کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی برای چه کسانی مفید می باشد، البته در قدم اول این رو بگم که، کسب و کار اینترنتی امروزه برای هر نوع تجارتی مفید و تاثیر گذار می باشد، اما در اینجا به دسته های کلی این کسب و کارها خواهیم پرداخت. زیرا کسب و کار اینترنتی در شاخه های مختلفی امکان پذیر می باشد، عرضه محصولات آموزشی، عرضه خدمات و عرضه کالا همگی در فضای اینترنت امکان پذیر می باشد.

 

 

کسب و کار اینترنتی و فروش اطلاعات

امروزه مردم تشنه اطلاعات هستند و اطلاعات شما با ارزشترین کالا ها به حساب می آیند، یادم هست یک زمانی، اگر شخصی می خواست یک CD آموزش برنامه نویسی بخرد، اولین سوال و معیارش این بود که چند تا CD و اینکه چند ساعت آموزشی  دارد. اگر کسی می گفتن فقط یک CD و 2 ساعت آموزش هست، هیچ وقت کسی اون آموزشی رو نمی خرید، اما حالا رفتار مشتریان عوض شده، اونها به کیفیت بیشتر اهمیت می دهند.

 

اگر شما معلم، مدرس آزاد، خیاط، نقاش، ارائه کننده جزوات آموزشی، سازنده هنرهای دستی ، موسیقیدان ، نویسنده و .. هستید می توانید برای خود کسب و کار اینترنتی ایجاد کنید.

 

اگر شما یک مدرس صنایع دستی هستید، یا صنایع دستی خود را می فروشید، مطمئن باشید در آمد شما محدود به ساعات کاری شما، تعداد هنرجویان و یا میزان فروش شما خواهد بود، اما تصور کنید بتوانید بدون اینکه سر کلاسی حاضر شوید، به بسیاری از افراد در سراسر کشور آموزش دهید، یا محصولات تولیدی خود را به سراسر کشور بفروشید، آن موقع محدودیت خاصی در درآمد بیشتر نخواهید داشت، بدون آنکه در قید ساعت خاصی باشید، حتی زمانی که خواب هستید، سایت شما برایتان درآمد زا خواهد بود.

 

آموزشگاه مجازی

 

کسب و کار اینترنتی و فروش خدمات

خدمات نیز مانند فروش اطلاعات می باشد، اگر شما یک برنامه نویس هستید، در آمد شما نیز باز هم محدود به شهر خودتان و ساعات کاریتان خواهد بود، اما به وسلیه یک وب سایت خوب و اصول کسب و کار اینترنتی شما خواهید توانست سفارشات بیشتری جذب کنید، حتی اگر سفارشات شما بیشتر شد، خودتان تنها آن ها را مدیریت نموده و کار را به نیروهای خود محول نمایید.

 

حتی می توانید یک محصول آموزشی برنامه نویسی بسازید و آن را از طریق وب سایتتان به فروش برسانید، آن موقع نه تنها از خدمات خود درآمد خواهید داشت، بلکه از محصولات آموزشی می توانید درآمد داشته باشید.

 

فروشندگی کالا به عنوان کسب و کار اینترنتی

اکثر کسب و کارهایی که با فروش کالا سر و کار دارند، فروش روزانه و ماهانه آن ها به عوامل مختلفی بستگی دارد، مثل فصل های فروش، امتحانات، ایام تعطیلی خاص، محل کسب و کار ، بزرگی بازار و شهر اقامت و عوامل بسیار زیادی که بر روی بازارهای فیزیکی تاثیر گذار هستند.

 

اما در دنیای کسب و کار اینترنتی این عوامل به مراتب کمتر هستند و بسیاری از آنها وجود ندارند، شما با داشتن یک وب سایت و دانستن اصول کسب و کار اینترنتی خواهید توانست میزان فروش و بازار خودتان را گسترش دهید.

کسب و کار اینترنتی

 

کلام آخر

امیدوارم در این قسمت از آموزش کسب و کار اینترنتی ، به سوالات افرادی که به دنبال این روش کسب درآمد هستند، پاسخ داده باشم، اما هر کدام از شما دوستان اگر سوال خاصی دارید، می توانید در قسمت نظرات کاربران سوال خود را مطرح نمایید، تا در اولین فرصت ممکن پاسخگو شما باشم.

 

از اینترنت کسب درآمد کنید…

آموزش رایگان راه اندازی کسب و کار اینترنتی

کسب درآمد از وب سایت