من از نوشتن متنفرم

من با اکثر کسب و کارهای اینترنتی صحبت می کنم و همیشه تاکید کردم که نوشتن محتوای خوب چه برای وب سایت و چه برای ایمیل مارکتینگ واجب است و روشی برای تعامل با مخاطبان و مشتریان می باشد، همچنین همه آنها این را می دانند که محتوا برای سئو بسیار مفید است، اصل اساسی بازاریابی اینترنتی می باشد و همچنین یک اتصال قوی بین مخاطب و وب سایت شما ایجاد می شود.

 

اما مشکل این است …………… همه دوست ندارند بنویسند، در واقع اکثر مردم دوست ندارند بنویسند. بنابراین امروز درباره دو ایده صحبت خواهیم کرد برای کسانی که دوست ندارند بنویسند و یا اینکه نمی دانند چه چیزی بنویسند.

 

1. تکنیک نوشتن با صدا

برخی از افراد در فکر تولید محتوا به وسیله صوت هستند، که قطعا تولید چنین محتوایی سریعتر از نوشتن خواهد بود، همچنین ساده ترین راه این است که به جواب دادن مشکلات مخاطبان و مشتریان از این طریق بپردازید.

 

برای تولید یک فایل صوتی، ابتدا یک هدست را به کامپیوتر خود وصل کرده، سپس برنامه ضبط صدا در ویندوز را اجرا کرده و نهایتا درباره موضوع مورد نظر جهت رفع نیازهای مخاطبان و مشتریان صحبت کنید.

 

 

شما برای شروع به اینکار نیاز به تجهیزات گرانقیمت یا استدیو ضبط صدا ندارید، فقط یک موضوع را انتخاب کنید و به وسیله یک هدست و در نهایت یک برنامه ضبط صدا شروع کنید به صحبت کردن، خواهید دید به راحتی می توانید محتوای مناسبی را تولید کنید.

 

تبریک میگم، شما محتوا را در اختیار دارید، حالا می توانید قطعه صوتی را که ضبط کردید به دقت گوش کنید و همان را تبدیل به یک نوشته کنید و فقط آن را کمی ویرایش کنید تا برای نوشتن مناسب باشد، این یک تکنیک بسیار ساده برای تولید محتوا می باشد.

 

بسیاری از بازاریابان اینترنتی یا نویسندگان از صوت به عنوان پایه تولید محتوا استفاده می کنند، زیرا ساده ترین راه حل برای تولید یک پیش نویس از محتوای اصلی می باشد، این یک تکنیک بسیار با ارزش برای تولید محتوای شما می باشد.

 

2. نوشتن به کمک یک همکار

ممکن است بسیاری از افراد واقعا هیچ علاقه ای به نوشتن نداشته باشند و یا حوصله نوشتن ندارند، حتی با تکنیک ضبط صدا، در این صورت شما باید به دنبال یک نویسنده یا همکار برای تولید محتوا بگردید.

 

البته پیدا کردم یک همکار تنها برای نوشتن نیست، حتی افرادی که از توسعه وب سایت یا حسابداری نیز متنفر هستند می توانند از وجود یک همکار بهره ببرند.

 

اگر شما در برخی از کارهای کسب و کار خود مشکل دارید … پس یک نفر دیگر را پیدا کنید که به انجام دادن آن علاقه دارد، می توانید یک نفر را استخدام کنید، یا با یک آزاد کار به صورت پروژه ای کار کنید و یا یک شریک یا همکار پیدا کنید.

 

افراد زیادی وجود دارند که در نویسندگی و تولید محتوا مهارت زیادی دارند و می توانند برای سالها به شما در این زمینه کمک کنند، البته این موضوع را هم قید کنم که ارزش محتوای اصیل را بدانید، کسانی که می توانند چنین محتوایی را برای کسب و کار شما ایجاد کنند ارزش زیادی دارند.

 

 

کلام آخر

در اینجا دو روش یا همان دو تکنیک را برای تولید محتوا به شما آموزش دادیم، که البته اصولا پیشنهاد می کنم از تکنیک ضبط صدا برای تولید محتوا استفاده کنید، تا اگر زمانی نویسنده خود را از دست دادید خودتان نیز بتوانید محتوای سایت را به روز کنید.