طرح کسب و کار

مهمترین اصل قبل از شروع هر نوع کسب و کاری داشتن طرح کسب و کار می باشد ! متاسفانه اکثر کسب و کارها قبل از شروع  هیچ نقشه یا برنامه تجاری ندارند و به همین دلیل بعد ها دچار مشکلات متعددی می شوند و رفع این مشکل هزینه بر خواهد بود.

برنامه تجاری به شما کمک خواهد کرد تا با هزینه های راه اندازی یک کسب و کار آشنا بشوید، سیاست های کسب درآمد خود را بشناسید و همچنین برترین شیوه های بازاریابی و جذب مشتری خود را انتخاب کنید.

 

 

طرح کسب و کار ؟

نوشتن یک طرح کسب و کار یا به اصطلاح بیزینس پلن میتواند فرایند تبدیل یک کسب و کار ساده به یک کسب و کار پردرآمد را کوتاه تر و کم خطر تر نماید، لازم نیست که برنامه تجاری شما بیش از اندازه پیچیده باشد.

 

به راحتی چندین برگ کاغذ را برداشته و شروع کنید به نوشتن آنچه که نیاز دارید و سیاست های بازاریابی، مالی، مدیریت و سیستم فروش خود.

 

البته برای داشتن یک برنامه بازاریابی و تبلیغاتی مناسب پیشنهاد میکنم حتما کمی درباره این مقوله مطالعه کنید تا بتوانید برنامه مناسبی را برای خودتان در این این زمینه بنویسید، اگر هم اهل مطالعه نیستید به یک مشاور سری بزنید و از او راهنمایی بگیرید.

 

یک طرح کسب و کار

شما برای راه اندازی یک کسب و کار شاید نیاز به یک مکان داشته باشید، یک خط تلفن، یک وب سایت، مبلمان اداری وجوازهای مورد نیاز، اینها بخش کوچکی هستند که باید در ابتدای راه برآورد هزینه شود.

 

حالا باید ببیند که بر اساس نوع کسب و کارتان باید چگونه مدیریت آن را به دست بگیرید، آیا خودتان همیشه حضور دارید یا افراد دیگر قرار است کارهای شما را انجام دهند، این افراد چه حقوق و مزایایی از شما دریافت میکنند.

 

برای شروع میخواهید چگونه کسب و کار خودتان را به کسانی که ممکن است در آینده مشتری شما بشوند معرفی کنید، روال بازاریابی و تبلیغات شما چگونه خواهد بود و چه میزان سرمایه برای این بخش اختصاص داده اید.

 

این یک برنامه تجاری بسیار کوچک و خلاصه و به صورت مثال بود تا شما بیشتر با این مقوله آشنا شوید، اما اگر به دنبال یک طرح بزرگ هستید پیشنهاد میکنم به طرح کسب و کار در ویکی پدیا نیز نگاهی کنید.

 

کلام آخر

پس باید به این نکته توجه کنید که داشتن یک طرح کسب و کار بسیار مهم بوده و در برگیرنده تمام سیاست های شروع کسب و کار تا مرحله موفقیت می باشد، پس از آن غافل نشوید و همین حالا اقدام کنید.

 

از اینترنت کسب درآمد کنید…

آموزش رایگان راه اندازی کسب و کار اینترنتی

کسب درآمد از وب سایت