کسب و کار در زمین های اجاره ای

زمانی که من هم کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کردم با گزینه های زیادی روبرو بودم و غرق در انتخابها، زمانی که شما با این همه انتخاب روبرو هستید باید مطمئن شوید که انرژی کافی را خواهید داشت. گاهی اوقات این راه حل ها و انتخاب ها به سادگی می تواند باعث سقوط شما شود.

 

برخی از این راه هایی که به شما خواهم گفت هیچ نیازی به یک وب سایت نخواهد داشت، کافی هست شما یک صفحه در سرویس های وبلاگ دهی داشته باشید یا یک صفحه در جامعه های مجازی، اینها حرف هایی هست که همیشه شنیده میشود و اما همه آنها می تواند به شدت خطرناک باشد.

 

کسب و کار خود را در زمین های اجاره ای نسازید

به احتمال زیاد تا به حال همه ما کسب و کارهایی را دیده ایم که در ابتدا یک ملکی را اجاره می کنند و با اشتیاق فراوان کسب و کار خود را آغاز می کنند، اما پس از مدتی مجبور می شوند تا کسب و کار خود را تعطیل کنند.

 

مانند کتابفروشی ها، رستوران ها، خدمات کامپیوتری ها و بسیاری کسب و کارهایی که هر روزه در هر جایی از شهر شما شروع به کار می کنند، آنها فضای خود را اجاره می کنند و گاهی به خاطر فشارهای مالی نمی توانند خدمات خوبی ارائه کنند. تنها راه حل خرید ملکی می باشد که اکنون آن را اجاره کرده اند اما هزینه خرید یک ملک تجاری بسیار بالا و گران می باشد.

 

اینجا هست که متوجه زیبایی کسب و کار آنلاین و کسب و کار اینترنتی خواهی شد. زیرا دقیقا با مالکیت یک ملک برابری می کند و شما دقیقا صاحب وب سایت خود هستید و نیازی نیست هر ماه اجاره ای را پرداخت کنید و تنها هزینه خرید بسیار ناچیز هاست است که به صورت سالیانه پرداخت می کنید. اما در نهایت شما صاحب اصلی وب سایت هستید.

 

برای خودتان کار کنید نه برای جوامع مجازی

اگر تنها راهی که شما می توانید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و یا مشتریان جدید پیدا کنید، جوامع مجازی (فیس بوک، گوگل پلاس، اینستاگرام و …) می باشد، پس شما برای آنها کار می کنید نه خودتان.

 

این جوامع مجازی هر زمان که بخواهند و دوست داشته باشند می توانند سیاست سرویس های خود را عوض کنند، بدون آنکه از شما سوالی بپرسند، آنها می توانند هر زمان که دوست داشته باشند صفحه شما را پاک کنند درست زمانی که صفحه شما لایک های زیادی دریافت کرده است، آنها به شما بدهکار نیستند، بنابراین بسیار دقت کنید تا دچار چنین مشکل بزرگی نشوید.

 

اگر تنها جایی که شما از آن ترافیک دریافت می کنید گوگل است ( چه از طریق بهینه سازی سایت و نتایج طبیعی و چه تبلیغات کلیکی )  شما دقیقا دارید برای گوگل کار می کنید.

 

اگر 80% مشتریان شما را از طریق پینترست یا لینکدین پیدا می کنند، بنابراین شما دارید برای پینترست و لینکدین کار می کنید.

 

بهتر است شما انتخاب های بیشتری داشته باشید، شما فقط می توانید از این جوامع مجازی به عنوان یک مکمل برای بازاریابی خود استفاده کنید و هیچ گاه به صورت بسیار جدی به آنها تکیه نکنید.

 

فرار از بردگی دیجیتالی

هیچ کسب و کار آنلاینی با کار کردن بر روی فضاهای دیجیتالی اجاره ای موفق نبوده است، شما در این حالت مانند یک کشاورزی هستید که در حال سود رساندن به ارباب خود می باشد و باید به قوانین او احترام بگذارید و هر زمان که دیگر به شما نیازی نداشت مانند یک برده شما را کنار خواهد گذاشت.

 

متاسفانه شما را به چشم یک دهقان نگاه خواهند کرد، که فقط کار می کند اما همیشه محصول او در خطر می باشد، صاحب آن مزرعه تمام ثروت را دریافت می کند و از آن بهره مند می شود.

 

مشکل دیگر این هست که معلوم نیست صاحبان این مزارع دیجیتالی سال بعد هم پایدار باشند و اگر هم آنها واقعا پایدار باشند آیا واقعا باز هم به شما نیاز خواهند داشت ؟

 

متاسفانه تا به حال مزارع دیجیتالی بسیار محبوبی از دهقانان زحمتکش ما در همین ایران عزیز بدون هیچ دلیل خاصی بسته شده است و اکنون کاملا خشک شده است.

 

در عوض این کارها را انجام دهید

سه کار وجود دارد که برای ایجاد دارایی مناسب و یک کسب و کار آنلاین باید همین امروز انجام دهید و همچنان باید بر روی آن تمرکز کنید تا کسب و کاری موفق و مادام العمر داشته باشد.

 

1. طراحی یک وب سایت زیبا و همچنین تهیه یک هاست از فضای میزبانی معتبر

2. ایجاد یک لیست ایمیل مناسب و انتخاب یک سرویس دهنده مناسب ایمیل مارکتینگ

3. ایجاد یک نام مناسب برای ساخت یک شهرت خوب و عالی

 

اینها دقیقا چیزهایی هستند که شما برای خرید و ساخت ساختمان خود نیاز خواهید داشت به جای آنکه ساختمان یا ملک خود را اجاره کنیم.

 

اما حالا همه چیز می تواند تحت تاثیر عوامل خارجی قرار بگیرد، یک کتابفروشی می تواند آتش بگیرد، یک وب سایت می تواند هک شود، یک حساب سرویس دهنده ایمیلی می تواند بسته شود.

 

اما در کسب و کار آنلاین تمام خسارات به راحتی قابل جبران است و همه چیز تحت کنترل شما می باشد، شما به راحتی می توانید وب سایت خود را تعمیر کنید، می توانید از لیست ایمیل های خود خروجی بگیرید. اما متاسفانه یک کتاب فروشی به احتمال زیاد خسارات زیادی را متحمل شده است و بدتر از آن اگر ملک اجاره ای باشد و ….

 

مهمتر از همه در کسب و کار آنلاین شما برای محافظت از وب سایت خود می توانید از ابزارهای امنیتی استفاده کنید و برای اینکه حساب ایمیل شما بسته نشود از ارسال ایمیل های اسپم جلوگیری کنید و در نتیجه با رعایت این نکات بازدیدکنندگان خود را به مشتری تبدیل کنید.

 

آسانترین راه حل برای ساخت یک وب سایت توسط خودمان

پیشنهاد ما به شما برای راه اندازی یک وب سایت استفاده از وردپرس است، زیرا راه اندازی و تنظیمات آن بسیار ساده است، همچنین شما می توانید به سرعت و در کمترین زمان ممکن وب سایت خود را ایجاد کنید، شما می توانید به راحتی شخصی را پیدا کنید که مشکلات احتمالی شما را حل کند. اگر هم تمایل دارید خودتان وب سایتی را بسازید به شما پیشنهاد میکنم از بسته آموزشی فوت و فن طراحی وب سایت فکر آبی استفاده کنید.

 

کلام آخر

برای راه اندازی کسب و کار آنلاین خود کمی تلاش کنید و بهتر از آن است که کسب و کار خود را در زمین های اجاره ای ایجاد نکنید، خوشبختانه امروزه ساخت یک کسب و اینترنتی و ساخت یک وب سایت بسیار راحت و ساده می باشد و همچنین درآمد حاصل از این کار بسیار مناسب و پایدار می باشد

 

از اینترنت کسب درآمد کنید…

آموزش رایگان راه اندازی کسب و کار اینترنتی

کسب درآمد از وب سایت

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *