3 اشتباه سئو که در سال 2016 جایی ندارند !

سئو یک علم است که همیشه توسط موتورهای جستجو پیشرفت می کند تا نتایج بهتری را در اختیار کاربران اینترنت قرار دهد و همچنین بخشی از بازاریابی اینترنتی شما محسوب می شود، اما متاسفانه در جوامع مجازی و برخی از وب سایت ها نکاتی درباره سئو گفته می شود که دیگر در سال 2016 و حتی سال قبل کاربردی ندارند و منسوخ شده اند، در این مقاله خط بزرگی بر این باورهای غلط خواهیم کشید.

 

 

1. استفاده از کلمات کلیدی در آدرس url صفحه

چند سال پیش یکی از فاکتورهای موتور جستجو، مخصوصا گوگل استفاده از کلمه کلیدی در ساختار url صفحه (آدرس هر صفحه از سایت) بود، که دیگر این آیتم به صورت کامل حذف شده، حالا گوگل و موتورهای جستجو به این فاکتور هیچ توجهی نمی کنند.

 

اگر کلید واژه های مود نظرتان را در گوگل جستجو کنید، متوجه می شوید بسیاری از سایت هایی که در صفحه اول هستند، از کلمه کلیدی در ساختار url استفاده نمی کنند، بنابراین زیاد وقت خود را بابت این فاکتور هدر ندهید.

 

 

2. Page Rank خود را افزایش دهید !

یک زمانی بزرگترین الگوریتم گوگل پیج رنک بود، زیرا پیج رنک بر اساس لینک هایی که به سایت شما داده شده بود به شما امتیاز می داد و هر چه پیج رنک شما بالاتر بود، احتمالا در نتایج جستجو رتبه بهتری داشتید، اما دیگر Page Rank کاملا منسوخ شده و جزء فاکتورهای تصمیم گیری گوگل نمی باشد، حتی این آیتم به روز رسانی هم نمی شود.

 

به جای پیج رنک به دنبال Page authority (قدرت یا اعتبار صفحه) و Domain authority (قدرت یا اعتبار دامنه) باشید و سعی کنید روی این آیتم کار کنید، حتی اگر قرار است از سایتی لینک دریافت کنید توجه کنید که امتیاز این دو آیتم آنها از سایت شما بالاتر باشد، تا بخشی از اعتبار آنها به شما نیز منتقل شود، همچنین می توانید از صفحات داخلی سایت خودتان که Page authority بالاتری دارند به صفحاتی که امتیاز کمتری دارند لینک دهید، تا اعتبار صفحات دیگر نیز افزایش پیدا کند.

 

 

3. تبلیغات هیچ تاثیر منفی بر روی سئو ندارد !

برخی از سایت ها بهترین مکان سایت (قسمت بالای سایت) را به تبلیغات و بازاریابی اینترنتی سایر سایت ها اختصاص می دهند و میزان این تبلیغات گاهی اینقدر بالا می باشد که کیفیت محتوای سایت را از بین می برد و حتی گاهی باعث می شود نرخ پرش (Bounce Rate) افزایش پیدا کند، یعنی تعداد افرادی که وارد یک صفحه شده اند، بلافاصله از همان صفحه خارج می شوند.

 

گوگل این عامل را شناسایی می کند و پس از شناسایی رتبه سایت شما را کاهش خواهد داد، زیرا از دید گوگل شما یک سایت تبلیغاتی هستید که محتوای چندان مناسبی در اختیار کاربران قرار نمی دهید، البته این نکته به این معنی نیست که شما نمی توانید از طریق تبلیغات کسب درآمد کنید، بلکه باید در میزان تبلیغات و محتوای سایت تناسب برقرار کنید.

 

پیشنهاد می کنم این مقاله را حتما بخوانید : چگونه در سئو راه را اشتباه نرویم ؟ –  کلمات کلیدی

 

کلام آخر

گاهی اوقات چند تفکر اشتباه درباره یک موضوع می تواند وقت شما را از بین ببرد و به نتیجه مورد نظر دست پیدا نکنید، این 3 اشتباه نیز جزء بزرگترین اشتباهاتی می باشد که افراد در سئو دچار آن می شوند و متاسفانه در جوامع مجازی و سایت ها گاهی این تفکرات اشتباه دست به دست می شوند.

منبع : فکر آبی – آموزش بازاریابی اینترنتی

2 پاسخ

 1. سلام ببخشیدمطلب اول رودقیق متوجه نشدم میشه مقداری بیشترتوضیح بدین؟؟؟کلمات کلیدی درurlیعنی چی؟

  سوال دومم اینه چکارکنیم اعتبارکلمه ی کلیدی درصفحه ی اول سایت نسبت به مقالات و….بیشترباشد

  مثلااگربخوام درکلمه ی کسب وکاراینترنتی درصفحه ی اول باشم بااینکه درمتادسکربیشن و….ازاین کلمه استفاده کردم اماسایت درصفحات ششم وهفتم گوگل هست …آیادرمقالات سایت ازاین کلمه استفاده کنم دراعتباروبهترشدن صفحه ی اول درنتایج گوگل کمک میکند؟راهنمایی بفرمایید

  1. درود فراوان
   به مثال روبرو توجه کنید : /صفحه کسب و کار اینترنتی/yoursite.com
   مثال بالا آدرس یکی از صفحات سایت هست که همان url می باشد و کلمه کلیدی در آن به کار رفته است، این روش منسوخ شده
   برای بالا رفتن اعتبار شما در کلمه کلیدی خاص باید محتوای مناسب، لینک سازی مناسب و فعالیت های مناسبی داشته باشید که به زودی درباره این موارد توضیح خواهیم داد.
   تولید محتوا و استفاده از کلمه کلیدی در محتوا حتما روی سئوی سایت شما تاثیر گذار خواهد بود.

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *