طراحی وب سایت

اغلب کسانی که می خواهند طراحی وب سایت یاد بگیرند همیشه یک سوال را می پرسند، و آن هم این هست باید از کجا شروع کنیم و ما که برنامه نویسی بلد نیستیم می توانیم یک وب سایت خوب طراحی کنیم ؟ همیشه جواب من به این دسته از افراد این هست که می توان بدون یک خط کدنویسی هم یک وب سایت خوب و حرفه ای طراحی کرد.

 

هدیه شما : دانلود رایگان آموزش کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت

 

اولین قدم طراحی وب سایت

در قدم اول باید با نحوه تهیه یک دامنه ( آدرس وب سایت ) و تهیه یک هاست مناسب ( هاست درست مانند یک هارد می باشد که اطلاعات خودتان را در آن کپی می کنید و هاست دقیقا یک فضای اینترنتی برای ذخیره اطلاعت وب سایت شما می باشد ) می باشد و در نهایت ارتباط میان این دو تا سایت شما در فضای اینترنت دیده شود، این کار بسیار ساده می باشد.

 

دومین قدم طراحی وب سایت

برای شروع طراحی وب سایت بدون یک خط کدنویسی ابتدا شما باید با سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس آشنا بشوید، سیستم های مدیریت محتوا یک سری نرم افزارهای تحت وب هستند که با نصب آنها در فضای هاست می توانید یک وب سایت را به سرعت ایجاد کنید، درست مثل نصب یک نرم افزار در کامپیوتر شخصی خودتان

 

سپس باید شیوه مدیریت این سیستم مدیریت محتوا را یاد بگیرید و پیشنهاد ما همیشه وردپرس خواهد بود، البته ما یک محصول در سایت داریم که به شما کمک خواهد کرد بدون یک خط کدنویسی برای خودتان یک وب سایت حرفه ای طراحی کنید و نام این محصول آموزش فوت و فن طراحی وب سایت می باشد.

 

سومین قدم طراحی وب سایت

زمانی که شما با یک سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس آشنا شدید باید با امکانات اضافه شونده آنها نیز آشنا شوید که اصطلاحا به آنها افزونه گفته می شود، فرض کنید شما ویندوز را روی کامپیوتر خودتان نصب کرده اید، حالا برای ویرایش تصاویر به فتوشاپ نیاز دارید، بنابراین فتوشاپ را نصب خواهید کرد.

 

هدیه شما : دانلود رایگان آموزش کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت

 

این افزونه ها در سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس همین نقش را دارند و شما می توانید بر اساس نیازی که دارید اقدام به نصب این افزونه ها نمایید تا امکانات بیشتری به وب سایت شما اضافه شود.

 

چهارمین قدم طراحی وب سایت

تا اینجا شما با دامنه، هاست، سیستم هار مدیریت محتوا مانند وردپرس و افزونه ها یا همان امکانات اضافه شونده آشنا شدید، حالا نوبت به یکی از قسمت های مهم طراحی وب سایت می رسد و آن هم انتخاب یک پوسته مناسب می باشد.

 

پوسته در حقیقت همان ظاهر گرافیکی سایت شما خواهد بود، یعنی دقیقا همان چیزی که شما می خواهید کاربر ببیند، برای وردپرس قالب های زیادی به صورت آماده وجود دارد که برخی از آنها به صورت رایگان و برخی دیگر به صورت پولی در اختیار شما قرار خواهد گرفت، شما می توانید با پرداخت مبلغی بین 15 تا 80 هزار تومان یک قالب حرفه ای خریداری کنید و گاهی هم این هزینه 0 تومان خواهد بود.

 

هدیه شما : دانلود رایگان آموزش کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت

 

بستگی دارد که شما چه پوسته ای مد نظرتان می باشد، قالب های بسیار زیابیی وجود دارد که می توانید از آنها به صورت رایگان استفاده کنید و با آنها وب سایت های زیبایی طراحی کنید، اما اگر خواستید یک قالب پولی تهیه بفرمایید حتما به این نکته توجه کنید که آن قالب توسط فروشنده به خوبی پشتیبانی می شود و همچنین دارای راهنمای نصب و پیکربندی هم باشد.

 

کلام آخر

در چهار قدم یاد گرفتید که چگونه می شود بدون یک خط کدنویسی یک وب سایت طراحی کرد، اگر خودتان طراحی وب سایت بلد نباشید شاید مجبور شوید بین 500 هزار تومان تا 5 میلیون تومان بابت طراحی وب سایت بپردازید و همیشه هم وابسته به طراح وب سایت باشید و هر گاه طراح سایت شما در دسترس نبود شما برای رفع مشکلات خود مشکل خواهید داشت، مگر اینکه با یک شرکت بسیار معتبر کار کنید که آن هم هزینه های خود را خواهد داشت.

 

اگر هم هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، پیشنهاد می کنم در دوره رایگان 7 جلسه ای کسب و کار اینترنتی ما شرکت کنید، برای این کار کافیست اطلاعات زیر را وارد کنید و کلید ثبت نام را بزنید تا درس ها به ایمیل شما ارسال شوند.

 

دوره رایگان 7 جلسه ای آموزش کسب و کار اینترنتی