تاثیر تبلیغات اینترنتی

احتمالا برای شما هم پیش آمده وارد وب سایت هایی شوید که به محض بالا آمدن سایت و یا کلیک برو روی آیتم های مختلف یک پنجره جداگانه برایتان باز می شود و یک تبلیغ را نمایش می دهد، به این گونه تبلیغات اینترنتی اصطلاحا پاپ آپ می گویند.

 

اما میخواهیم تاثیر تبلیغات اینترنتی پاپ آپ را بر کسب و کارهای مختلف بررسی کنیم و بدانیم آیا چنین تبلیغی برای کسب و کار اینترنتی شما مفیدخواهد بود یا خیر ؟ آیا می تواند باعث افزایش فروش شما شود یا خیر ؟

 

تاثیر تبلیغات اینترنتی پاپ آپ

متاسفانه به دلیل ازدیاد این گونه تبلیغات و همچنین شیوه های اشتباه استفاده از اینگونه ابزارها باعث شده است کاربران اینترنتی مقابل چنین تبلیغاتی گارد گرفته و سریعا اقدام به بستن این پنجره کنند، مخصوصا کاربرانی که مدت زیادی با اینترنت آشنا هستند به سرعت اینگونه تبلیغات اینترنتی را شناسایی می کنند.

 

مخصوصا وب سایت هایی که به شدت اینگونه تبلیغات را نمایش می دهند، حتی زمانی که می خواهید بر روی یکی از منوهای آن سایت کلیک کنید باز هم با چنین تبلیغات آزاردهنده ای روبرو می شوید، البته نکته بعدی که باید خدمت شما عرض کنم این هست که کاربران اینترنتی برای جلوگیری از نمایش چنین پنجره هایی از ابزارهای جلوگیری از نمایش پنجره پاپ آپ استفاده می کنند.

 

اما اگر کاربر اینترنتی تازه کار باشد و زیاد با چنین چیزهایی آشنا نباشد ممکن است محتویات این گونه پنجره ها را مطالعه کند و به نظرش جالب باشد، اما همین کاربر اینترنتی تازه کار پس از مدت کوتاهی متوجه می شود این گونه تبلیغات اینترنتی مزاحم گشت و گذار اینترنتی او می شود.

 

اگر تمایل دارید بیشتر با روشهای تبلیغات اینترنتی و بازاریابی اینترنتی آشنا شوید پیشنهاد میکنم مقاله تبلیغات اینترنتی یا بازاریابی اینترنتی را نیز مطالعه بفرمایید.

 

آیا تاثیر تبلیغات اینترنتی پاپ آپ برای شما مفید است ؟

تبلیغات پاپ آپ را میتوان به عوامل مزاحمی تشبیه کرد که به هنگام تفریح در یک مکان زیبا، لحظه ای آرامش شما را خراب می کنند اما در نهایت میتوان آنها را به سرعت از جلوی راه برداشت، پس سعی نکنید به این شکل دیده شوید.

 

همچنین برای کسانی که قصد دارند در آینده نام کسب و کارشان بر سر زبان ها بیفتد و تبدیل به یک برند شوند به شدت باید از چنین تبلیغات اینترنتی دوری کنند، همچنین در طولانی مدت این گونه تبلیغات می تواند اعتبار سایت شما را از بین ببرد.

 

همچنین وب سایت هایی که اقدام به نمایش چنین تبلیغاتی می کنند در آینده به عنوان سایت های اسپم از سوی گوگل شناخته خواهند شد و منافع چنین سایت هایی به خطر خواهد افتاد.

 

تاثیر تبلیغات اینترنتی با پنجره های شناور راهنما

اما تبلیغات اینترنتی پاپ آپ را با پنجره های شناور در سایت ها که قصد راهنمایی و یا دادن یک پیشنهاد ویژه را دارند اشتباه نگیرید، ممکن است وارد یک وب سایت معتبر شوید و هنگام ورود با نشان دادن یک پنجره شناور به شما پیشنهاد دانلود یک فایل رایگان را می دهد، این گونه سایت ها از تبلیغات اینترنتی پاپ آپ استفاده نکرده اند، بلکه این گونه پنجره های شناور برای کمک به کاربران طراحی شده اند.

 

همچنین در این سایت ها شما به راحتی می توانید به گشت و گذار بپردازید و هیچ عامل مزاحمی در مقابل شما وجود ندارد، احتمالا تا به حال متوجه تاثیر تبلیغات اینترنتی به این روش شده اید و دانستید که این گونه تبلیغات اینترنتی می تواند برای کسب و کارهای معتبر مخرب باشد.

 

کلام آخر

اگر واقا می خواهید تاثیر تبلیغات اینترنتی شما مفید باشد هرگز سعی نکنید از تبلیغات پاپ آپ مزاحم استفاده کنید، بلکه باید از شیوه مفید آن درون وب سایت خودتان استفاده کنید و از آن جهت دادن یک پیشنهاد ویژه رایگان یا راهنمایی کاربر استفاده کنید.