5 اشتباه مهلک سایت های آموزشی ایرانیمتاسفانه وب سایت های آموزشی بسیاری در ایران وجود دارد که با وجود سابقه چندین ساله ای که در این حوزه دارند اما هنوز نتوانستند به مدرس آنلاین واقعی تبدیل شوند و به درآمدهای بسیار عالی و پایداری که در این حوزه وجود دارد برسند، درصد بسیار کمی وجود دارند که واقعا موفق هستند زیرا این پنج اشتباه را مرتکب نمی شوند.

 

مدرس آنلاین چه کسی هست یا نیست ؟

اول از همه باید بگم که داشتن یک سایت با چند محصول آموزشی و کمی هم تبلیغ کردن به معنای مدرس آنلاین شدن و توقع درآمد های بسیار عالی داشتن نیست، یک مدرس آنلاین پولساز در قدم اول بیش از 12 روش کسب درآمد دارد که همزمان از آنها استفاده می کند و همچنین رازهایی را میداند که کمک می کند در کوتاه ترین زمان ممکن درآمد پایدار (قابل پیش بینی و قابل اعتماد) و بسیار عالی داشته باشد.

 

اشتباه اول : تخفیف را تنها راه افزایش فروش می دانند

متاسفانه وقتی یک وب سایت فقط تنها راه حل را برای افزایش فروش محصولات آموزشی خودش کاهش قیمت ها را به هر بهانه ای می داند باید گفت در هیچ زمانی نمی تواند به درآمدهای عالی و پایدار برسد.

 

زیرا کاربران چنین وب سایت هایی تا تخفیفی در سایت وجود نداشته باشد به هیچ عنوان خرید نخواهند کرد و به نوعی باید گفت کاربران در مقابل تخفیف شرطی شده اند.

 

تخفیف های متنوع و به بهانه های مختلف هر نوع کسب و کاری را می تواند نابود کند، در صورتیکه راه کارهای زیادی برای افزایش فروش سایت های آموزشی وجود دارد، مثل داشتن پیشنهاد های ویژه، البته راه های بسیار زیاد دیگری نیز برای افزایش فروش وجود دارد.

 

اشتباه دوم : صفحات محصول کاملا بی روح

سایت های بسیار بزرگی را دیدم که متاسفانه برای همه محصولات خودشان چه ارزان قیمت و چه گران قیمت، صفحات بسیار بی روح و ضعیفی طراحی کرده اند و توقع هم دارند دیگران محصولات آنها را خریداری کنند.

 

حتی اگر بهترین و نایاب ترین محصول آموزشی دنیا را طراحی کنید و بهترین بازاریابی را هم داشته باشید در مرحله آخر فرد را باید در صفحه محصول خودتان قانع کنید تا مبلغی را بابت خرید محصول شما بپردازد.

 

طراحی یک صفحه محصول عالی به مهارت های مختلفی نیاز دارد که مهمترین آنها تبلیغ نویسی و انتخاب تصاویر مناسب می باشد تا بتوانید کاری انجام دهید که مخاطب شما محصول شما را که قابل لمس نیست در ذهن خودش تصور و لمس نماید، البته این نکات را به صورت کامل در بسته مدرسان پولساز آنلاین آموزش داده ام

 

نکته ای که برای من بسیار جالب است، وب سایت هایی هستند که دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی اینترنتی، بازاریابی و موارد مشابه را آموزش می دهند اما دریغ از یک صفحه محصول مناسب و یا یک خط متن قانع کننده و در نهایت وقتی میبینند فروش آنها پایین است اشتباه اول را انجام می دهند.

 

اشتباه سوم : قیمت گذاری اشتباه

قیمت گذاری اشتباه همیشه باعث می شود که مشتری احتمالی در خرید از شما شک کند و در نهایت از رقبای شما خرید کند، قیمت گذاری صحیح اثرات روانشناسی بسیاری دارد که اگر به خوبی انجام نشود محصولتان پرفروش نخواهد شد.

 

اشتباه چهارم : محصولات متنوع، محصولات کم

دو اشتباه رایج در وب سایت های آموزشی در زمینه محصولات وجود دارد، اولین مشکل این است که تعداد محصولات بسیار کم است و تعداد محصولات کم می تواند مشکل کمبود فروش و افزایش هزینه های بازاریابی را به دنبال داشته باشد.

 

اگر شما فروش اولی را به مشتری خودتان داشته باشید در واقع هنوز سود خاصی نکرده اید و کلید فروش واقعی در فروش دوم، سوم و فروش های بعدی می باشد و اگر محصولات کمی داشته باشید (1 یا 2 محصول) در آینده مجبور هستید قبل از آنکه سود بالایی به دست بیاورید، دوباره بابت تبلیغات و بازاریابی هزینه کنید.

 

البته این مشکل به راحتی قابل رفع می باشد، زیرا یک مدرس پولساز آنلاین از ده ها روش مختلف می تواند کسب درآمد کند و چنین مشکلاتی را ندارد، اما متاسفانه بسیاری از سایت های آموزشی در ایران از این روش ها و راز های استفاده از آنها بی خبر هستند.

 

مشکل دوم این است که برخی از سایت ها محصولات زیاد با تشابه بسیار زیاد تولید کرده اند و زمانیکه کاربر به سایت آنها مراجعه می کند نمی داند باید از کدام یک از آنها استفاده کند و یا واقعا کدامیک نیاز مخاطب را رفع خواهد کرد. تبلیغ نویسی مناسب و همچنین انتخاب درس نام محصول و بسیاری از موارد دیگر می تواند چنین مشکلی را رفع نماید.

 

اشتباه پنجم : نداشتن پیشنهاد مناسب

نداشتن پیشنهاد مناسب برای کاربرانی که برای اولین بار به وب سایت شما مراجعه می کند میتواند یکی از مهلکترین اشتباهات ممکن باشد، هیچ مخاطبی در اولین باری که به وب سایت شما مراجعه خواهد کرد قصد خرید کردن ندارد.

 

بلکه به دلیل کنجکاوی یا علاقه ای که به موضوع آموزشی شما دارد از هر منبعی وارد وب سایت شما شده است، بنابراین اگر پیشنهاد مناسبی برای ماندن مخاطب نداشته باشید عملا شکست خواهید خورد.

 

کلام آخر

زمانیکه شما در کاری که انجام می دهید موفق نیستید اما رقبا یا دوستان شما در همان کار موفق هستند، بدانید آنها چیزی را میدانند که شما هرگز نمی دانید بنابراین بهتر است برای یاد گرفتن آن رازها از همین امروز اقدام کنید، تنها راه افزایش فروش تخفیف دادن نیست !

 

4 پاسخ

 1. سلام اقای مبصرفر
  ممنون از مقالتون خیلی خوب بود ولی یک نکته اینکه طراحی سایت خودتون هم خیلی ساده و بی روح هستش چطور میتونید این موضوع رو خودتون اموزش بدید

  1. درود بر شما
   دوست گرامی، اصل سادگی یکی از مهمترین موضوعاتی می باشد که نه تنها سایت ما بلکه بسیاری از سایت های موفق دیگر متوجه آن شده اند.
   سایت هر چه ساده تر طراحی شود یکی از پایه ای ترین اصل های روانشناسی در آن پیاده سازی شده و همین اصل باعث شده شما تا انتهای این مقاله را بخوانید و حتی نظر بدهید!
   همچنین طراحی سایت موضوع اصلی نمی باشد بلکه رواشناسی فروش، فروش محصولات به هزاران نفر و همچنین ساخت موتور پولسازی اصلی ترین موضوع می باشد که در این چند سال به خوبی نه تنها خودمان بلکه به سایت های مختلفی کمک کردیم این موارد را انجام دهند.
   فکر آبی پایه اول خودش را در همین اصل ایجاد کرده و اصل دوم را بعدها سعی خواهم کرد بیشتر درباره آن صحبت کنم

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

 2. ممنون از توضیحات شما، به نظرم بد نیست خودتون هم دستی به سر و روی سایتتان بکشید و البته هم وبساییتتون رو حرفه ای تر کنینی و هم ویدیوهای حرفه ای تری تولید کنین.

  1. درود بر شما
   دوست عزیز، وب سایت فکر آبی بر پایه دو اصل طراحی شده است و همین اصول باعث شده شما از خودتان عکس العمل نشان دهید، سعی خواهیم کرد در آینده بیشتر درباره این دو اصل صحبت کنیم

   امیدوارم شاد، موفق و پیرو باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *