شش دلیل کم بودن میزان فروش کسب و کار اینترنتی

یک سوال متداول اصولا در زمینه کم بودن میزان فروش در کسب و کار اینترنتی می باشد و این موضوع به راحتی قابل حل می باشد، اصولا این مشکل فقط به دلیل رعایت نکردن چند اصل اساس می باشد که به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته است. ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا این مشکلات را رفع کنید.

 

نامناسب بودن گرافیک وب سایت

زمانی که شما به یک فروشگاه مراجعه می کنید حتما به نکات زیادی توجه می کنید و در آخر خرید خواهید کرد، یکی از این نکات تمیز بودن فروشگاه و مرتب بودن ظاهر فروشنده می باشد و اگر هر دو اینها نامناسب باشند به احتمال زیاد سعی خواهید کرد به سرعت از آنجا خارج شوید.

 

حالا همین مورد در وب سایت نیز مهم است و کاربران بر اساس گرافیک وب سایت، چیدمان وب سایت و راحتی کار با وب سایت شما تصمیم می گیرند که در وب سایت باقی بمانند یا خیر، یا حتی تصمیم می گیرند از شما خرید کنند یا خیر، بنابراین سعی کنید گرافیک وب سایت خود را بر اساس سلیقه خودتان ایجاد نکنید.

 

بلکه سعی کنید وب سایت خود را بر اساس اصول UX (بهبود تجربه کاربری) ایجاد کنید تا ظاهر وب سایت شما دقیقا مانند یک فروشگاه لوکس و درجه یک باشد.

 

نداشتن محتوای مناسب

یکی از عواملی که باعث خواهد شد تا بازدیدکنندگان زمان بیشتری را در وب سایت شما بگذرانند و همچنین تشخیص دهند به شما اعتماد کنند یا خیر، محتوای مناسب می باشد، چه شما یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید و چه یک وب سایت که محصولاتی را ارائه می کنید.

 

نیازمند تولید محتوا می باشید، یک فروشگاه می تواند درباره محصولات، شیوه های استفاده از آنها و … محتوا تولید کند و وب سایت ها در زمینه مهارت خود و موارد مرتبط محتوا تولید کنند، اگر شما به اندازه کافی محتوای مناسب و جذاب نداشته باشید، نمی توانید به اندازه کافی اطلاعات به مخاطبان منتقل کنید تا تصمیم به خرید بگیرند.

 

درباره تکنیک های تولید محتوا نیز در محصول استاد تولید محتوای جذاب شوید مطالب مفیدی گفته شده است که به شما کمک می کند تا با تکنیک های تولید محتوا و بسیاری اصول دیگر آشنا شوید و محتوای جذاب و اصیل برای وب سایت خود ایجاد کنید.

 

میزان ترافیک کم

میزان ترافیک یک وب سایت دقیقا مانند میزان خونی است که قلب برای زنده نگه داشتن سایر اعضای بدن باید پمپاژ کند می باشد و وجود این خون آن هم به اندازه کافی بسیار ضروری و حیاتی می باشد، حالا اگر می خواهید قلب کسب و کار شما همچنان در حال تپش باشد، نیازمند ترافیک کافی می باشید.

 

اگر شما در روز فقط 100 تا 200 بازدید کننده داشته باشید، نباید توقع فروش بالا و مناسب را داشته باشید، هدف شما باید افزایش میزان ترافیک باشد که در ویدئو 6 تکنیک افزایش ترافیک وب سایت از شبکه بازاریابی اینترنتی به صورت مفصل درباره این موضوع نیز صحبت کردیم

 

فراموش کردن عامل انسانی در وب سایت

متاسفانه در اکثر وب سایت ها عامل انسانی کاملا فراموش شده است و بسیاری هم بر این عقیده هستند که وب سایت یا فروشگاه اینترنتی فقط باید فروش ایجاد کند و هیچ نیازی به سایر موارد انسانی نیست !

 

اصولا کاربران زیادی قبل از خرید خود مدتی عضو وب سایت خواهند شد، احتمالا با مدیر آن کسب و کار اینترنتی تماس خواهند گرفت و سوالاتی را درباره محصولات خواهند پرسید و یا حتی توقع دارند در صفحه درباره ما تصویری از خودتان یا مجموعه شما ببینند.

 

حتی عده ای تمایل دارند از طریق ایمیل از شما سوالاتی را بپرسند و بعد از آن خرید کنند و اگر کسی به سرعت به آنها پاسخ ندهد، آنها احساس می کنند این وب سایت به اندازه کافی مورد اعتماد نمی باشد و بنابراین از خرید خود منصرف خواهند شد.

 

صفحات محصول ضعیف

متاسفانه این موضوع در فروشگاه های اینترنتی بسیار بیشتر دیده می شود، اطلاعات درباره محصول آنچنان کم است که فرد نمی داند دقیقا می خواهد چه چیزی را بخرد، تا آنجا که می توانید باید درباره محصول خودتان بنویسید و اگر اطلاعات کافی درباره محصول خودتان ایجاد کنید میزان فروش شما افزایش خواهد یافت

 

افراد دوست دارند نسبت به محصولی که می خواهند بخرند به اندازه کافی اطلاعات کسب کنند، باید به سوالات متداول پاسخ دهید، بخشی را در صفحه محصول خود به سوالات متداول اختصاص دهید.

 

نداشتن پیشنهاد فروش مناسب

تا زمانی که شما از کاربران وب سایت نخواهید که از شما خرید کنند، آنها نیز چنین کاری را نخواهند کرد، شما باید یک پیشنهاد به آنها بدهید، اگر پیشنهاد شما مناسب باشد آنها حتما استقبال خواهند کرد.

 

بسیاری بر این باور هستند که هیچ وقت نباید پیشنهاد فروش به کاربران وب سایت داد، اما این یک باور غلط است، شما باید پیشنهاد های مناسب را به شیوه های متفاوت به کاربران بدهید تا آنها از شما خرید کنند.

 

کلام آخر

اگر می خواهید کسب و کار اینترنتی شما موفق باشد و میزان فروش شما افزایش پیدا کند، حتما به نکاتی که گفته شد توجه کنید، هر کدام از این نکات گفته شده مانند حلقه های یک زنجیر، به یکدیگر وابسته هستند.

 

از اینترنت کسب درآمد کنید…

آموزش رایگان راه اندازی کسب و کار اینترنتی

کسب درآمد از وب سایت

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *