بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی یکی از روشهای بسیار موثر در موفقیت کسب و کارها محسوب می شود، شاید شما هم متوجه این موضوع شده اید که بعضی از کسب و کارها به سرعت بر سر زبان ها می افتند و خیلی سریع به موفقیت دست پیدا می کنند.

میتوان گفت این نوع از کسب و کارها خواسته و یا نا خواسته از بازاریابی ویروسی بهره میبرند و می دانند به چه چیزی نیاز دارند تا مانند یک ویروس بین مردم منتشر شوند و مانند یک بیماری واگیردار خود و پیامشان را منتشر کنند.

 

در ابتدا نمیخواستم این ویدئو را در وب سایت یا شبکه آپارات فکر آبی منتشر کنم و تنها هدف ما انتشار در فیس بوک بود و همچنان هم بر این معتقد هستیم، این ویدئو سری های بعدی خواهد داشت که فقط در شبکه فیس بوک فکر آبی منتشر خواهد شد و برای دیدن ویدئوهای بعدی ابتدا پیج ما را لایک کنید که آیکن آبی رنگ آن در بالای سایت موجود است و سپس منتظر ویدئوهای جدیدتر باشید.

 

اگر قادر به مشاهده این ویدئو نیستید می توانید آن را از لینک پایین دانلود کنید

دانلود ویدئو

 

ایده بازاریابی ویروسی همان طور که از نامش پیدا هست از ویروس، نحوه تکثیر و نحوه انتقال آن پدید آمده است و بعضی از آن به عنوان بازاریابی دهان به دهان هم یاد می کنند، هر کسب و کاری می تواند از این روش استفاده کند، چه یک کسب و کار اینترنتی و چه یک کسب و کار سنتی و فیزیکی

 

برای استفاده از این روش شما باید یک پیام مناسب داشته باشید، هیاهو سازی کنید، همچنین بتوانید برای افراد اعتبار اجتماعی ایجاد کنید و همچنین زنجیره سازی کنید، بسیاری از کسب و کار ها در فاز ایجاد هیاهو خوب عمل می کنند اما برای ادامه کار و ماندگار شدن هیچ راه حلی ندارند و به همین دلیل به سرعت جایگاه خود را از دست می دهند.

 

گاهی اوقات اطلاعات شما می تواند تولید بازاریابی ویروسی کند، به صورت مثال شاید یک جزوه آموزشی که هدف خاصی را دنبال می کند تبدیل به یک ویروس شود و میان افراد زیادی دست به دست شود و پیام شما نیز به همراه آن منتقل شود.

 

همین مثال در فضای اینترنت نیز مصداق دارد، یک ویدئو گاهی آنقدر در فضاهای مختلف منتشر می شود که پیام شما هم به همراه آن منتقل خواهد شد. شاید گاهی یک ویدئو را در شبکه آپارات دیده باشید که بازدید بسیار بالایی را داشته و به همراه آن قصد انتقال یک پیام را هم دارند.

 

یک مثال بسیار ساده که شاید همه شما هم آن را دیده اید، سریال های تلویزیونی که جناب آقای مهران مدیری میسازند و همه ما هم از آنها خاطرات خاصی داریم، پس از پخش این سریال ها به سرعت تکه کلام هایی میان مردم رواج پیدا میکند و مانند یک ویروس منتشر می شود، این پیام ها باعث می شود که این سریال ها بتوانند در جذب بیننده موفق شده و در انتها از روش های غیر مستقیم و مستقیم کسب درآمد کنند و این یک مثال کاملا روشن از بازاریابی ویروسی می باشد.

 

لطفا فیس بوک ما را دنبال کنید

ادامه دارد….

یک پاسخ

  1. سلام استاد
    مطالب بسیار جالبی رو عنوان کردید و مخصوص مثال آخری و اگر توی دنیای وب هم به همین شیوه عمل کرد همین طور که شما گفتید وب سایت ما مثل یک ویروس منتشر خواهد شد.
    متشکرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *