چگونه برنامه نویس شویم ؟

چگونه برنامه نویس شویم

شاید برای بسیاری از دوستان این سوال پیش آمده باشد که چگونه برنامه نویس شویم ؟  حالا قبل از اینکه پاسخ این سوال را بدهیم اول چند سوال از شما می پرسم :

1. هدف شما از برنامه نویسی چیست ؟

2. میخواهید برای ویندوز برنامه بنویسید ؟

3. می خواهید برای دنیای اینترنت و وب برنامه بنویسید ( طراح سایت شوید ) ؟

4. یا می خواهید برای گوشی های هوشمند برنامه بنویسید ؟

 

قبل از اینکه بخواهید پا به دنیای برنامه نویسی بگذارید حتما این سوال ها را از خود بپرسید، تا هدف شما مشخص شود و بتوانید دقیق تر در دنیای برنامه نویسی گام بردارید.

اگر دوست دارید برای ویندوز برنامه بنویسید، زبان های مختلفی برای این کار وجود دارد، مثلا ویژوال بیسیک ، سی شارپ یا حتی جاوا که این زبان ها از معروف ترین آن ها هستند.

 آموزش برنامه نویسی

اگر هم دوست دارید برای دنیای اینترنت و وب برنامه بنویسید، ابتدا باید html و css را بیاموزید، میتوان گفت این دو زبان مادر زبان های برنامه نویسی تحت وب هستند ، البته در حال حاضر قسمت دوم آموزش طراحی سایت با این دو زبان بر روی سایت به صورت رایگان موجود می باشد، سپس می توانید به سراغ زبان های برنامه نویسی قدرتمند تر بروید که باز هم در انتها به html و css وابسته هستند، مانند php یا asp ، در آینده به این زبان ها هم خواهیم پرداخت. البته پیشنهاد میکنم با یکی از سیستم های مدیریت محتوا برای طراحی سایت آشنا شوید که پیشنهاد من به شما وردپرس می باشد.

 آموزش طراحی سایت

اگر هم دوست دارید برای گوشی های هوشمند آندرویدی برنامه بنویسید، می توانید با استفاده از جاوا و محیط eclips برنامه های بسیار زیبایی برای این گوشی ها طراحی کنید، می توان گفت بیشتر برنامه های موجود در بازار با همین زبان و محیط قدرتمند طراحی می شوند.

 آموزش برنامه نویسی

حال با استفاده از چهار سوال مطرح شده و همچنین توضیحات داده شده می توانید راه خود را برای برنامه نویس شدن بهتر و روشن تر ادامه دهید، موق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *