شیوه های استفاده از css در صفحات وب سایت

آیا شما هم دوست دارید شیوه های استفاده از css را بدانید ؟

در سری آموزش طراحی وب سایت با html و css به شیوه استفاده از css پرداختیم، اما در این بخش می خواهیم کمی بیشتر به شیوه های استفاده از css بپردازیم، در حقیقت برای نوشتن کدهای css می توان به سه شکل عمل کرد، که در همین قسمت به آنها خواهیم پرداخت.

 

1. در روش فایل های خارجی به راحتی در قسمت تگ <head> و با استفاده از تگ <link> می توانستید فایل css را ضمیمه کرده و از آن استفاده کنید، مانند کد زیر.

<html>
<head>
<link rel=”stylesheet” type=”text/css” href=”style.css” />
</head>
<body>
</body>
</html>

 

2. اما روش دیگری وجود دارد که به آن کدهای داخلی می گویند که با استفاده از تگ style نوشته می شود و بیشتر در صفحات کوچک، زمانی که امکان استفاده از فایل css به صورت جداگانه فراهم نباشد، مدیریت صفحات وب و غیره کاربرد دارد، مانند مثال زیر.

<html>
<head>
<style type=”text/css”>
…..
…..
</style>
</head>
<body>
</body>
</html>

 

در کد بالا، آنچه که مابین تگ <style> نوشته شود، شامل کدهای css شما خواهد بود و دیگر نیازی به استفاده از کدهای css خارجی مانند نمونه اول نمی باشد.

3. روش سوم استفاده از style در کنار تگ های html می باشد، این روش در زمانی که استایل دهی شما محدود باشد بسیار کاربرد دارد، مثلا زمانی که در یک ویرایشگر می خواهید یک قسمت از متن را تغییرات کوچکی بدهید، در زیر یک مثال نیز آورده شده است.

<html>
<head>
</head>
<body>
<p style=”font: 18px Tahoma;”>This is a test </p>
<p> This is a Question </p>
</body>
</html>

 

همانطور که در کد بالا میبینید، فقط در یکی از تگ های پاراگراف از کد css و با استفاده از style تغییرات ایجاد کرده ایم، این یک روش بسیار ساده، سبک و کاربردی در مواقع خاص و اضطراری می باشد.

5 پاسخ

  1. درود فراووان
   دوست گرامی این آموزش ها فقط برای افرادی طراحی شده که می خواهند در مدیریت وب سایت خودشان از این کدها استفاده کنند و آموزش های ما بیشتر در حوزه بازاریابی، کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی می باشد، همچنین در بخش محصولات می توانید آموزش ها را ببینید و همچنین آدرس کانال تلگرام @fekreabi می باشد.

   امیدووارم شاد، موفق و پیروز باشید.

 1. با سلام سایتی در اریانیک راه اندازی کردم اما خیلی اذیت میکنند و برای هر کاری پول میخان و ای کاش میخواستند اصلا توجهی به ایده هایی که داره حروم میشه و وقتی که سپری میشه ندارن خلاصه میخوام خودم سایت زدم رو خورد خورد یاد بگیرم با ورد پرس پیشنهادتون چیه ممنون میشم راهنماییم کنید bazaretrans.om

  1. درود فراوان
   دوست عزیز اگر خودتون وب سایت مورد نظرتون رو راه اندازی کنید، یقین داشته باشید نتیجه بهتری خواهید گرفت و دانش شما در این زمینه بالاتر می رود و بهتر می تونید وب سایت خودتون رو مدیریت کنید، در وب سایت فکر آبی محصولی وجود دارد با نام آموزش فوت و فن طراحی وب سایت ، توی این محصول شیوه راه اندازی یک وب سایت به صورت عملی به کمک وردپرس به شما آموزش داده خواهد شد.
   شاد، موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *