نقشه گرمایی

آیا شما می دانید که یک کاربر زمانیکه وارد وب سایت شما می شود به چه چیزهایی بیشتر توجه می کند ؟ اگر بخواهید در یک سایت دیگر تبلیغات کنید چگونه بهترین مکان آن سایت را انتخاب می کنید ؟ اگر بخواهید توجه یک نفر را در سایت خود جلب کنید از کدام قسمت استفاده خواهید کرد ؟

 

نقشه گرمایی چیست ؟

نقشه گرمایی ابزاری برای دنبال کردن دید و حرکت چشمان کاربر می باشد و حتی در دنیای فیزیکی نیز استفاده می شود، با استفاده از این فناوری شما می توانید دید بیننده را دنبال کنید و متوجه شوید بیشترین نقاطی که یک بیننده به آن توجه می کند کجاست.

 

کاربرد نقشه گرمایی

برندهای بزرگی مانند سونی از این فناوری برای تبلیغات خود استفاده می کند و برندی مانند سایت آمازون نیز از نقشه گرمایی برای سایت خود استفاد می کند. آنها با استفاده از نقشه گرمایی چشمان بازدید کننده را تعقیب می کنند تا متوجه شوند کدام قسمت ها و یا کدام بخش های یک صفحه توجه بیننده را بیشتر به خود جلب می کند.

 

این تعقیب ها در نتیجه به این برندها کمک می کند تا میزان تاثیر گذاری سایت و یا تبلیغ خود را بررسی کنند، همچنین متوجه می شوند که کدام قسمت توجه بیشتری را به خود جلب می کند و در نتیجه نکات کلیدی و یا نکاتی که باعث فروش بیشتر می شوند را در همان مکان ها و بخش ها قرار می دهند.

 

ابزارهای ایجاد نقشه گرمایی

البته برندهای بزرگ از ابزارهای بسیار گران قیمت استفاده می کنند ، یکی از این ابزارها مانند یک کلاه بر روی سر یک فرد قرار می گیرد و هنگامی که فرد مورد نظر به یک صفحه از سایت یا یک تبلیغ نگاه می کند تمام فعالیت های چشم شخص مورد نظر توسط این دستگاه ثبت می شود و یا نوع دیگر آن دستگاهی است که یا پشت و یا در بالای صفحه نمایش و یا تبلیغ قرار می گیرد و حرکات چشم شخص را دنبال می کند.

 

ابزارهای نقشه گرمایی

 

اما این به این معنا نیست که فقط همین ابزارها می توانند چنین کاری را برای شما انجام دهند و یک نقشه گرمایی ایجاد کنند، بلکه سایت هایی وجود دارند که می توانند برای شما یک نقشه گرمایی مناسب و ارزان را ایجاد کنند و برای کار شما می تواند بسیار مفید باشند.

 

یک سایت برای ایجاد نقشه گرمایی

سایت feng-gui.com این سایت از صفحه اصلی وب سایت شما به صورت رایگان می تواند یک نقشه گرمایی تقریبی ایجاد کند، که البته بسیار مفید هم می باشد و می تواند بخش هایی که باعث جلب توجه کاربر می شود را به شما نشان دهد.

کافی است در قسمت بالای همین سایت در کادر مربوطه نام وب سایت خود را وارد نمایید و سپس بر روی کلید test my website کلیک کنید تا پس از چند ثانیه یک نقشه گرمایی رایگان از سایت خود دریافت نمایید و رازهای پشت پرده برای شما نمایش داده شود.

 

اگر هم نیاز دارید یک نقشه گرمایی دقیق از سایر صفحات و صفحه اصلی سایت خود داشته باشید باید از سرویس های پولی این سایت استفاده کنید که به نظر من ارزش آن را دارد که برای پولساز تر شدن وب سایت خود از آن بهره ببریم

 

کلام آخر

در این قسمت متوجه شدیم نقشه گرمایی چیست و می تواند چه کاربردهایی برای ما داشته باشد، همچنین با استفاده از ابزاری که به شما در این قسمت معرفی شد می توانید قسمت های مهم یک وب سایت را پیدا کنید و اگر قصد تبلیغ کردن دارید بنرهای خود را در قسمت های تاثیر گذار آن قرار دهید، همچنین با استفاده از نقشه گرمایی می توانید توجه کاربر را به قسمت های مهم وب سایت معطوف کنید. نقشه گرمایی یک ابزار تجزیه و تحلیل و بازاریابی درون گرا می باشد، در قست های بعد درباره نقشه گرمایی و بازاریابی درون گرا بیشتر صحبت خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *