آموزش طراحي وب سايت

 

در این سری از آموزش طراحي وب سايت ، ابتدا html و css را آموزش خواهم داد و در آخر از علم به دست آمده به شما خواهم گفت که چگونه یک وب سایت طراحی کنید.

ابتدا پیشنهاد میکنم  قسمت دوم  آموزش تصویری طراحی سایت ما رو ببینید. در مرحله اول آموزش html و در مرحله دوم آموزش css و در مرحله آخر آموزش طراحی سایت با یک مثال عملی پیش خواهیم رفت، تا تمام مطالب در قالب این پروژه کاملا واضح و شفاف شوند.

در این قسمت از آموزش طراحی سایت ، شروع به آموزش css خواهیم کرد،  میان فایل html و فایل css ارتباط برقرار می کنیم، رنگ، نوع فونت، اندازه فونت و … چند خاصیت دیگر رو با کدهای css تغییر خواهیم داد.

همچنین اگر تمایل دارید به یک طراح  سایت واقعی تبدیل شوید، یادگیری این دو زبان از واجبات می باشد، می توان گفت همان طور که ورزش دو میدانی مادر ورزش ها هست، html و css مادر طراحی صفحات وب هستند.

 

 آنچه در آموزش طراحي وب سايت این قسمت خواهید آموخت :

1. ارتباط فایل html با css

2. دستور font در آموزش طراحی سایت

3. دستور color

4. تگ div که در آموزش طراحی سایت و طراحی سایت بسیار مهم می باشد

5. شیوه دسترسی به کلاس ها در css

 

ارتباط فایل html با css : فایل css به صورت جداگانه ایجاد می شود و با استفاده از این فایل و دستورات مربوطه شما می توانید برای هر قسمت از سایت خود استایل خاصی ایجاد نمایید و برای اینکه فایل html شما این استایل ها را نشان دهید باید بین این دو فایل یک لینک یا ارتباط ایجاد نمایید.

دستور font : با استفاده از این دستور در css  می توانید نام فونت ، سایز فونت و استایل یک فونت را تعیین نمایید.

دستور color : با استفاده از این دستور شما می توانید رنگ یک نوشته را تغییر دهید، شما پس از آنکه فونت یک نوشته را تغییر دادید، شاید دوست داشته باشید رنگ آن را نیز تغییر دهید.

تگ div : برای آنکه قسمت های مختلف یک سایت را از هم جدا کنیم، همچنین بتوانیم بهتر و شفافتر برای یک بخش از سایت استایل خاصی ایجاد کنیم از این تگ به همراه class استفاده خواهیم نمود.

شیوه دسترسی به کلاس ها در css : به شما خواهیم گفت حال که یک تگ div ایجاد نمودید و برای آن یک کلاس هم تعریف کردید، چگونه در css به آن دسترسی داشته  باشید و برای ان استایل ایجاد نمایید.

 

ابتدا ویدئو آموزش طراحي وب سايت این قسمت را دانلود نموده، سپس به دقت تماشا نمایید، در انتها تمامی مثال ها و دستورات را به دقت تمرین نمایید، به زودی شما هم یک طراح سایت خواهید شد.

 

آموزش طراحی سایت

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *