محتوای مناسب مانند نارنجک و بازاریابی محتوا مانند ضامن یک نارنجک می باشد و انفجار آن فروش را رقم خواهد زد، حتی محتوا می تواند روی نوع تفکر افراد در رفتار اجتماعی تاثیر گذار باشد، گاهی حتی مدیران و سیاستمداران هم باید از بازاریابی محتوا بهره ببرند. اگر محتوا را جدی نگیرید یعنی وجود خودتان و کسب و کارتان را نقض کرده اید !

 

بازاریابی محتوا به روش کوکاکولا

شرکت کوکاکولا دیگر به صورت مستقیم به شما نخواهد گفت بیایید و نوشابه شرکت ما را بخرید، در عوض این شرکت دفترچه های گردشگری تولید می کند که به رایگان در اختیار گردشگران کشورهای مختلف قرار می دهد، اما فکر می کنید این چه سودی برای کوکاکولا دارد ؟

 

در این دفترچه های گردشگری آدرس رستورانهای هر شهر بر اساس سلایق مختلف لیست شده است و کوکاکولا به شما خواهد گفت اگر گرسنه شده اید و به دنبال یک غذای خوب می گردید می توانید به این رستوران بروید، در ضمن فلان غذای این رستوران بر اساس نظر مشتریان حرف نداره و در انتها به شما خواهد گفت این غذا با کوکاکولا خیلی میچسبه

 

درس هایی از بازاریابی محتوا کوکاکولا

کوکاکولا در قدم اول با این دفترچه ها خودش را بارها به مشتریان احتمالی نشان می دهد و احتمالا افراد زیادی این دفترچه ها را در دست دوستان خودشان خواهند دید، این یعنی بخشی از برند سازی

 

درس دوم، با استفاده از بازاریابی محتوا کوکاکولا از یک فروشنده به یک راهنما و مشاور تبدیل شد و به این روش افراد بیشتری این برند را دوست خواهند داشت.

 

درس سوم، همه افراد پیشنهاد یک دوست یا مشاور را قبول می کنند، زیرا به آنها بیشتر از فروشندگان اعتماد دارند، بنابراین کوکاکولا در نقش یک دوست و مشاور فروش بالایی را تجربه خواهد کرد.

 

درس چهارم، محتوا عالی به همراه مزه به یاد ماندنی کوکاکولا باعث ایجاد اعتیاد به این خوراکی خواهد شد و این افراد به مشتریان وفادار این برند تبدیل می شوند و این هم یعنی تیر آخر و تضمین فروش های بعدی

 

کلام آخر

تولید محتوا شاید در ابتدای راه کمی فکر شما را مشغول کند اما در ادامه کار برایتان بسیار راحت و لذت بخش خواهد شد، ولی چیزی که بسیار مهمتر از بازاریابی محتوا و تولید محتوا می باشد استراتژی در تولید و بازاریابی محتوا می باشد که درباره این موضوع بعدا با شما بیشتر صحبت خواهم کرد.

 

منبع : فکر آبی، آموزش بازاریابی اینترنتی

4 پاسخ

 1. عالي بود . استفاده كرديم ولي استاد مبصر فر عزيز چند مورد غلط املائي تو مقاله بود. لطفا اصلاح فرمائيد.
  از وب سايت فكر آبي بعيده كه اشتباه توش ديده بشه.

  1. درود بر شما
   دوست عزیز از اینکه اطلاع دادید بسیار سپاسگزارم، موارد اصلاح شدند.

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *