کلمات کلیدی

کلمات کلیدی که شما برای سایت خودتان انتخاب می کنید  اصلی ترین عامل تعیین کننده رتبه شما در موتورهای جستجو می باشند، اگر این کلمات به درستی انتخاب شوند به یقین نتیجه خوب خواهد بود و اگر انتخاب شما در کلمات کلیدی نامناسب باشد، درست مانند این است که در کارت ویزیت خودتان محل کسب و کار و شماره تماس را اشتباه چاپ کرده باشید.

 

کلمات کلیدی چیست ؟

احتمالا شما تا حالا حداقل در یکی از موتورهای جستجو مانند گوگل دنبال چیزی گشتید، برای چنین کاری واژه هایی را امتحان کرده اید تا به نتیجه دلخواه برسید، همین واژه هایی که شما در گوگل و یا هر موتور جستجوی دیگری برای رسیدن به هدف امتحان کرده اید همان کلمات کلیدی می باشند.

 

نقش کلمات کلیدی در سئو

اگر بخواهم در یک جمله اهمیت کلمات کلیدی را در سئو به شما بگویم باید بگم : کلمات کلیدی مانند کلید گاو صندوقی هستند که میلیاردها پول نقد در آن وجود دارد، این گاو صندوق فقط با کلید صحیح باز خواهد شد و اگر کلید شما اشتباهی باشد به محتویات گاو صندوق دست پیدا نخواهید کرد.

 

ممکن است شما یک کلمه کلیدی را انتخاب کنید و در گوگل هم رتبه خوبی به دست آورید، اما در نهایت اصلا هیچ ورودی از گوگل یا موتورهای جستجو نداشته باشید، دلیل این است که شما کلید واژه ای را برای سئو سایت خودتان انتخاب کرده اید که اصلا هیچ شخصی در اینترنت به دنبال آن نمی باشد.

 

حتی ممکن است که کلیده واژه مناسبی را انتخاب کرده باشید که افراد زیادی به دنبال آن می باشند، اما میزان رقابت در این کلمه کلیدی بسیار بالا می باشد، یعنی صفحات زیادی در موتورهای جستجو با این کلمه کلیدی بهینه شده اند، بنابراین بسیار سخت خواهد بود شما بتوانید رتبه خوب و قابل قبولی را برای سایت خودتان به دست آورید و بهترین استراتژی برای شما درشروع، انتخاب یک کلمه کلیدی با میزان رقابت پایین تر می باشد.

 

انتخاب کلمات کلیدی

اگر امروز قصد دارید کلمات کلیدی خودتان را انتخاب کنید و از نظر خودتان می خواهید چنین کاری را انجام بدهید باید به شما یادآور کنم که در حال انتخاب کلید اشتباه گاو صندوق هستید، شما برای انتخاب کلمات کلیدی مهم نیستید، بلکه دیدگاه کاربران بسیار مهم می باشد.

 

البته ابزارهای پرقدرتی هم وجود دارند که می توانند به شما در انتخاب کلمات کلیدی مناسب و صحیح کمک کنند، تا شما هم بتوانید به نتیجه و رتبه خوبی دست پیدا کنید. یکی از این ابزارها که متعلق به گوگل و کاملا رایگان نیز می باشد keyword planner می باشد.

 

پیشنهاد می کنم این ویدئو را حتما ببینید : سه ستون طلایی سئو

 

کلام آخر

با توجه به نکات گفته شده متوجه خواهیم شد که مهمترین و کلیدی ترین عاملی که باعث خواهد شد در آینده سایت شما رتبه خوبی در موتورهای جستجو به دست آورد و همچنین ورودی خوبی هم دریافت کند، انتخاب صحیح و مناسب کلمات کلیدی می باشد، بنابراین در انتخاب این کلید واژه ها به اندازه کافی دقت کنید.

 

منبع : فکر آبی – آموزش سئو

4 پاسخ

 1. سلام و تشکر
  فقط نکته ای که لازمه یادآور بشم اینه که keyword planner رایگان نیست و علاوه بر مشکل تحریم بایستی در ابتدا برای کمپین کلمات کلیدی مبلغی پرداخت شود.

  1. درود فراوان
   دوست گرامی ما از ابزار keyword planner برای انتخاب کلمات کلیدی استفاده خواهیم کرد و اگر روش آن را به خوبی بلد باشید این ابزار کاملا رایگان است و حتی از ایران هم می شود از این ابزار با ارزش استفاده کرد.

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *