آموزش طراحی سایت

آموزش طراحي وب سايت

در این سری از آموزش طراحي وب سايت ، در ابتدا با دو زبان html و css  آشنا خواهید شد  و سپس با استفاده از علم به دست آمده به شما خواهم گفت که چگونه وب سایت طراحی کنیم .

ابتدا پیشنهاد میکنم  قسمت سوم آموزش طراحي وب سايت  ما رو ببینید. در مرحله اول آموزش html و در مرحله دوم آموزش css و در مرحله آخر آموزش طراحی سایت با یک مثال عملی پیش خواهیم رفت، تا تمام مطالب در قالب این پروژه کاملا واضح و شفاف شوند.

در این قسمت آموزش اولیه html و css تمام خواهد شد، در قسمت بعدی آموزش طراحي وب سايت شروع به ایجاد وب سایت مورد نظر خودمان خواهیم کرد و بقیه مطالب در دل پروژه گفته خواهد شد.

 آنچه در آموزش طراحي وب سايت این قسمت خواهید آموخت :

1. تگ div

2. ایجاد class

3.دستور  background

4. دستور padding

5. دستور margin

6. دستور width

7. دستور height

8. معرفی ابزار Inspect element

9. دستورborder

 

تگ div : این تگ در آموزش طراحی سایت بسیار کاربردی می باشد، با استفاده از این دستور می توان قسمت های مختلف سایت را دسته بندی کرد، مانند ستون های کناری سایت، بخش محتوا و …

class : این دستور مستقیما با تگ div سرو کار دارد و بیشتر برای نام گذاری این تگ استفاده می شود تا در css بتوان با نام class به آن دسترسی داشته باشیم.

background : با استفاده از این دستور در css می توان رنگ پس زمینه را به راحتی تغییر داد.

padding : با استفاده از این دستور در css  می توان فاصله داخلی هر کدام از تگ ها یا کلاس ها را تعیین نمود.

margin : با استفاده از این دستور هم می توان در css  فاصله بیرونی هر تگ یا کلاس را تغییر داد.

width : همان طور که از نام آن پیدا می باشد با استفاده از آن می توان عرض هر قسمت از سایت را تعیین نمود، که در بیشتر مواقع بر اساس پیکسل می باشد.

height : این دستور مکمل دستور قبلی می باشد و جهت تعیین ارتفاع استفاده می شود.

Inspect element : در آموزش طراحی سایت این یک ابزار بسیار قوی به شمار می رود، بنابراین اگر می خواهید طراح وب سایت شوید، ابتدا پیشنهاد می کنم از مرورگر گوگل کروم استفاده کنید زیرا در آن ابزاری با نام Inspect element نهفته می باشد که در طراحی سایت بسیار کارآمد می باشد و از سعی و خطا شما جهت تغییر در ظاهر سایت جلوگیری خواهد کرد.

border : یک دستور بسیار ساده می باشد جهت ترسیم انواع خط

 

ابتدا ویدئو آموزش طراحی سایت این قسمت را دانلود نموده، سپس با دقت آن را تماشا نموده و تمامی مثال های آن را تمرین نماییید.

 

دانلود آموزش طراحی سایت

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *