چرا لغو عضویت

احتمالا هر کدام از شماها حداقل در یک وب سایت عضو هستید و به صورت مرتب ایمیل های آنها را دریافت می کنید، این کار را به دلیل علاقه ای که به آن وب سایت دارید انجام می دهید، حتی بعضی از دوستان ممکن است در بیش از 3 الی 4 سایت عضو باشند، به صورت مثال خود من در بیش از 15 سایت داخلی و خارجی که با کار من چه مستقیم و چه غیر مستقیم در ارتباط باشد عضو هستم، حالا بین خودمون باشه 4 الی 5 تا از این وب سایت ها با کارم ارتباطی ندارند و فقط مربوط به علایق شخصی من هست

 

این وب سایت ها به دلیل اینکه قوانین ارسال ایمیل و ایمیل مارکتینگ را رعایت کرده باشند، حتما در انتهای ایمیل خود یک گزینه لغو اشتراک و یا لغو عضویت نیز قرار می دهند، زیرا اگر شما گزینه ای برای لغو عضویت نداشته باشند به احتمال زیاد ایمیل هایشان به زودی به پوشه اسپم منتقل می شود و یا اینکه خودتان آن ایمیل را به عنوان اسپم معرفی خواهید کرد.

 

حالا چرا لغو عضویت ؟

شما به عنوان یک کاربر، ممکن است به چه دلیلی از ادامه عضویت خود منصرف شوید و بر روی لینک لغو عضویت یا همان لغو اشتراک کلیک کنید ؟ اگر در دنیای واقعی باشیم و اشتراک یک مجله را داشته باشیم ممکن است به چه دلیل با دفتر آن مجله تماس بگیرید و لغو اشتراک کنید ؟

 

چرا دنیای فیزیکی را با دنیای مجازی مقایسه کردم، به دلیل اینکه شباهت های خیلی زیادی بین این دو وجود دارد که در ادامه متوجه آن خواهید شد، من با افرادی که لغو عضویت کرده اند سعی کرده ام تماس بگیرم و دلیل انصراف آنها را بدانم و همیشه به دنبال این بودم تا اگر نقص یا مشکلی وجود دارد آنها را رفع کنم.

 

دلیل اول لغو اشتراک

آیا می دانید در 99 درصد مواقع چه پاسخ هایی دریافت کردم ؟ شاید باورتان نشود که چرا افراد لغو اشتراک می کنند، بیشتر آنها به دلیل اینکه ایمیل های زیادی دریافت می کنند و صندوق ایمیل های آنها بیش از اندازه پر شده است، تصمیم می گیرند تا کمی آن را مرتب کنند، بنابراین اولین کاری که به ذهنشان می رسد این است که برخی از ایمیل ها را که قابلیت لغو اشتراک را دارند، لغو کنند !

 

بله، شاید در نگاه اول کمی عجیب به نظر برسد، اما شما هم زمانیکه خانه خود را شلوغ ببینید حتما سعی می کنید آن را تمیز کنید، این افراد هم چنین برخوردی با صندوق ایمیل خود دارند، حالا وای به حال کسانی که گزینه لغو اشتراک ندارند، خیلی سریع به پوشه اسپم منتقل می شوند.

 

دلیل دوم لغو اشتراک

عده ای دیگر هم به دلیل اینکه ممکن است به خاطر مشغله کاری زیاد و یا تغییر علاقه فردی خود، مجبور می شوند از عضویت وب سایت و دریافت ایمیل های شما انصراف دهند، انسان ها همیشه به موضوعات زیادی در مدت زمانی خاص توجه می کنند، اما پس از مدتی آن علایق تغییر می کنند یا اینکه به دلایل کاملا شخصی سرشان آنقدر شلوغ می شود که دیگر وقت مطالعه ایمیل ها را ندارند، بنابراین این افراد هم لغو عضویت خواهند کرد.

 

حالا می خواستم بگویم چرا افراد ممکن است از اشتراک یک مجله انصراف دهند، اصولا افراد ممکن است به دلیل اینکه دیگر علاقه خاصی به موضوعات مجله شما ندارند، لغو اشتراک کنند، به صورت مثل اگر یک خانم به مدت 3 سال اشتراک یک مجله درباره حوادث و اخبار را داشته است اما حالا دیگر متاهل شده و تا چند وقت دیگر صاحب یک فرزند خواهد شد.

 

این فرد دیگر نمی خواهد ذهنش را با حوادث و اخبار درگیر کند، بلکه دوست دارد کمی درباره خانواده و رفتارهای کودکان اطلاعات کسب کند، بنابراین از ادامه اشتراک خود در مجله قبلی انصراف خواهند داد و احتمالا یک اشتراک در مجله ای با موضوعات خانواده تهیه خواهد کرد. این یک مورد تشابه میان فضای اینترنت و فضای فیزیکی می باشد.

 

کلام آخر

بنابراین این نکته را در نظر داشته باشید، زمانیکه از ایمیل مارکتینگ برای بازاریابی خود استفاده می کنید، همیشه عده ای لغو اشتراک می کنند و این درصد در مقابل ایمیل های دریافتی شما ناچیز خواهد بود و کاملا عادی به صورت مثال اگر شما روزانه 30 ایمیل جمع آوری کنید و در هر ارسال خبرنامه تنها 1 الی 3 نفر لغو عضویت کنند این مشکل بزرگی نیست، اما اگر روزانه شما 30 ایمیل جمع آوری می کنید و در هر بار ارسال ایمیل 10 نفر لغو عضویت می کنند، احتمالا شما مشکل بزرگی دارید که حتما باید آن را بررسی کنید.

 

البته این یک نرخ مثال بود و باید با توجه به نوع کسب و کارتان، تعداد اعضاء، میزان ورودی روزانه و همچنین نوع محتوایی که ارسال می کنید، نرخ لغو عضویت شما را بررسی کرد و به این نتیجه برسیم که آیا نرخ لغو اشتراک شما طبیعی می باشد یا خیر، اگر هم تمایل دارید به صورت کامل با ترفند ها و رازهای ایمیل مارکتینگ آشنا شوید پیشنهاد می کنم محصول رازهای پولسازی با ایمیل مراکتینگ را تهیه بفرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *