید، زیرا شما 40 درصد اطلاعات را به صورت رایگان در سایت منتشر خواهید کرد و 60 درصد دیگر در ازای پرداخت حق اشتراک می باشد، این عمل باعث خواهد شد هم اعضای ویژه و هم کاربران عادی رضایت داشته باشند.

 

یک ریتم را در تولید محتوا نیز رعایت کنید، منظور از ریتم این هست که به صورت منظم و در روزهای خاصی محتوا را در سایت خود منتشر کنید، کاربرانی که حق عضویت پرداخت می کنند از شما انتظار دریافت اطلاعات و محتوا منظم و با کیفیت را دارند. البته حتی کاربران عادی که روزانه در سایت شما مشغول به گردش هستند نیز با دیدن این ریتم منظم به شما اعتماد پیدا خواهند کرد.

 

انواع عضویت جهت درآمد اینترنتی بر پایه عضویت

شما می توانید برای اعضاء خود بر اساس نوع عضویت و مبلغ پرداختی نوع سطح دسترسی تعریف کنید، انواع عضویت و سطح دسترسی می تواند به شکل های مختلفی در سایت شما تعریف شود.

 

به صورت مثال اگر سایت شما در زمینه مدیریت و موفقیت فعالیت کند می توانید سه نوع عضویت با سطح متفاوت به شکل زیر تعریف کنید.

 

1. عضویت ساده : در این سطح کابران به محتواهایی دسترسی خواهد داشت که 50% مقاله، 30% PDF و 20% فایل صوتی می باشد.

2. عضویت معاونت : کاربران معاونت به محتواهایی دسترسی خواهد داشت که 25% مقاله، 25% PDF و 25% فایل صوتی و 25% فایل های ویدئویی می باشد، همچنین تمام محتوایی که در سطح عضویت ساده می باشد در اختیار  کاربران معاونت نیز قرار می گیرد.

3. عضویت مدیریت : کاربران مدیریت به تمام محتوای دو سطح قبل دسترسی خواهد داشت و همچنین مقالات، فایل های صوتی و ویدئویی مخصوص به خود را دریافت خواهند کرد که می تواند سرعت پیشرفت شما را 3 برابر کند.

 

این یک مثال ساده بود برای کسب و کار اینترنتی که بر پایه حق عضویت بر اساس سطح دسترسی بنا می شود، این نکته را نیز مدنظر قرار دهید که شما باید برای هر کدام از سطوح کاربری خود طبق آنچه در قبل گفته شد محتوای منظم منتشر نمایید.

 

ابزارهای مورد نیاز کسب درآمد اینترنتی بر پایه عضویت

شما می توانید از هر سیستم محتوایی که دوست داشتید برای کسب و کار اینترنتی خود استفاده کنید، اما وردپرس برای سایت هایی که می خواهند بر اساس پرداخت حق اشتراک و عضویت درآمد داشته باشند افزونه های جالبی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید به راحتی با آنها کار کنید و من دو نمونه از این افزونه ها را معرفی خواهم کرد.

 

1. premium contentawat

2. paid memberships pro

 

معمولا چنین وب سایت هایی که بر اساس فروش حق عضویت در اینترنت کسب درآمد می کنند نسبت به سایر کسب و کارهای اینترنتی ارزانتر تمام شده و سریعتر می توانند رشد کنند، اما در آخر این مطلب را ذکر میکنم که برای موفقیت در این نوع درآمد اینترنتی نظم و کیفیت محتوا را باید مد نظر قرار دهید که عامل اصلی موفقیت شما محسوب می شود.

 

 

کلام آخر

درآمد اینترنتی روش های مختلفی دارد اما اگر اطلاعات شما قابلیت تبدیل شدن به فرمت های مختلفی مانند کتاب های الکترونیکی، مقاله، فایل های صوتی و یا ویدئویی را دارند، می توانید آنها را در صورت پراخت حق اشتراک در اختیار کاربران وب سایت خود قرار دهید و همچنین این روش می تواند برای شما بسیار ارزان تمام شود.

 

از اینترنت کسب درآمد کنید…

آموزش رایگان راه اندازی کسب و کار اینترنتی

کسب درآمد از وب سایت

5 پاسخ

 1. سلام دانشجو ترم آخره کاردانی هستم دنبال کار اینترنتی میگردم میشه کمک کنید

 2. امکانش هست برای این مبحث هم بسته آموزشی تهیه کنید؟
  بسته های آموزشیتون خیلی جامع هستن و چون همه چیز قدم به قدم نشون داده می شه, به راحتی می تونیم تو سایت خودمون پیادش کنیم.

  با تشکر

  1. درود فراوان
   به زودی توی این زمینه هم مطالب آموزشی خواهیم داشت
   شاد، موفق وپیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *