آموزش طراحی سایت

 آموزش تصویری طراحی سایت

 

در این سری از آموزش تصویری طراحی سایت ، ابتدا html و css را آموزش خواهم داد و در آخر از علم به دست آمده به شما خواهم گفت که چگونه وب سایت طراحی کنیم .

html یک زبان نشانه گذاری صفحات وب و css یک زبان مکمل html و استایل دهی صفحات وب می باشد. 

ابتدا پیشنهاد میکنم  قسمت اول آموزش تصویری طراحی سایت  ما رو ببینید. در مرحله اول آموزش html و در مرحله دوم آموزش css و در مرحله آخر آموزش طراحي وب سايت با یک مثال عملی پیش خواهیم رفت،  تا تمام مطالب در قالب این پروژه کاملا واضح و شفاف شوند.

همچنین اگر تمایل دارید به یک طراح  سایت واقعی تبدیل شوید، یادگیری این دو زبان از واجبات می باشد، می توان گفت همان طور که ورزش دو میدانی مادر ورزش ها هست، html و css مادر طراحی ساخت وب هستند.

 

در این قسمت ازآموزش تصویری طراحی سایت ، به ادامه آموزش html خواهیم پرداخت و در همین ویدئو سعی خواهیم کرد در ویدئو بعدی به سراغ آموزش css برویم.

 

آنچه در آموزش طراحي وب سايت این قسمت خواهید آموخت :

 

1. تگ ul : این تگ جهت ساخت لیست های نامرتب به کار میرود، در آموزش طراحی سایت از این تگ برای طراحی منو ها استفاده خواهیم کرد.

2. تگ های h1 تا h6 : این تگ ها برای نشان دادن درجه اهمیت یک متن یا موضوع استفاده می شود. در آموزش طراحی سایت از این تگ برای نشان دادن متن خبر ها استفاده خواهد شد و در تکنیک های بهینه سازی سایت بسیار پر کاربرد می باشد.

3. تگ form : همان   طور که از نام این تگ پیداست، با استفاده از آن فرم های یک وب سایت را ایجاد خواهیم کرد، مانند فرم تماس با ما، یا فرم های ثبت نام

4. تگ text :   با استفاده از این تگ می توانیم از کاربر یک مقدار را به صورت تایپی دریافت کنیم.

5. تگ email : این تگ دقیقا مانند تگ text عمل می کند اما با این تفاوت که قابلیت تشخیص قالب ایمیل را دارد و اگر کاربر یک قالب اشتباه ایمیل وارد کند، به او خطا می دهد.

6. تگ password : این تگ هم دقیقا مانند دو تگ بالا عمل می کند، با این تفاوت که هر چیزی درون آن تایپ کنید به شکل یک دایره تو پر نمایش داده می شود، همان طور هم که از نام آن پیداست برای پیاده سازی صفحات ورودی از آن استفاده می شود.

7. تگ textarea : این تگ برای گرفتن ورودی متنی از کاربر می باشد، با این تفاوت که قادر به دریافت متن های چند خطی می باشد، در آموزش طراحی سایت از آن برای گرفتن توضیحات در صفحه تماس با ما استفاده خواهیم نمود.

8. تگ submit :  با استفاده از این تگ یک کلید ایجاد خواهیم کرد.

8. ساخت فرم تماس با ما :  در آموزش طراحی وب سایت یک صفحه تماس با ما به شکل ساده طراحی خواهیم نمود.

 

ابتدا ویدئو آموزش طراحی سایت این قسمت را دانلود نموده، سپس به دقت تماشا نمایید، در انتها تمامی مثال ها و دستورات را به دقت تمرین نمایید، به زودی شما هم یک طراح سایت خواهید شد.

 

آموزش طراحی سایت