استوری های اینستاگرام دقیقا جایی است که شما میفروشید، جایی که اگر از همین امروز به آن توجه کنید به سرعت میتوانید اعتماد مخاطب را جلب کنید و در مدت کوتاهی رشد کنید، مطمئن باشید سایر رقبا شما هم از این موضوع آگاه هستند، بنابراین نیاز دارید روش هایی را یاد بگیرید که به شما کمک کند تا در این رقابت پیروز باشید

 

۱- دو الی سه پارت در روز استوری بگذارید

برای استوری گذاشتن در روز برنامه ریزی داشته باشید و به صورت ناگهانی ده ها استوری نگذارید، بهترین برنامه ریزی این است که در ۲ الی ۳ نوبت در روز استوری بگذارید و هر دفعه چند استوری که به یکدیگر مرتبط هستند را بگذارید.

 

مثلا ممکن است در نوبت ابتدای روز یک سوال چالشی از مخاطب های خودتون بپرسید و حتی یکی از محصولات خودتون رو هم معرفی کنید، در میانه روز نظر یک مشتری راضی و سپس دوباره یک محصول دیگر را معرفی کنید و در انتهای روز هم یادآوری کنید که موجودی این محصول رو به اتمام است و شرایط سفارش را توضیح دهید.

 

۲- از استیکر های تعاملی طلایی در استوری استفاده کنید

از استیکر های تعاملی مانند Pool یا Quiz در استوری ها استفاده کنید، این استیکرها بیشترین نرخ تعامل را ایجاد میکنند و به استیکرهای طلایی معروف هستند، اما نکته مهم برای استفاده از این استیکرها این است، سوالی که مطرح میکنید ساده باشد و افراد به راحتی بتوانند در آنها شرکت کنند، در غیر این صورت این استیکرها کمکی به شما نمیکنند، اما هر چه مخاطبان بیشتری با این استیکرها تعامل کنند، استوری های شما به افراد بیشتری نشان داده میشود.

 

۳- استوری های خودتان را خالی کنید

اگر مدتی است که بازدید استوری های شما پایین آمده است، برای یک روز هیچ استوری نگذارید و اجازه بدهید استوری های قبلی به صورت اتوماتیک حذف شوند، سپس دوباره شروع کنید به گذاشتن استوری، در اکثر مواقع بازدید استوری ها دوباره افزایش پیدا میکند.

 

۴- در پایان روز یک استوری تعاملی بگذارید

در پایان روز مثلا ساعت های ۹ الی ۱۰ شب به بعد، یک ساتوری بگذارید و در آن استوری از یکی از استیکرهای تعاملی استفاده کنید و یک سوال ساده و عمومی بپرسید.

 

مثال: بچه ها به نظرتون فردا استقلال میبره یا پرسپولیس؟

اگر این استوری شما تعامل خوبی بگیرد، استوری های فردا شما هم بازدید بالایی خواهند داشت

 

۵- از ابزارهای اینستاگرام برای گذاشتن استوری استفاده کنید

نکته بسیار مهمی که افراد به آن توجه نمیکنند این است که اینستاگرام به استوری هایی که با ابزارهای خودش ساخته میشود، امتیاز بیشتری میدهد. بنابراین فیلم یا عکسی که میگیرید اگر با دوربین اینستاگرام باشد امتیاز اورجینال بودن محتوا را دریافت و نتیجه بهتری برای شما ایجاد میشود، یا حداقل اگر عکس یا فیلمی که میگیرید با ابزارهای دیگر ایجاد شده است، در استوری از ابزار متن یا استیکرهای اینستاگرام استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *