شکست در ایمیل مارکتینگ

شکست در ایمیل مارکتینگ یکی از دغدغه های کسب و کارهای ایننترنتی می باشد و بسیاری از کمپین های بازاریابی ایمیلی به دلیل رعایت نکردن چند نکته ساده شکست می خورند و به نتیجه مطلوب دست پیدا نمی کنند. در اینجا قصد داریم به سه دلیل بسیار مهم شکست در بازاریابی ایمیلی بپردازیم

 

 

نداشتن متن راهنما عامل اول شکست در ایمیل مارکتینگ

زمانی که کاربر می خواهد ایمیل خود را به شما بدهد شما باید یک قول واضح به او بدهید، به اصطلاح باید یک متن راهنما داشته باشید، ممکن است به کاربر بگویید با وارد کردن ایمیل خود می تواند یک فایل pdf در زمینه مدیریت دریافت کند و سپس شما اقدام به ایمیل مارکتینگ می کنید !

 

اگر واقعا به این روش عمل می کنید به زودی دچار شکست در ایمیل مارکتینگ خواهید شد، زیرا اکثر کاربران ایمیل خود را داده اند تا یک کتاب دریافت کنند اما حالا سیلی از ایمیل های تبلیغاتی را دریافت می کنند، شما برای این کار باید از کاربر اجازه بگیرید !

 

برای اجازه گرفتن بهتر است در بالا یا کنار کلید ثبت نام بنویسید که با دادن ایمیلشان غیر از دریافت این کتاب الکترونیک عضو خبرنامه سایت هم خواهند شد و یا اگر مورد دیگری نیز مد نظر شما می باشد را قید بفرمائید در غیر اینصورت با خشم کاربران مواجه خواهید شد.

 

نداشتن لینک لغو عضویت دلیل دوم شکست در ایمیل مارکتینگ

یکی از مهمترین قوانین بازاریابی ایمیلی داشتن یک لینک لغو عضویت در انتهای هر ایمیل می باشد، این لینک چندین مزیت برای شما به همراه خواهد داشت و نداشتن آن فاجعه می باشد.

 

لینک لغو عضویت باعث ایجاد اعتماد در کاربر می شود و احساس می کند هر زمان که بخواهد می تواند از ادامه دریافت ایمیل ها انصراف دهد، همچنین سرویس دهنده های ایمیل نیز به شما اعتماد کرده و احتمال شناخته شدن ایمیل های شما به عنوان اسپم کاهش خواهد یافت

 

ایجاد اعتماد در کاربر و همچنین سرویس دهنده های ایمیل (یاهو، جیمیل) امری بسیار مهم می باشد، اگر کاربر به شما اعتماد کند احتمال خرید کردنش چندین برابر خواهد شد، البته ایجاد حس اعتماد در کاربر آیتم های دیگری را نیز در بر میگیرید.

 

پیشنهادهای زیاد عامل سوم شکست در ایمیل مارکتینگ

متاسفانه ایمیل های زیادی وجود دارند که به دلیل داشتن پیشنهادهای زیاد به کاربر شکست می خورند و به نتیجه مطلوب دست پیدا نمی کنند، پیشنهادها و لینک های بیش از اندازه می تواند مقدمات شکست در ایمیل مارکتینگ شما باشد.

 

در هر ایمیل بهتر است بیش از سه گزینه در اختیار کاربر قرار نگیرد و هر چه مقدار این لینک ها کمتر باشد احتمال موفقیت شما افزایش خواهد یافت، مخصوصا اگر در ایمیل خود یک پیشنهاد ویژه برای خرید قرار می دهید بهتر است این پیشنهاد به دو گزینه کاهش پیدا کند.

 

با یک مثال ساده متوجه خواهید شد که گزینه های زیاد باعث سردرگمی هر فردی در هنگام خرید خواهد شد، اگر شما به دنبال یک پیراهن مجلسی بگردید و زمانی که به یک مغازه دار بگویید چنین کالایی را می خواهید و فروشنده بدون توجه حداقل 10 نوع پیراهن جلوی شما بگذارد به احتمال 90 درصد شما از آنجا خرید نخواهید کرد، زیرا در تصمیم گیری دچار مشکل خواهید شد.

 

اما اگر همان فروشنده کمی حرفه ای باشد با چند سوال ساده از شما  2 تا 3 پیشنهاد را بیشتر به شما نشان نخواهد داد و در نتیجه احتمال خرید کردن شما 90 درصد افزایش پیدا خواهد کرد، زیرا شما با گزینه های مناسب کمتری روبرو خواهید بود.

 

کلام آخر

در اینجا با سه عامل شکست در ایمیل مارکتینگ آشنا شدید، بنابراین زمانی که می خواهید ایمیل مارکتینگ خودتان را آغاز کنید بهتر است نگاهی به این سه نکته داشته باشید همچنین داشتن ابزار مناسب نیز می تواند به شما در یک بازاریابی ایمیلی کمک نماید و اگر شما هم دوست دارید یک ابزار مناسب داشته باشید پیشنهاد می کنم محصول آموزش راه اندازی ایمیل مارکتینگ با وردپرس را ببینید تا بتوانید تنها در نیم ساعت یک لندینگ پیج یا صفحه فرود مناسب بسازید و یک سرویس بازاریابی ایمیلی حرفه ای را راه اندازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *