شکست بازاریابی اینترنتی

چند وقت پیش بنا به درخواست یکی از مشتریان مشغول بررسی دلیل شکست بازاریابی اینترنتی آنها بودم که در این بین با چند انجمن آشنا شدم که در آن تعداد زیادی از وب مسترها حضور داشتند و چند سیستم تبلیغاتی رو تحلیل می کردند.

 

 

بعد از دیدن این تحلیل موضوع برام جالب شد و شروع کردم به دنبال کردن این نوشته ها و در این بین متوجه شدم افراد زیادی از یک روش برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی خودشون استفاده کردن و اما متاسفانه به نتیجه مطلوبی نرسیده بودند.

 

این افراد متاسفانه سیستم هایی که برای آنها تبلیغات کرده بودند را مقصر میدانستند و دلیل شکست بازاریابی اینترنتی خود را به گردن این وب سایت ها و افراد می انداختند، بعضی از افراد هم در بخش نظرها اعلام کرده بودند که این روش تبلیغات تنها به درد برند سازی می خورد و نه ایجاد فروش !

 

اما تمام این گفته ها و نظریات کاملا اشتباه و غلط هستند و این افراد تنها به دلیل رعایت نکردن اصل اساسی و مهم در این روش با شکست بازاریابی اینترنتی مواجه شده بودند، تبلیغات اینترنتی تنها به نمایش دادن یک بنر در چند سایت پربازدید و ایجاد ترافیک خلاصه نمی شود و شما باید چندین عامل دیگر رو مد نظر داشته باشید تا به نتیجه و فروش مناسب دست پیدا کنید.

 

اولین قدم ایجاد یک بنر مناسب با متن دقیق و هدفمند می باشد، اگر بنر شما یک قول مشخص و معلوم را به ببینده ندهد یقین داشته باشید که هیچ گاه روی بنر شما کلیکی صورت نخواهد گرفت و اگر هم کلیکی صورت بگیرد بیفایده و بی سرانجام خواهد بود.

 

قدم دوم این است که هرگز از بنر خود، کاربر را به صفحه اصلی وب سایت هدایت نکنید و اگر شما هم این اشتباه رو انجام می دهید، مطمئن باشید که با شکست بازاریابی اینترنتی روبرو خواهید شد و شما هم به سرنوشت کسب و کارهای اینترنتی که همین راه را طی کرده اند روبرو خواهید شد.

 

اصل اصلی جلوگیری از شکست بازاریابی اینترنتی

شما اگر میلیون ها تومان بابت تبلیغات بنری خود هزینه کنید و این اصل اساسی را در آن رعایت کنید، تنها پول خودتان را به سطل زباله ریخته اید، زیرا 99 درصد بازدیدکنندگان هیچ گاه در بار اول از وب سایت شما خرید نخواهند کرد و همچنین این افراد اگر روزی به محصول یا خدماتتان نیاز داشته باشند هیچ وقت آدرس وب سایت شما را به یاد نخواهند داشت، حالا راه حل این کار چیست !

 

راه حل داشتن یک لندینگ پیج می باشد که بتواند اطلاعات کاربران شما را جمع آوری کند و سپس شما با یک بانک از بازدیدکنندگانی که به محصول و خدمات شما علاقه مند هستند روبرو خواهید شد و این می تواند شروع یک بازاریابی اینترنتی موفق باشد و اگر دوست دارید اطلاعات کافی درباره لندینگ پیج به دست بیاورید پیشنهاد میکنم کاربرد لندینگ پیج در کسب و کار اینترنتی رو حتما مطالعه فرمایید تا شما با شکست در بازاریابی اینترنتی مواجه نشوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *