دومین روش برای اینکه طراحان وب سایت سر شما کلاه نگذارند

 

نکاتی درباره طراحی وب سایت

 

اگر مقاله قبلی که اولین روش برای اینکه طراحان وب سایت سر شما کلاه نگذارند نام داشت را خوانده باشید، این مطلب نیز در ادامه همان می تواند به شما کمک نماید.

تمام مشتریانی که به دنبال داشتن یک وب سایت هستند این دغدغه را دارند که قدم دوم بعد از اینکه که من دامین را تهیه کردم چیست ؟

قدم دوم : تهیه هاست  یا همان  فضای وب سایت است

باز هم مشتریان دچار این اشتباه می شوند که هیچ گاه اطلاعات هاست خود را از طراح دریافت نمی کنند !

همیشه  از طراح وب سایت خود تقاضا کنید که اطلاعات و مشخصات وب سایت شما را ارائه دهد.

اطلاعات چیست ؟ :  نام کاربری، رمز عبور و تاریخ اتمام هاست، این اطلاعات به شما دسترسی های خاصی خواهد داد، به صورت مثال با ورود به این قسمت خواهید توانست کل وب سایت خود را به یک هاست جدید منتقل نمایید، این روش مخصوصا زمانی کاربرد خواهد داشت که شما با طراح به مشکل برخورده اید و نمی خواهید با او ادامه همکاری داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنم زمانی که احساس می کنید، ممکن است با طراح وب سایت با مشکل مواجه شوید، حتما از بانک اطلاعات و محتوای هاست یک پشتیبان تهیه نمایید، اگر هم خودتان بلد نیستید از یک متخصص کمک بگیرید.

مشخصات چیست ؟  : مقدار فضا هاست، پهنای باند ماهیانه، مشخصات سخت افزاری سرور(پردازشگر و مقدار Ram) و تعداد بازدید کننده در لحظه.

این اطلاعات بسیار مهم و حیاتی خواهد بود و تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد کلی وب سایت شما خواهند داشت. ممکن است یک فضای اینترنتی با حجم بسیار بالا در اختیار شما قرار داده شود اما مشخصات سخت افزاری سرور پایین باشد و این بر روی سرعت سایت شما اثر می گذارد، شاید فضا مناسب و سخت افزار هم عالی باشد، اما حجم پهنای باند ماهیانه (مانند مقدار ترافیکی که شما در سرویس های اینترنت پرسرعت خرید می کنید) پایین باشد و پس از مدتی به دلیل مصرف این حجم وب سایت شما توسط کاربران دیده نشود. همچنین سایت های پربازدید برایشان بسیار مهم خواهد بود که چه تعداد کاربر همزمان می توانند وب سایت را شماهده نمایند.

سعی نمایید تمامی این موارد را رعایت نمایید تا وب سایت شما به بهترین شکل ممکن به حیات خود ادامه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *