بازاریابی در سیزده به درشاید برای بعضی از دوستان عجیب به نظر برسه و این سوال براشون پیش بیاد که بازاریابی در سیزده بدر یعنی چی ؟ مگر میشه روز سیزده به در هم بازاریابی کرد ؟!

 

در پاسخ به این سوال باید گفت : بازاریابی و تبلیغات مکان مشخصی ندارد، اگر احساس می کنید در روز خاص و مکان خاصی می توانید بر روی مشتریان احتمالی خود تاثیر بگذارید حتما این کار را انجام دهید.

 

حالا سوال اصلی این هست که چگونه می شود در چنین روزی بازاریابی انجام داد، در صورتی که مردم فقط به فکر تفریح و سرگرمی هستند، حتی ممکن است به پیام ما توجه خاصی نکنند.

 

قدم اول این هست که عملیات بازاریابی و تبلیغات را به تفریح و سرگرمی تبدیل کنید و پیام خود را در قالب آن منتقل نمایید، در این صورت مشتریان احتمالی به سمت شما جذب خواهند شد، در قدم دوم مکان های شلوغی که بیشتر مردم در آن تجمع می کنند را شناسایی کنید تا پیام خود را به افراد بیشتری منتقل نمایید.

 

حالا با ذکر چند مثال ساده کمی این شیوه بازاریابی را خواهیم شکافت

1. فرض کنید آموزشگاه موسیقی ایران (این نام کاملا فرضی است) قصد عملیات بازاریابی و تبلیغات در سیزده به در را دارد، مدیر این آموزشگاه با کمک تعدادی از دوستان یک برنامه زنده در فضای باز و در یکی از مناطق پر جمعیت اجرا می کند، از آنجایی که اکثر افراد برای سرگرمی آماده هستند بلافاصله به دور این گروه جمع خواهند شد و از این موسیقی لذت خواهند برد، در همین لحظه چند نفر کارت آموزشگاه و بروشورهای تبلیغاتی که کاملا مناسب طراحی شده اند را بین مردم پخش خواهد کرد.

 

2. یک شرکت تولید محصولات آموزشی ویژه کودکان قصد بازاریابی در روز سیزده به در را دارد، این شرکت با کمک چند بازیگر ویژه کودکان و همچنین چند عروسک گردان اقدام به برگزاری یک نمایش، باز هم در فضای باز و منطقه پر جمعیت می نماید، پس از شروع این نمایش والدین به همراه کودکان خود به سمت آن ها جذب خواهند شد، شرکت تولید کننده یک مسابقه نیز ترتیب خواهد داد و به برندگان محصولات آموزشی را هدیه می دهد، همچنین به تماشا کنندگان بروشور چاپی و سی دی های تبلیغاتی هدیه می دهد.

 

3. در مثال سوم یک ایده جالب را خواهم گفت که استفاده و گسترش آن به عهده خودتان می باشد ، از آنجایی که ما ایرانیان در روز سیزده به در  به گره زدن سبزه علاقه مند هستیم، هر کسب و کاری می تواند با استفاده از این موضوع به بازاریابی و تبلیغات بپردازد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *