بهینه سازی سایت

 

برای بسیاری از صاحبان وب سایت یا کسب و کارهای اینترنتی این سوال مطرح می باشد، قدم اول در بهینه سازی سایت یا همان سئو چیست ؟

 

جهت بهینه سازی هر گونه وب سایتی ، در ابتدا شما باید کلمات کلیدی اصلی که کاربران در اینترنت جستجو می کنند و به موضوع سایت شما مرتبط می باشد را پیدا کنید !

 

در علم بهینه سازی سایت این موضوع مهم می باشد، که شما کلمات را از دید کاربران پیدا کنید، نه از دید خودتان که صاحب وب سایت می باشید، الگوی جستجوی کاربران با آن چه که شما تصور می کنید بسیار متفاوت است.

 

به صورت مثال ممکن است شما یک وب سایت لوازم آرایشی داشته باشید، حال تصور شما این است که دیگران درباره کرم ضد چروک جستجو خواهند کرد، اما اشتباه در همین جا می باشد، امکان دارد کاربران اینترنت درباره راز جوانی پوست جستجو کنند.

 

آن وقت این همه زحمت شما بیهوده تلف خواهد شد، زیرا قبل از آن هیچ گونه تحقیقی در این زمینه انجام نداده اید، تعداد زیادی بازدیدکننده و شاید خریدارهای احتمالی را از دست داده اید.

 

حتی پس از یافتن کلمات کلیدی اصلی وب سایت، در مرحله دوم باید برای هر کدام از این کلمات کلیدی اصلی یک سری زیر کلمات کلیدی تعریف کنید، مثلا رازجوانی پوست می تواند چندین زیر شاخه دیگر داشته باشد. به صورت مثال زیر شاخه این کلمه کلیدی می تواند راز جوانی پوست های حساس باشد.

بهینه سازی سایت

البته تمام این موارد در حالت عملی بهتر قابل مشاهده و قابل لمس خواهد بود، در آینده این موارد را در قالب ویدئوهای عملی به شما آموزش خواهیم داد.

 

پس جهت بهینه سازی یک سایت شما باید یک استراتژی کلمات کلیدی داشته باشید، که می تواند ساختار و اسکلت یک سایت را در آینده مشخص نماید و از سمت موتورهای جستجو بهتر دیده شوید.

 

علم بهینه سازی سایت بسیار جالب و شگفت انگیز می باشد، در بسیاری از موارد دیگران فکر می کنند این افراد به نوعی جادوگر می باشند، اما اگر قوانین موتورهای جستجو را به صورت صحیح پیاده کنید، خواهید دید هیچ گونه جادویی در کار نیست، تنها علم بهینه سازی سایت راهی است برای آینده کسب و کار موفق شما.

 

2 پاسخ

 1. سلام خواهشااگه میشه ویدیو یاصوت اموزشی درباره ی بهینه سازی(سیو)قراربدید……توکلماتی که من میخوام انتخاب کنم نزدیک۳۰۰۰سایت ووبلاگ استفاده کردند ……نمیدونم چکارکنم…….
  سوال دوم هم وبلاگ هایی که هستن اصلاافزونه خاص یاقسمت بهینه ندارن چطوری اون هابالاترازمانشون داده میشن اصلاهم بهینه سازی نشده..
  اگه میشه جواب روبه ایمیلم هم بفرستید

  1. درود فراوان
   سعی می کنیم آموزش های بیشتری دربراه سئو درون سایت قرار دهیم، مخصوصا ویدئو، جواب شما ایمیل خواهد شد.
   شاد، موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *