بازاریابی و تبلیغات

اکثر کارت ویزیت هایی که در روز میبینم به هیچ عنوان برای کسب و کارها مناسب نیستند و در اکثر مواقع در آلبوم کارت مشتریان قرار نخواهد گرفت ، همچنین خیلی سریع سر از سطل زباله در خواهند آورد !

 

اول از همه کارت ویزیت ها همگی هیچ فرقی با تابلو نصب شده در سر درب کسب و کار ها ندارند، همچنین هیچ کس به کاربرد واقعی کارت ویزیت  توجه نکرده است، همیشه و در همه جا این جمله را گفتم، کارت ویزیت ابزار بازاریابی و تبلیغات است، نه وسیله معرفی.

 

یک نگاه به کارت ویزیت پایین بندازید، الگو تمام کارت ویزیت ها مانند تصویر زیر هست، فقط ممکن است، کمی تصویر داشته باشند و رنگ آن ها متفاوت باشد، در غیر اینصورت همه آن ها از الگو زیر تبعیت می کنند.

بازاریابی و تبلیغات

 

در الگو بالا که تمام کارت ویزیت ها از آن تبعیت می کنند چه چیزی باعث می شود مشتری دوست داشته باشد آن را نگه دارد ؟ تمامی کارت ویزیت ها مهمترین بخش را از دست داده اند و به جای آن اسم کسب و کار خود را نوشته اند.

 

بعضی ها هم آنقدر به گرافیک پرداخته اند که فقط در دو کلمه کارت خود را چاپ می کنند و با افتخار آن را به مشتری می دهند، عده ای هم از جنس های گران قیمت استفاده می کنند ، به امید اینکه مشتری کارت آن ها را نگه داری نماید، اما باید بگویم این یک خیال باطل است.

 

شما باید در خط اول کلمه ای مطابق با قوانین تبلیغات و بازاریابی برای تحریک مشتری داشته باشید، نه اسم کسب و کار خود را، شما باید بتوانید مشکل مشتری را حل کنید، نه اینکه بگویید نام من فلان است، اگر شما می خواهید به کسی کمک کنید، آیا اول خودتون رو معرفی می کنید ؟ جواب خیر است، شما ابتدا به دیگران کمک خواهید کرد و در آخر شاید، باز هم میگم شاید خودتون رو معرفی کنید.

 

کارت ویزیت نیز به همین شکل است، شما باید در آن ابتدا بازاریابی و تبلیغات کنید و در آخر خودتان را معرفی کنید، پس سعی کنید تجدید نظری در کارت ویزیت خود داشته باشید، همچنین کانون های تبلیغاتی فقط برای شما یک طرح ایجاد می کنند ( همانجور که کارشان ایجاب می کند ) و هرگز مشاوره تبلیغات و بازاریابی نخواهند داد ( کارشان مشاوره نیست )، پس هرگز آن ها مقصر نیستند.

 

2 پاسخ

  1. استاد گرامی اینکه کارت ویزیت ها کار امد نیستند را همه میدانیم مرحمت فرموده بصورت کاربردی مثال بزنید و نمونه ارائه دهید

    1. درود فراوان
      منظور من این نیست که کلا کارت ویزیت ابزار کاربردی نیست، بلکه در این قسمت میگم اکثر کارت ویزیت ها غلط طراحی شده اند، سعی کنید درون کارت ویزیت اطلاعات کاربردی به مشتری بدهید، از نظر بازاریابان امروزی کارت ویزیت نیز نوعی بروشور هست، از دادن اطلاعات پیچیده پرهیز کنید، کلمات ساده و عامیانه باشد، اسم کسب و کار خود را کوچکتر و در پایین کارت بنویسید، یک انگیزه برای مشتری درون کارت خود قرار دهید و خیلی عوامل دیگر، که در آینده به آن ها بیشتر خواهم پرداخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *