دیجی کالا دیگر کسب و کار اینترنتی موفقی نیست !

محسن مبصرفر - دیجی کالا دیگر کسب و کار اینترنتی موفقی نیست !همیشه همه جا گفته میشه که دیجی کالا کسب و کار اینترنتی موفقی می باشد و حتی عده زیادی می گویند : با وجود فروشگاه های اینترنتی بزرگی مانند دیجی کالا دیگر نمی توانیم در این حوزه فعالیت کنیم ! اما در این ویدئو محسن مبصرفر متخصص بازاریابی اینترنتی، به شما نشان میدهد که این موضوع چندان صحت ندارد، زیرا این وب سایت با ورود رقبا مختلف، بخشی از سهم بازار خودش را از دست داد و به شما آموزش خواهد داد که چگونه می توانید با چنین رقبایی رقابت کنید و سهم بازار خودتان را به دست آورید.

 

[irp posts=”62844″ name=”آیا بنسر با کریم باقری موفق شد ؟”]

در این ویدئو برای رشد کسب و کار اینترنتی خودتان و همچنین رقابت با وب سایت های بزرگ راهکارهای مختلفی را یاد خواهید گرفت و همچنین خواهید دید که دیگر دیجی کالا تنها کسب و کار اینترنتی موفقی نیست که شما میشناسید و با یاد گرفتن پنج درس شما هم می توانید به یکی از بزرگان کسب و کار اینترنتی تبدیل شوید.

 

 

[irp posts=”38765″ name=”آپارات وارد جنگ می شود (تحلیل کامل جنگ آپارات + ویدئو)”]

۱۱ Comments

 • سلام.

  تحلیل خوب و مفیدی بود.
  لطفا اگه امکانش هست یک تحلیل هم درباره آقای پاول دوروف – مدیر عامل تلگرام انجام بدید.
  ایشون یک کارآفرین بزرگ جهانی هستن که با وجود سن کم تونستن به شهرت و ثروت قابل توجهی دست پیدا کنن، در حالی که به گفته خودش از تلگرام هیچ درآمدی کسب نمیکنه و اتفاقا هر ماه حدود یک میلیون دلار براش هزینه میکنه ! لطفا راز موفقیت ایشون رو تحلیل کنید.

  با تشکر.

 • سلام و درود جناب مبصرفر:

  چه تحلیل زیبایی گاهی اوقات ما فکر می کنیم برند هایی مثلا دیجیکالا یا …. بهترین کارها رو انجام میدن و چون اسم و رسمی پیدا کردند همه فعالیت هاشون درسته و اصلا اشتباه ندارند در صورتیکه بزرگترین کمپانی های خارجی هم تا کنون حتی پس از تولید محصولاتشون متوجه نواقص عجیبی در محصولات خودشون شدند و ضرر های سنگینی متحمل شدند.

  به نظر بنده مهمترین کار شناخت مهارت ها و نقاط قوت خودمون و البته شناخت دقیق نقاط ضعف رقباست
  در این صورت چون می خواهیم تازه شروع کنیم درواقع چیزی برای باختن نداریم و می تونیم با در نظر گرفتن ساده ترین اشتباهات برند های بزرگ خیلی زود رشد کنیم.

  ممنون از ویدیوی ارزشمند شما جناب مبصرفر
  فکرتون آبی

 • سلام خدمت جناب مبصرفر
  هر کسب و کاری افت و خیزهای خودش را داره ولی به نظر من در فهم مردم این خیلی سخته که بخواهیم تو ذهن اونها جوری تداعی کنیم که کسب و کار موفقی نیست یا خدمات دیجی کالا خوب نیست البته من حامی دیجی کالا نیستم و از این سایت طرفداری نمی کنم و همانطور که فرمودید بامیلو هم نقطه ضعف داره و یکی از اونها اینه که قیمت را با تخفیف پایین میده ولی تلافیش با هزینه پست یکی میشه که طرف بره از بازار بخره همون درمیاد و دیجی هم همینطور قیمت را بال میدند من عملا چند کالا را در بازار بررسی کردم همون مارک و هم مدل مشابه در کانال با تخفیف 158000 تومان زده بود ولی بنده 129000 هزار تومان خریداری کردم(پاور بانک) خوب ببینید با این اختلاف قیمت بنده دیگه اعتمادی به قیمت گذاری این سایتها ندارم و خودم برم از بازار و بدون واسطه تهیه کنم خیلی بصرفه تر هست حتی یکی از همکاران بنده بدون تحقیق در این چند وقته با تخفیفهای وسوسه انگیز الکی دیجی چند کالا خرید که به نظر بنده خودش تهیه میکرد ارزانتر میشد
  مرسی

  • درود فراوان
   دوست گرامی، در این ویدئو قصد بر این نبود که بگوییم دیجی کالا به صورت کامل موفق نیست، بیشتر قصد این بود با تحلیل این وب سایت متوجه شویم راه اشتباهی را انتخاب کرده و همچنین در نوعی بحران به سر میبرد که اگر برای آن چاره اندیشی نشود به زودی دچار نوعی شکست خواهد شد، البته یک زمانی این وب سایت با بازاریابی محتوا به اندازه کافی محبوب بود اما حالا به دلایل مختلف نتوانسته آن محبوبیت را حفظ کند. همچنین متوجه خواهید شد رقابت کردن با این برندهایی که حتی خودتان نام بردید کار چندان سختی نیست و یکی از دلایل را خودتان مطرح کردید که از آن گله مند هم هستید…

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

 • سلام و درود بر دوستان
  تحلیل کردن کسب و کارها و به طور خاص استارتاپ ها بسیار میتونه برای علاقه مندان به این حوزه مفید باشد.نشان دادن نقاط قوت و ضعف کمک فوق العاده ای باشد برای افرادی که میخواهند قدرتمندانه شروع کنند.
  اما تحلیل کسب و کارهای بزرگ نظیر Digikala یا Bamil مستلزم:
  ۱_شناخت کافی از ساختار اصلی این کسب و کارها
  ۲_دانستن استراتژی کوتاه مدت و بلند مدت
  ۳_در اختیار داشتن آمار و اطلاعات به اندازه ایی که قابل دسترسی است

  به طور کلی مقایسه DigikalaوBamilo کار کاملا اشتباه است چرا که هر کدام پلتفرم کاری مجزا دارند
  Digikalaخودش ecommerce به طور مستقیم انجام میدهد اما Bamiloبستری را برای ارائه کنندگان محصول فراهم کرده است و بااین رویکردحذف واسطه ها که منجر به افزایش بهای تمام شده کالا میشود کار خود را انجام میدهد.
  اما اینکه نقاط ضعف در کارشان باشد شکی نیست
  Digikala در ابتدای شکل گیری و حتی تا زمان گرفتن پارتنر هدف فروش کالای دیجیتال در برنامه داشت اما بعد از فراهم شدن پتانسیل سرمایه گذاری قدرتمند هدف خود را تبدیل شدن به سایت آمازون ایران قرار داد که موفق بوده.
  بنده از نزدیک با اخوان محمدی موسسین دیجی کالا و جناب منزهیان بنیانگذار بامیلو آشنایی دارم و مطالب را به عنوان مطلع عرض کردم.
  از سایت پویا و با انگیزه شما انرژی مثبت دریافت کردم و بسیار خوشحالم که ایران ما در حال آماده شدن برای جهشی بزرگ در دنیای فناوری های نوین است.
  موفق و پیروز باشید

  • درود فراوان
   دوست گرامی، این موضوع را میدانیم که بامیلو و دیجی کالا دو پلتفرم جدا هستند
   اما این موضوع باعث نمی شود که بازاریابی و تبلیغات غلطی داشته باشند و دیجی کالا در حال حاضر به هیچ عنوان ساده ترین اصول را رعایت نکرده است
   جمع آوری اطلاعات مخاطبان بازار هدف که می توانند مشتریان بالقوه آینده باشند که بامیلو به خوبی این کار را انجام می دهد، بازاریابی انگیزشی و نورومارکتینگ که باز هم بامیلو به خوبی از آن در کمپین های خودش استفاده می کند اما دیجی کالا خیر
   به همین دلیل بامیلو نسبت به دیجی کالا برای تبلیغات هزینه های کمتری انجام میدهد زیرا زیرساخت مناسبی را فراهم آورده است و دیجی کالا به خوبی میداند که در حال از دست دادن بخشی از سهم بازار خودش میباشد.

   در ضمن برای تبدیل شدن به آمازون ایران باید گفت دیجی کالا به هیچ عنوان نباید چنین کاری را انجام میداد، دیجی کالا مانند آمازون آماده این کار نبود زیرا از لحاظ برندینگ نام دیجی کالا مخصوص کالای دیجیتال بود و برای توسعه نباید چنین کاری را انجام میداد اما آمازون نامی هست با برند قابل توسعه و به همین دلیل همیشه به افراد آموزش می دهم که نامی انتخاب کنند تا قابلیت توسعه برند را داشته باشد. البته دیجی کالا بعدا متوجه این مشکل شد و پوشاک را در قالب دیجی استایل ارائه داد اما کافی نبود.

   این تنها نظر کارشناسی من نیست و اگر از هر متخصص برندینگ بپرسید چه در ایران چه در خارج از ایران حتما این موضوع را تائید خواهند کرد، این کار توسط دیجی کالا به محبوبیت آن ضربه شدیدی میزند، یکی دیگر از دلایل اینکه بامیلو توانست سهم قابل توجهی به دست آورد همین موضوع است.

   البته موضوع دیگری نیز مطرح هست که ترجیح دادم در این ویدئو و جاهای دیگر چندان مطرح نشه که یکی از مهمترین دلایل کاهش محبوبیت دیجی کالا می باشد…….

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

 • این آقا یک دانشمند و معلم ارزنده و با کمالاتیه. خدا حفظش کنه. اینو من خیلی وقت پیش که معدود نفراتی بیش نبودیم تشخیص دادم. مثل ایشون خیلی کمه. اگه هم باشن فقط دارن ادا در میارن.
  کسی اسم کارآفرین نمونه آقای …….. رو شنیده ؟ یه چند وقت هم اومد تو تلوزیون شروع به شعار دادن هم کرد که ”من مجانیم ، من مشکل بیکاری رو ال میکنم بل میکنم. دفترم فلان جاست بیاین . موزه کندلوس دارم ، با کمترین سرمایه راهکار میدم پولدار شین و از این حرفا. بدبخت سر صدا و سیما رو هم کلاه گذاشت . وقتی کلی مشتری و هوادار جمع کرد یه دفعه ورق برگشت. صحبت از پکیج 3 ملیونی شد. خودم شخصا در مورد یه کاری زنگ زدم دفترش منشیش گفت 300 هزار بریز به حساب تا تلفنی وصلت کنم .
  سرتونو درد نیارم . دوستان مثل آقای مبصر فرد به اندازه انگشتان یک دست هست . خداشاهده نه من ایشونو دیدم نه اون منو. ولی به قرآن قسم هر وقت بعضی اوقات از کار دلسرد میشم یا ناامیدی به سراغم میاد میرم تو تلگرامش شروع میکنم از اول به پاتکست های صوتی ایشون گوش دادن.
  واقعا انگیزه میگیرم.
  آقای مبصر فر دوست داریم.

 • سلام لطفا درموردنحوه اموزش درامدبعدازثبت نام درسایت توضیح کامل بفرمایید من حدود چهل دقیقه است ثبت نام کردم ولی هنوز درسا رونگرفتم توجیمیل

  • درود فراوان
   دوست عزیز شما ایمیل خودتون رو در سیستم اشتباه ثبت فرمودید، همچنین ابتدای ایمیل خودتون از www. استفاده نفرمایید.

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود دوره 6 جلسه ای آموزش ایمیل مارکتینگ
6 درس کاملا رایگان
ما هم مانند شما از ایمیل های مزاحم متنفریم
دانلود رایگان ویژه نامه فکر آبی
با دانلود ویژه نامه تنها 5 ثانیه فاصله دارید !
شکارچی مشتریان وب سایت خودتان شوید
شش کلید طلایی افزایش فروش
فروشنده خاموش را بیدار کنید !
70 دقیقه ویدئو آموزشی به همراه صوت
دانلود رایگان رازهای کسب و کار اینترنتی
پرده از اسرار کسب درآمدهای میلیونی از اینترنت بردارید
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 2 ساعت آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
دو ساعت آموزش رایگان به صورت ویدئویی
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
این آموزش رایگان به ایمیل شما ارسال می شود
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
می خواهم زودتر از همه فیلم این وبینار را تهیه کنم
فقط 5 ثانیه تا دانلود این ویدئو فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این ویدئو فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این ویدئو فاصله دارید
چه چیزی رو دوست داری رایگان یاد بگیری ؟
اینجا کلی آموزش های رایگان ویدئویی براتون آماده کردم
آموزش هایی براتون در نظر گرفتم که بیش از 1.000.000 تومان ارزش دارند
کدوم آموزش برای من مناسبه و منو به هدفم میرسونه ؟
برای شروع کسب و کار اینترنتی پولساز کلید "کسب و کار اینترنتی"
برای افزایش فروش با کمترین تلاش کلید "بازاریابی اینترنتی"
آخرین مرحله برای بهترین انتخاب شما
اگر مدرس، متخصص، مشاور، سخنران، استاد دانشگاه هستید یا چیزی برای یاد دادن به دیگران دارید "مدرسان پولساز"
در غیر اینصورت "شروع میکنم" را انتخاب کنید.
زودتر از بقیه از فرصت پولسازی سال 97 باخبر شوید
دانلود رایگان رازهای تبدیل دانش به درآمدهای میلیونی
همین حالا رازهایی را دانلود می کنید که برای همیشه آینده مالی و جایگاه اجتماعی شما را دگرگون خواهد کرد.
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 1 ساعت آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
دانلود رایگان رازهای بازاریابی اینترنتی
کمتر از 30 ثانیه تا دانلود رایگان رازهای افزایش فروش وب سایت خودتان فاصله دارید!
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 5 درس آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
یک پیشنهاد کاملا رایگان و رد نشدنی
پنج راز بازاریابی اینترنتی که فروش سایت شما را سه برابر خواهد کرد در قالب پنج ویدئو قابل دانلود و رایگان
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 5 درس آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
یک پیشنهاد کاملا رایگان و رد نشدنی
همین حالا کسب و کار اینترنتی را در قالب 7 درس ویدئویی قابل دانلود به صورت کاملا رایگان یاد بگیرید.
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 2 ساعت آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
یک پیشنهاد کاملا رایگان و رد نشدنی
همین حالا در دوره رازهای تبدیل دانش به درآمدهای میلیونی در قالب 5 درس ویدئویی قابل دانلود شرکت کنید.
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 1 ساعت آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
50%
تخفیف فقط همین حالا
فقط همین حالا می توانید بسته 100 ایده کسب و کار اینترنتی پولساز را با 50% تخفیف تهیه کنید، این پیشنهاد هرگز تکرار نخواهد شد.
80%
تخفیف برای تهیه جلسه اول
من میخواهم هر گونه ریسکی را برای شما از بین ببرم و به شما اطمینان خاطر بدهم آموزش های این بسته فوق العاده هستند، بنابراین می توانید جلسه اول مدرسان پولساز آنلاین را با 80% تخفیف تهیه کنید و در صورت رضایت بسته جامع را سفارش دهید.
تخفیف
فقط 9600 تومان