کسب و کارهایی که نابود خواهند شدطوفان تغییرات به هیچ کس رحم نخواهد کرد مگر آنکه خودتان تغییر کنید و از این طوفان به نفع خودتان سواری بگیرید، نسل قبلی کسب و کارها شاید تا حدودی به تکنولوژی گره خورده بود اما نسل جدید همان کسب و کارهای اینترنتی هستند و گره خورده با عصر ارتباطات و اینترنت، در ایران به راحتی می توان شاهد این موضوع باشید که کسب و کارهای نسل جدید طوفان تغییرات را شروع کرده اند.

 

دیوار همه چیز را محاصره کرد

در اولین مرحله پیک های تبلیغاتی برای روزنامه ها یک تهدید جدی به حساب می آمدند اما روزنامه ها با یک تغییر کوچک توانستند از این طوفان سربلند بیرون بیایند، درست زمانیکه وب سایت و اپلیکیشن دیوار پا به عرصه گذاشتند، بخش آگهی های روزنامه ها لرزیدند چون دقیقا یکی از بزرگترین منابع درآمدی روزنامه ها، آگهی ها بود.

 

البته اپلیکیشن دیوار نه تنها بر روی روزنامه ها، پیک های تبلیغاتی و حتی بنگاه های املاک نیز تاثیر گذاشت، البته برخی از کسب و کارها از این طوفان تغییرات استفاده کردند و از محیط دیوار برای رشد خودشان بهره بردند، بنابراین وب سایت و اپلیکیشن دیوار توانست از سویی یک طوفان تغییرات برای کسب و کارهای نسل قبل باشد و از سویی دیگر یک فرشته نجات برای استفاده کنندگان از این محیط.

 

تاکسی اسنپ و تپسی کشور را محاصره خواهند کرد

اگر شما تا به حال از یکی از این اپلیکیشن ها استفاده کرده باشید می دانید که چه کمک بزرگی در سفرهای درون شهری به شما می کنند و دیگر حاضر نخواهید بود با یک آژانس تماس بگیرید و حتی گاهی بشنوید که بگویند متاسفیم ماشین نداریم و یا حتی هر دفعه مجبور باشید آدرس خودتان را یک بار بخواند، مشکل پرداخت پول نقد و بسیاری از مشکلات دیگر

 

در حال حاضر این دو اپلیکیشن توانسته اند جایگزین تاکسی تلفنی ها شوند و مردم هم به خوبی از آنها استقبال کرده اند، قیمت مناسب، سرعت مناسب، در دسترس بودن و بسیاری از عوامل دیگر باعث می شود که این دو اپلیکیشن بتوانند در بین مردم محبوب شوند، اینجا تاکسی تلفنی ها به جای صحبت درباره این موضوع باید به فکر یک اتحاد و در نهایت ایجاد یک بستر در محیط اینترنت باشند. وگرنه طوفان تغییرات هیچ رحمی نخواهد داشت.

 

آپارات جایگزین تلویزیون شد

همین حالا اگر شما بخواهید در تلویزیون ایران یک تبلیغ داشته باشید باید میلیون ها تومان بابت هر بار پخش آگهی خودتان بپردازید و به دلیل گران بودن این رسانه همه کسب و کارها قادر نبودند از آن استفاده کنند، اما از زمانیکه آپارات شروع به فعالیت کرد می توان به جرات گفت اوضاع کاملا تغییر کرد.

 

الان هر کسب و کاری حتی بدون بودجه هم می تواند یک ویدئو بسازد و آن را در آپارات بارگزاری کند تا افراد زیادی آن را ببینند، حتی شما با مبالغ بسیار مناسبی می توانید کاری کنید که هزاران نفر یا حتی میلیون ها نفر پیام شما را در قالب یک ویدئو ببینند و حتی با کلیک کردن روی پیشنهاد شما به وب سایتتان هدایت شوند.

 

آپارات به حدی قدرت پیدا کرد که حالا شما می بینید که برنامه های زیادی را در طول سال پشتیبانی می کند که میلیون ها نفر مخاطب دارند، گاهی مجری های محبوب تلویزیون در این برنامه ها حاظر می شوند.

 

خشکشویی آنلاین درب خانه های شما

خشکشویی های آنلاین به زودی جایگزین خشکشویی های سنتی خواهند شد زیرا دیگر مردم می توانند در وقت و پول خودشان صرفه جویی کنند، کافیست شما سفارش خودتان را ثبت کنید تا به درب خانه شما بیایند، لباس های شما را تحویل بگیرند و در روز تعیین شده دوباره درب خانه لباس های شما را تحویلتان بدهند.

 

کلام آخر

کسب و کار اینترنتی نسل جدید مشاغل هستند و به جای اینکه از این تغییرات بترسیم باید با آن همگام شویم و ما هم تغییر کنیم، چون این به نفع ما هست اگر فقط بخواهید از این تغییرات شاکی باشید یا بترسید به زودی نابود خواهید شد، شما هم باید از امروز آنلاین شوید. در مقاله بعدی بیشتر به این موضوع خواهم پرداخت.

یک پاسخ

  1. سلام و احترام خدمت شما استاد عزیز:

    کاملا درسته می دونید صحبتتون مثل چیه؟

    اینکه ما در یک رودخانه خروشان قرار بگیریم اما بخواهیم با تلاش زیاد مقاومت کنیم.

    باید بدانیم که کسب و کار امروز ایران در حال گرایش به فضای آنلاین هست به جای سد ساختن در برابر این جریان آب باید یک پاروی هدایتگر دستمان بگیریم و سعی کنیم در این راه به بهترین جهت ها هدایت شویم نه اینکه جلوی آن را بگیریم ….

    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *