تاثیر تبلیغات اینترنتی

احتمالا برای شما هم پیش آمده وارد وب سایت هایی شوید که به محض بالا آمدن سایت و یا کلیک برو روی آیتم های مختلف یک پنجره جداگانه برایتان باز می شود و یک تبلیغ را نمایش می دهد، به این گونه تبلیغات اینترنتی اصطلاحا پاپ آپ می گویند.

 

اما میخواهیم تاثیر تبلیغات اینترنتی پاپ آپ را بر کسب و کارهای مختلف بررسی کنیم و بدانیم آیا چنین تبلیغی برای کسب و کار اینترنتی شما مفیدخواهد بود یا خیر ؟ آیا می تواند باعث افزایش فروش شما شود یا خیر ؟

 

تاثیر تبلیغات اینترنتی پاپ آپ

متاسفانه به دلیل ازدیاد این گونه تبلیغات و همچنین شیوه های اشتباه استفاده از اینگونه ابزارها باعث شده است کاربران اینترنتی مقابل چنین تبلیغاتی گارد گرفته و سریعا اقدام به بستن این پنجره کنند، مخصوصا کاربرانی که مدت زیادی با اینترنت آشنا هستند به سرعت اینگونه تبلیغات اینترنتی را شناسایی می کنند.

 

مخصوصا وب سایت هایی که به شدت اینگونه تبلیغات را نمایش می دهند، حتی زمانی که می خواهید بر روی یکی از منوهای آن سایت کلیک کنید باز هم با چنین تبلیغات آزاردهنده ای روبرو می شوید، البته نکته بعدی که باید خدمت شما عرض کنم این هست که کاربران اینترنتی برای جلوگیری از نمایش چنین پنجره هایی از ابزارهای جلوگیری از نمایش پنجره پاپ آپ استفاده می کنند.

 

اما اگر کاربر اینترنتی تازه کار باشد و زیاد با چنین چیزهایی آشنا نباشد ممکن است محتویات این گونه پنجره ها را مطالعه کند و به نظرش جالب باشد، اما همین کاربر اینترنتی تازه کار پس از مدت کوتاهی متوجه می شود این گونه تبلیغات اینترنتی مزاحم گشت و گذار اینترنتی او می شود.

 

اگر تمایل دارید بیشتر با روشهای تبلیغات اینترنتی و بازاریابی اینترنتی آشنا شوید پیشنهاد میکنم مقاله تبلیغات اینترنتی یا بازاریابی اینترنتی را نیز مطالعه بفرمایید.

 

آیا تاثیر تبلیغات اینترنتی پاپ آپ برای شما مفید است ؟

تبلیغات پاپ آپ را میتوان به عوامل مزاحمی تشبیه کرد که به هنگام تفریح در یک مکان زیبا، لحظه ای آرامش شما را خراب می کنند اما در نهایت میتوان آنها را به سرعت از جلوی راه برداشت، پس سعی نکنید به این شکل دیده شوید.

 

همچنین برای کسانی که قصد دارند در آینده نام کسب و کارشان بر سر زبان ها بیفتد و تبدیل به یک برند شوند به شدت باید از چنین تبلیغات اینترنتی دوری کنند، همچنین در طولانی مدت این گونه تبلیغات می تواند اعتبار سایت شما را از بین ببرد.

 

همچنین وب سایت هایی که اقدام به نمایش چنین تبلیغاتی می کنند در آینده به عنوان سایت های اسپم از سوی گوگل شناخته خواهند شد و منافع چنین سایت هایی به خطر خواهد افتاد.

 

تاثیر تبلیغات اینترنتی با پنجره های شناور راهنما

اما تبلیغات اینترنتی پاپ آپ را با پنجره های شناور در سایت ها که قصد راهنمایی و یا دادن یک پیشنهاد ویژه را دارند اشتباه نگیرید، ممکن است وارد یک وب سایت معتبر شوید و هنگام ورود با نشان دادن یک پنجره شناور به شما پیشنهاد دانلود یک فایل رایگان را می دهد، این گونه سایت ها از تبلیغات اینترنتی پاپ آپ استفاده نکرده اند، بلکه این گونه پنجره های شناور برای کمک به کاربران طراحی شده اند.

 

همچنین در این سایت ها شما به راحتی می توانید به گشت و گذار بپردازید و هیچ عامل مزاحمی در مقابل شما وجود ندارد، احتمالا تا به حال متوجه تاثیر تبلیغات اینترنتی به این روش شده اید و دانستید که این گونه تبلیغات اینترنتی می تواند برای کسب و کارهای معتبر مخرب باشد.

 

کلام آخر

اگر واقا می خواهید تاثیر تبلیغات اینترنتی شما مفید باشد هرگز سعی نکنید از تبلیغات پاپ آپ مزاحم استفاده کنید، بلکه باید از شیوه مفید آن درون وب سایت خودتان استفاده کنید و از آن جهت دادن یک پیشنهاد ویژه رایگان یا راهنمایی کاربر استفاده کنید.

4 پاسخ

 1. با تشکر از پاسخ شما
  منظور شما از نرخ تبدیل 3 تا 10 درصد این است که از هر 100 نفر ممکن است بین 3 تا 10 نفر از ما خرید کنند درسته؟
  با تشکر

  1. درود فراوان
   بله منظور من دقیقا چنین رقمی هست، اما این ارقام و درصد ها میتونه نسبت به نوع کسب و کار و کیفیت کار شما بسیار متفاوت باشه، همه چیز بستگی به روش، بازار هدف، انتخاب کاربران درست و عوامل بسیاری دارد که حتما باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید.

   شاد، موفق و پیروز باشید.

 2. سلام خدمت شما فکر آبی عزیز
  یک س.ال داشتم از خدمت شما
  به نظر شما اگر یک فروشگاه اینترنتی که تمام استاندارد ها را هم رعایت کرده باشد و مخصول خوبی جهت فروش داشته باشد میتواند در طور سال چه تعداد فروش داشته باشد؟ و نرخ تبدیل بازدید به خریدار چقدر است؟
  به نظر شما فروش مثلا 5000 تا از یک محصول در طول یک سال چقدر به واقعیت نزدیک است؟ (در صورت بازدید بالای وبسایت)
  ممنون از شما

  1. درود فراوان
   اگر شما تمام استانداردها را رعایت کرده باشید، یک صفحه فرود مناسب داشته باشید و یک بانک ایمیل واقعی و قابل قبول ایجاد کرده باشید نرخ تبدیل بین 3 تا 10 درصد خواهد بود، البته این رقم با توجه به نوع کسب و کار متفاوت می باشد، بنابراین تمام این اعداد و ارقام بستگی مستقیم به اندازه بانک ایمیل، کفیت ایمیل ها و شیوه بازاریابی ایمیلی شما خواهد داشت، البته فعالیت در جامعه های مجازی نیز این نرخ تبدیل را تشدید خواهد کرد.

   امیدوارم شاد، موفق و پیرزو باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *