مهمترین نکته در عملیات بازاریابی و فروش موفق

آیا تا به حال به این نکته توجه کرده اید که چرا در عملیات بازاریابی و فروش افرادی وجود دارند که بسیار موفق عمل می کنند و از 10 نفر حداقل 8 نفر از آنها خرید می کنند ؟

 

این افراد از یک موضوع مهم آگاه هستند و همیشه سعی می کنند پس از اینکه توضیحات لازم را در اخیار مشتری گذاشتند و به سوالات وی پاسخ دادند از این اصل استفاده کنند تا فروش را قطعی کنند.

 

مهمترین اصل دادن پیشنهاد فروش به مشتری می باشد، اگر شما به مشتری یک پیشنهاد ندهید حتما از شما خرید نخواهد کرد و به شما می گوید در زمانی دیگر با او تماس بگیرید، زیرا شما از دادن پیشنهاد امتناع کرده اید، سعی کنید بلافاصله پس از دادن توضیحات لازم و پاسخگویی به سوالات مشتری از وی بپرسید آیا سوالی دارید که به آن نپرداخته باشم ؟ اگر مشتری جواب نه داد منظورش این است که کالای شما را دوست دارد.

 

حالا شما فرم های سفارش را از کیفتان بیرون بیاورید و بگویید اجازه دهید سفارش شما را ثبت کنم، استفاده از همین کلمه باعث خواهد شد که مشتری در مقابل پیشنهاد فروش شما قرار بگیرد و در اکثر موارد مشتری با پیشنهاد شما موافقت خواهد کرد. یک عملیات بازاریابی موفق بدون داشتن یک پیشنهاد فروش مناسب کاری کاملا بیهوده و بدون نتیجه خواهد بود.

 

وقتی مشتری به شما می گوید : بله، خیلی خوب به نظر می رسد، شما باید بگویید : بسیار خوب، میتوانید امتحانش کنید، ممکن است مشتری سوالاتی داشته باشد که باید به آن پاسخ دهید و در انتها بگویید : اگر این کالا را دوست دارید چرا آن را نمی خرید ؟ این روشی بسیار قدرتمند برای دادن پیشنهاد فروش به مشتری می باشد.

 

کسانی که در بنگاه های املاک کار می کنند و در این کار به اندازه کافی تجربه دارند، از این شیوه در کار خود بهره می برند، زمانی که احساس می کنند مشتری به اندازه کافی از ملک راضی می باشد، بلافاصله پیشنهاد فروش خود را مطرح می کنند و در بعضی مواقع سعی خواهند کرد که با دریافت مبلغی به عنوان بیعانه فروش را قطعی نمایند.

 

شما هم سعی کنید در عملیات بازاریابی خود از روش پیشنهاد فروش بهره ببرید، این کار باعث خواهد شد که فروش شما افزایش پیدا کند، همه بازاریابان موفق از این اصل در عملیات بازاریابی خود استفاده می کنند و به همین دلیل می باشد که به آنها فروشنده حرفه ای می گویند.

یک پاسخ

  1. سلام
    ممنون از شما تا حدودی مفید بود .
    همچنان منتظر آموزش ایمیل مارکتینگ با میل چیمپ هستم …
    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *