کسب و کار اینترنتی

این چند وقت با یک سوال درباره کسب و کار اینترنتی از سمت کاربران اینترنت روبرو شدم، حتی این سوال از طریق کاربران فکر آبی هم گاهی مطرح شده، اصل این سوال به این صورت است : آیا کسب درآمد از اینترنت ممکن هست و آیا امکان موفقیت توی این کار وجود دارد ؟

 

 

علت این سوال در کسب و کار اینترنتی

این سوال به سه علت ایجاد می شود، دلیل اول این است که این افراد آشنایی کافی با کسب و کار اینترنتی ندارند، زمانی که شما درباره هر موضوعی به اندازه کافی اطلاعات نداشته باشید، حتما نمی توانید قضاوت مناسبی درباره آن زمینه بدهید و سوالات زیادی در آن زمینه برایتان پیش خواهد آمد.

 

دلیل دوم، مربوط به افرادی می باشد که تا به حال به روش های غلط اقدام به کسب درآمد از اینترنت کردند و تجربه مناسبی از این کار ندارند، زمانی شما هر کاری را به شیوه اشتباه انجام دهید 100% به موفقیت نخواهید رسید و در نظر شما آن کار امکان پذیر نیست و یا دید شما از یک سطح درآمدی بالاتر نخواهد بود.

 

به صورت مثال اگر شما بخواهید زبان انگلیسی را یاد بگیرید و از روش اشتباه آن وارد شوید، اگر حتی روزی 10 کلمه هم حفظ کنید، در نهایت نمی توانید یک مکالمه خوب با یک انگلیسی زبان داشته باشید، وقتی این حالت پیش می آید احساس می کنید این کار ممکن نیست.

 

بنابراین اگر کسب و کار اینترنتی را به شیوه صحیح آن شروع کنید و دنبال نمایید، شک نکنید موفق خواهید شد و به موفقیتی که در ذهن خود ایجاد کرده بودید دست پیدا می کنید، فقط کار را به شیوه صحیح انجام دهید.

 

دلیل سوم، متاسفانه در سطح اینترنت افرادی از این موضوع سوء استفاده می کنند و به شما خواهند گفت اگر آموزش ما را بخرید در عرض یک ماه شما 1 میلیون یا چند میلیون درآمد خواهید داشت، آدم های زیادی از این وب سایت ها خرید می کنند و در نهایت متوجه می شوند که فقط پولشان را از دست داده اند.

 

حتی متوجه می شوید، این وب سایت ها هیچ گونه پشتیبانی به کاربران خود ارائه نمی کنند و هدفشان تنها فروش آن محصول بوده و یک سود لحظه ای، این افراد نه تنها ذهن دیگران را نسبت به کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت مسموم می کنند، بلکه امید به کسب درآمد و امید به زندگی در برخی از آدم ها را از بین میبرند و این جای تاسف است.

 

کسب و کار اینترنتی حقیقت دارد ؟

بله دوست عزیز حقیقت دارد، پس بگذارید با چندین مثال موضوع را برایتان روشن کنم، اگر نگاهی به محیط اینترنت بندازید، همین محیط مجازی که روزانه تبدیل شده است به مکانی برای وقت گذرانی خیلی از دوستان، ببینید روزانه چه قدر تبلیغات خواهید دید ؟

 

آیا می دانید گاهی اوقات هزینه های این تبلیغات چه قدر هستند ؟ آیا می دانید وب سایت هایی که موفق هستند چه میزان بودجه تبلیغاتی برای این کار کنار گذاشته اند، وب سایت هایی مانند دیجی کالا، بامیلو و امثال این وب سایت های هزینه های چند صد میلیونی و گاهی چند میلیاردی برای کار خود انجام می دهند. البته برای کسب و کار های نوپا و جدید نیازی نیست این میزان و با چنین بودجه های سنگینی تبلیغات انجام شود.

 

حالا فرض را بر این بگذاریم که کسب درآمد از اینترنت امکان پذیر نبود، آن وقت چرا چنین وب سایت هایی هزینه های به این سنگینی را بابت تبلیغات و بازاریابی خود می پردازند، اگر چنین چیزی ممکن بود وب سایت کوچک دیجی کالا حالا به غول کسب و کار اینترنتی ایران تبدیل نمی شد و لقب آمازون ایران را نمی گرفت.

 

آیا می دانید تراکنش مالی هر روز دیجی کالا چه قدر است ؟ طبق گفته صاحبان این کسب و کار آنها روزانه 2000 سفارش دارند که مبلغ فروش روزانه آنها یک میلیارد و دویست میلیون تومان می باشد، این یک واقعیت است و در مصاحبه که با مدیران این وب سایت انجام شده است این مطلب موجود است و می توانید در اینترنت آن را جستجو کنید.

 

وب سایت های مانند پونیشا، دیوار، کافه بازار، نت برگ، تخفیفان نیز از نمونه کسب و کار های اینترنتی موفق در ایران می باشند که می توان همیشه از آنها نام برد و کمتر کسی است که با آنها آشنایی نداشته باشد، حالا تا اینجا متوجه شدیم که کسب درآمد از اینترنت امکان پذیر است، زیرا اگر اینچنین نبود هر روز وب سایت های دیگری نیز به جمع آنها اضافه نمی شد.

 

یک آمار تکان دهنده از میزان فروش اینترنتی در ایران

با توجه به به روز نبودن آمار فروش در اینترنت در ایران، مجبور شدیم به آمار دو سال پیش اکتفا کنیم، همچنین به گفته اداره پست این آمار هم اکنون افزایش زیادی داشته است و ما آماری که الان در دسترس هست را برایتان آماده کردیم.

 

در سال ۱۳۹۲، بالغ بر ۵ میلیون مرسوله اینترنتی که ارزش مالی آن حدود ۲ هزار میلیارد ریال بوده است، از طریق پست جابجا شده است. این مقدار برای دو ماهه اول سال ۱۳۹۳، حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار مرسوله در سرویس خرید و فروش اینترنتی بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۲۲ درصد رشد داشته است. ارزش این کالاها هم در واقع از ۱۷۶ میلیارد ریال به ۴۷۳ میلیارد ریال افزایش یافته که نشان دهنده رشد ۱۶۸ درصد است. استان‌های تهران، خراسان رضوی، البرز، اردبیل و اصفهان، به ترتیب برترین استان هایی هستند که بیشترین فروش اینترنتی کالا در آنها اتفاق افتاده است و استان‌های اصفهان، خوزستان، فارس، خراسان رضوی، کرمان، مازنداران و آذربایجان شرقی نیز بیشترین میزان تقاضا برای خرید اینترنتی کالا را در اختیار دارند.

 

در گزارشی که به نقل از مدیر کل سابق پست مسقیم و سرویس‌های نوین پستی در ابتدای سال 93 منتشر گردیده و ‌توسط روزنامه فناوران به چاپ رسیده،  اعداد و رقم‌های جالبی در خصوص خرید و فروش اینترنتی در سطح کشور، مبتنی بر آمارهای پستی ارائه داده است. بنابر اظهارات ایشان، از سال ۸۶ که بحث فروشگاه های اینترنتی و تحویل کالا از طریق پست مطرح شد تا به امروز نزدیک به ۱۳/۵ میلیون مرسوله را در بخش خرید و فروش اینترنتی کشور توسط شرکت پست جابه جا شده است که ارزش مالی این کالاها حدود ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بوده است.

 

البته این آمار تنها مربوط به بسته هایی می باشد که خرید از طریق سرویس های پستی و دریافت مبلغ درب منزل رخ داده است می باشد و خرید هایی که به صورت نقدی صورت گرفته است به هیچ عنوان قابل رهگیری و برآورد نیستند و آمار دقیقی از آنها در دسترس نیست، البته درباره خرید های پستی اطلاع دارم که نسبت به سال 92 تقریبا رشد 229 درصدی اعلام شده است.

 

کلام آخر

با توجه به آمارهایی که به صورت رسمی اعلام شده است و وب سایت هایی که روزانه تبدیل به غول های حوزه های مختلف می شوند، همچنین هزینه هایی که بابت تبلیغات در اینترنت پرداخت می شود، به هیچ عنوان نمی توان کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت را نادیده گرفت، فقط باید ببینید شما چه زمانی می خواهید شروع کنید و به کجا می خواهید برسید.

 

از اینترنت کسب درآمد کنید…

آموزش رایگان راه اندازی کسب و کار اینترنتی

کسب درآمد از وب سایت

7 پاسخ

 1. با سلام
  جناب براي يه مهندس برق هم اين نوع كسب و كار ميتونه مفيد باشه؟من خودم بيشتر كار فني و فيزيكي علاقه دارم ولي امكان راحتي براي ورود ندارم.اينجا ميتونه پلي باشه؟ميشه مثالي بزنيد كه چطور ميشه پل زد به دنياي بيرون .ممنون ميشم

  1. درود فراوان
   دوست گرامی کسب و کار اینترنتی محدودیتی ندارد، شما می توانید یا تخصص خودتان را به درآمد تبدیل کنید یا اینکه کالاهای خاصی را بفروشید، حالا اگر می خواهید پلی به دنیای بیرون بزنید باید یک مثال ساده بزنم، شما می تواید از طریق وب سایت به شکلی عمل کنید که دیگران سفارش کار در دنیای فیزیکی خود را به شما بدهند، یعنی گرفتن سفارش کار از طریق وب سایت، البته در محصول ایده پردازی برای شروع کسب و کار اینترنتی بیشتر در این باره توضیح داده ایم

   شاد، موفق و پیروز باشید.

 2. با سلام
  ايا اين نوع كسبو كار به عنوان شغل دوم محسوب ميشه؟
  يا نه ممكنه به عنوان تنها شغل طرف هم ميتونه به حساب بياد چون در امد خوب ماهيانه بدست مياره؟
  اگر اين به عنوان شغل كاري محسوب شه زياد جالب نيست چون اگر مرد باشد بايد در خانه كار كند و مثل كسب وك ار هاي حضوري هيچ ارتباط فيزيكي برقرار نميكند .درسته/؟

  1. درود فراوان
   در ابتدا ممکن است به عنوان شغل دوم بشود به آن نگاه کرد، اما پس از مدتی حتما به شغل اصلی شما تبدیل خواهد شد زیرا اگر در این کار به اندازه کافی پشتکار داشته باشید درآمد مناسبی برایتان خواهد داشت، در ضمن شما می توانید در پشت کسب و کار اینترنتی خودتان یک کسب و کار فیزیکی را اداره کنید، مثلا شرکتی که از طریق اینترنت کالاها یا خدمات خود را می فروشد و به صورت حضوری هم تجارت می کند، در ضمن اگر شما حتی یک کار شرکتی داشته باشید باز هم در یک محیط بسته که خانه دوم شما می باشد در حال کار کردن خواهید بود.

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

 3. سلام و خسته نباشید
  ممنون از مطالب و مقاله های پر محتواتون..
  البته قصد جسارت و بی ادبی ندارم اما واقعا این برام سواله که::
  اگه اینقدر ازین محصولات تبلیغ میشه که بااینها به کسب و کارتون در وب رونق بدید چرا واقعا خووداشخاصی که اینها رو تولید میکنند الان سرمایه دار بنامی نیستند و چرا بقولی لالایی بلدند خودشون خوابشون نمیبره؟؟؟؟؟
  باعرض پوزش مجدد حرفدلمو خواسم رک بگم موفق باشید.

  1. درود فراوان
   دوست عزیز بسیاری از دوستان به اندازه کافی موفق هستند، اکثر افرادی که این جملات از آنها نقل می شود افراد بسیار موفقی هستند، در ایران هم افراد زیادی وجود دارند که بسیار موفق هستند، البته گاهی اوقات بهتر هست موفقیت را برای خودتان تعریف کنید، این خیلی مهم است، درباره سرمایه دار بودن کمی واضح تر بگویم، شاید موفقیت مالی در چشم کسی ماهیانه 5 میلیون درآمد خالص باشه و دیگری 30 میلیون، دیگری هم به 1 میلیارد فکر کند، حالا اگر فرد 5 میلیون در ماه درآمد داشته یعنی به موفقیت مالی دست پیدا کرده، زیرا هدف مالی این فرد همین بوده، دیگری به هدف 10 میلیون در ماه رسید، همه اینها در هدف مالی خودشان موفق بوده اند، اما موفقیت کامل چیز دیگری می باشد !

   در ضمن ممکن است هر کدام از این افراد به اندازه کافی سرمایه داشته باشند، اما ما از دور نمی توانیم درباره آنها قضاوت کنیم، شاید اگر نزدیک این افراد را می شناختید بهتر می توانستید درباره آنها قضاوت کنید.

   در انتها باید بگویم موفقیت تنها جنبه مالی ندارد و گزینه های بسیاری وجود دارد که در این کامنت نمی توان به تنهایی به آن پرداخت، اما در آینده به این موضوع هم می پردازیم.

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود دوره 6 جلسه ای آموزش ایمیل مارکتینگ
6 درس کاملا رایگان
ما هم مانند شما از ایمیل های مزاحم متنفریم
دانلود رایگان ویژه نامه فکر آبی
با دانلود ویژه نامه تنها 5 ثانیه فاصله دارید !
شکارچی مشتریان وب سایت خودتان شوید
شش کلید طلایی افزایش فروش
فروشنده خاموش را بیدار کنید !
70 دقیقه ویدئو آموزشی به همراه صوت
دانلود رایگان رازهای کسب و کار اینترنتی
پرده از اسرار کسب درآمدهای میلیونی از اینترنت بردارید
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 180 ساعت آموزش رایگان کسب درآمد از اینترنت را از دست خواهید داد...
4 درس ویدئویی 180 دقیقه آموزش رایگان
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
این آموزش رایگان به ایمیل شما ارسال می شود
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
می خواهم زودتر از همه فیلم این وبینار را تهیه کنم
فقط 5 ثانیه تا دانلود این ویدئو فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این ویدئو فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این ویدئو فاصله دارید
چه چیزی رو دوست داری رایگان یاد بگیری ؟
اینجا کلی آموزش های رایگان ویدئویی براتون آماده کردم
آموزش هایی براتون در نظر گرفتم که بیش از 1.000.000 تومان ارزش دارند
کدوم آموزش برای من مناسبه و منو به هدفم میرسونه ؟
برای شروع کسب و کار اینترنتی پولساز کلید "کسب و کار اینترنتی"
برای افزایش فروش با کمترین تلاش کلید "بازاریابی اینترنتی"
آخرین مرحله برای بهترین انتخاب شما
اگر مدرس، متخصص، مشاور، سخنران، استاد دانشگاه هستید یا چیزی برای یاد دادن به دیگران دارید "مدرسان پولساز"
در غیر اینصورت "شروع میکنم" را انتخاب کنید.
زودتر از بقیه از فرصت پولسازی سال 97 باخبر شوید
دانلود رایگان رازهای تبدیل دانش به درآمدهای میلیونی
همین حالا رازهایی را دانلود می کنید که برای همیشه آینده مالی و جایگاه اجتماعی شما را دگرگون خواهد کرد.
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 1 ساعت آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
دانلود رایگان رازهای بازاریابی اینترنتی
کمتر از 30 ثانیه تا دانلود رایگان رازهای افزایش فروش وب سایت خودتان فاصله دارید!
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 5 درس آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
یک پیشنهاد کاملا رایگان و رد نشدنی
پنج راز بازاریابی اینترنتی که فروش سایت شما را سه برابر خواهد کرد در قالب پنج ویدئو قابل دانلود و رایگان
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 5 درس آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
یک پیشنهاد کاملا رایگان و رد نشدنی
همین حالا کسب و کار اینترنتی را در قالب 7 درس ویدئویی به صورت رایگان یاد بگیرید.
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 2 ساعت آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
یک پیشنهاد کاملا رایگان و رد نشدنی
همین حالا در دوره رازهای تبدیل دانش به درآمدهای میلیونی در قالب 5 درس ویدئویی قابل دانلود شرکت کنید.
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 1 ساعت آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
50%
تخفیف فقط همین حالا
فقط همین حالا می توانید بسته 100 ایده کسب و کار اینترنتی پولساز را با 50% تخفیف تهیه کنید، این پیشنهاد هرگز تکرار نخواهد شد.
80%
تخفیف برای تهیه جلسه اول
من میخواهم هر گونه ریسکی را برای شما از بین ببرم و به شما اطمینان خاطر بدهم آموزش های این بسته فوق العاده هستند، بنابراین می توانید جلسه اول مدرسان پولساز آنلاین را با 80% تخفیف تهیه کنید و در صورت رضایت بسته جامع را سفارش دهید.
تخفیف
فقط 9600 تومان
برای تبدیل گوشیت به ماشین پولسازی، پاتو بزار روی گاز
برای شرکت در دوره رایگان کسب و کار موبایلی ایمیل صحیح خودتان را وارد کنید، چون درس ها به ایمیل شما ارسال میشوند...
برای دسترسی کامل به دوره رایگان
لطفا ایمیل و شماره تماس خودتان را وارد کنید سپس کلید دریافت دوره را بزنید
دسترسی کامل به مینی دوره رایگان
کسب درآمد از اینستاگرام
برای دسترسی کامل به دوره رایگان
لطفا ایمیل خودتان را وارد کنید سپس کلید دریافت دوره را بزنید