بهبود کسب و کار اینترنتیبدون بهبود کسب و کار اینترنتی وب سایت شما به زودی خواهد مرد مگر اینکه هر ماه بخشی از وقت خودتان را به بهبود کسب و کار اینترنتی و فرآیندهای وب سایت  اختصاص دهید، یک ساختمان اگر به حال خودش رها شود، پس از مدتی تبدیل به یک مخروبه خواهد شد و وب سایت شما هم همین اتفاق برایش خواهد افتاد، یک سوال رایج در جلسات مشاوره این هست که میپرسند ما قبلا فروشمان خوب بوده اما حالا کاهش پیدا کرده است و در این جا به برخی از این دلایل و مشکلات خواهیم پرداخت.

 

بهبود کسب و کار اینترنتی با اصلاح صفحات محصولات

90 درصد افرادی که در جلسات مشاوره از کاهش فروش خودشان صحبت می کنند هیچ وقت برای بهبود صفحات محصولات وقت نگذاشته اند و تنها زمانی که محصول را به وب سایت اضافه کرده اند برای آن کمی وقت گذاشته اند.

 

صفحات محصولات یکی از مهمترین بخش هایی می باشد که به صورت مستمر نیاز به بهبود دارد، ممکن است هر روز تماس هایی داشته باشید که یک سوال تکراری را از شما میپرسند، چرا به این سوال در صفحه محصول پاسخ نمی دهید ؟

 

شاید نیاز باشد گاهی تصاویر موجود را عوض کنید یا یک ویدئو به صفحه محصول خودتان اضافه کنید، حتی گاهی یک تصویر 360 درجه از محصول می تواند فروشتان را متحول کند.

 

بهبود فرآیند خرید از وب سایت

احتمالا گاهی اوقات می بینید سبدهای خرید نیمه کاره در وب سایت شما تعدادشان زیاد است، اما چرا این همه سبدهای خرید نیمه کاره در وب سایت شما وجود دارد ؟

 

دو دلیل عمده وجود دارد که شما می توانید آنها را بهبود بخشید، باید صادقانه خدمت شما عرض کنم عده ای از افراد فقط کنجکاو هستند ببیند پس از کلیک کردن روی کلید خرید چه اتفاقی خواهد افتاد.

 

اما دلیل دوم که یکی از مهمترین دلایل می باشد، فرآیند سخت یا پیچیده خرید از سایت شما می باشد که باعث می شود افراد از خرید کردن خودشان پشیمان شوند و شما باید به صورت مستمر روی ساده سازی فرآینده خرید از وب سایت خودتان کار کنید.

 

بهبود مشکلات وب سایت

وب سایت شما مانند یک ساختمان گاهی نیاز به تعمیرات خواهد داشت، این مشکلات را خودتان می دانید و یا اینکه کاربران وب سایت به شما خواهند گفت، هرگز در رفع این مشکلات کوتاهی نکنید.

 

رفع همین مشکلات گاهی ساده و یا گاهی کمی سخت می تواند در جذب بازدید کننده، افزایش فروش و سئو سایت شما بسیار تاثیر گذار باشند، بنابراین به عنوان یک وبمستر همیشه برای این کار کمی وقت بگذارید.

 

بهبود صفحه اصلی وب سایت

یکی از جالبترین نکاتی که در جلسات مشاوره متوجه آن شدم این هست که اکثر افراد هیچ وقتی برای تغییر صفحه اصلی وب سایت نمی گذارند، خیلی از مشکلات این افراد در همین صفحه اصلی می باشد و با چیدمان نامناسب منوها و سایر اطلاعات باعث سردرگمی مخاطب می شوند، درست مانند یک راهرو تو در تو

 

چند وقت پیش درباره اصلاح صفحه اصلی یک وب سایت با صاحب آن صحبت می کردیم و اولین نکته ای که باید اصلاح میشد رنگ بندی بود و در صفحه اصلی از رنگ های نامناسبی استفاده شده بود، جالب است بدانید که 8 درصد آقایان دچار کور رنگی می باشند، به همین دلیل است که خانم ها همیشه از تشخیص رنگ آقایان می نالند  🙂

 

همچنین افراد زیادی هم دچار سایر اختلات بینایی هستند که دوربین یا نزدیک بین بودن ساده ترین نوع آن می باشد، وب سایت مورد نظر از ترکیب رنگی استفاده کرده بود که باعث میشد حتی افراد عادی در خواندن مطالب دچار مشکل شوند.

 

 

کلام آخر

وب سایت شما نیاز به بهبود مستمر دارد تا افراد بیشتری را جذب خودش کند و فروش های بیشتری برای شما به ارمغان بیاورد، وب سایت شما هم مانند یک ساختمان نیاز به بهبود و نگهداری دارد و این چهار بهبودی که در اینجا به آن پرداختیم از اصلی ترین آنها می باشند.

 

بنابراین سعی کنید هر ماه بخشی از وقت خودتان را به این کار اختصاص دهید. بسیاری از کسب و کار ها که از کاهش فروش خودشان می نالند روی بهبود کسب و کار اینترنتی خودشان هیچ وقت کار نکرده اند…

یک پاسخ

  1. سلام و احترام استاد مبصرفر گرامی:

    ممنون از مطالب ارزشمندتون به 4 نکته مهمی اشاره کردید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *