بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی یکی از ابزارهای ارتباط با مشتری و افزایش فروش شناخته می شود، اما سوال اصلی این است آیا این روش بازاریابی برای کسب و کار شما مفید است ؟

پاسخ به این سوال نیازمند بررسی دقیق می باشد، در این مقاله قصد داریم کمی به این موضوع بپردازیم و میزان تاثیر گذاری این روش بازاریابی را بر کسب و کارهای مختلف، چه  کوچک و  چه بزرگ بررسی نماییم.

 

در قدم اول نوع کسب و کار شما تاثیر بسیار زیادی بر این روش بازاریابی خواهد داشت، به صورت مثال اگر شما فروشنده دستگاهی هستید که لاستیک های از رده خارج اتوموبیل ها را به گازوئیل تبدیل می کند، حتم به یقین نمی توانید از این روش استفاده کنید، زیرا پیدا کردن این بازار هدف برای کسب و کارهای کوچک یا حتی گاهی بزرگ کاری بسیار مشکل می باشد و اگر هم خریداران احتمالی آن را پیدا نمودید بهترین روش بازاریابی حضوری می باشد.

 

اگر شما طراح وب سایت، تولید کننده اقلام تبلیغاتی، فروشنده پنل پیامک، فروشنده لوازم خانگی، کامپیوتر و موبایل به صورت اقساط هستید، یقین داشته باشید این روش برای شما تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت، البته کسب و کارهای بسیاری نیز هستند که بازاریابی تلفنی می تواند برای آنها مفید واقع شود. شما خودتان باید بررسی کنید که آیا به این دسته از کسب و کارها نزدیک هستید یا خیر ؟

 

البته این روش بازاریابی را بیشتر به کسب و کارهای کوچک پیشنهاد می کنم نه کسب و کارهای بزرگ، کسب و کارهای بزرگ این روش را می توانند بر روی مشتریان قدیمی خود اجرا نمایند و از آنجایی که مشتریان قدیمی، آنها را به خوبی میشناسند می تواند باعث فروش بیشتر این کسب و کارها شود.

 

کسب و کارهای کوچک می توانند بر اساس شغل خود بازار هدف را انتخاب نمایند و با استفاده از پیک های تبلیغاتی، کتاب های تخصصی، کتاب اول و غیره اقدام به جمع آوری تلفن های مورد نظر خود کنند، سپس اقدام به بازاریابی تلفنی نمایند.

 

بازاریابی تلفنی به دلایل مختلفی می تواند شکست بخورد، استفاده از این روش نیاز به رعایت نکات خاصی دارد که در مقالات بعدی به آن ها خواهیم پرداخت، اما هیچ گاه از شنیدن جواب خیر ناامید نشوید، بلکه هر جواب خیر می تواند باعث شود شما شیوه خود را تغییر داده و به هدف خود نزدیکتر شوید، ممکن است از هر 10 تماس تلفنی یک نفر به شما پاسخ مثبت دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *