توی مقاله قبلی که بهتون گفتم آیا کسب و کار موبایلی واقعیت دارد به نکات بسیار مهمی برای کسب درآمد از ابزاری که هر روز توی دستتون هست با شما صحبت کردم و متوجه موضوعات بسیار مهمی شدید که اصولا به شما گفته نمیشه و شما فقط محو عبارت کسب و کار موبایلی میشوید اما توی این قسمت میخوام یک استراتژی رو بگم که ستارگان اینستاگرامی برای کسب درآمدهای میلیونی ازش استفاده میکنند و حتی اگر روزی جایگزینی برای اینستاگرام هم بیاد باز هم از همین استراتژی استفاده خواهند کرد چون سیاست های سوشیال مدیا ها یا همون جوامع مجازی از زمان فیس بوک تا حالا همین هست و خواهد بود.

 

 

ستارگان اینستاگرامی یا به گاج رفتگان؟ مسئله این است!

اینستاگرام فضایی رو ایجاد کرد تا افرادی که تا قبل از این رسانه مناسبی نداشتن دیده بشن اما اینجا یک عده واقعا شدن ستاره اما یه عده دیگه  به دسته به گاج رفتگان (اینو خودتون هر چی خواستین تعبیر کنید 😉 ) پیوستند. حالا این ستاره ها چه کسانی هستن، توی مقاله کسب و کار موبایلی اسم چند تا شون رو براتون گفتم و حتی بهتون گفتم توی کسب و کار موبایلی به هر دسته از این افراد چی میگن

 

این ستارگان اینستاگرامی واقعا چه که کار میکنن؟

فرض کنید الان شما میخواهید یک اینفلوئنسر توی حوزه غذا و رستوران باشید، چند تا انتخاب دارید و هر کدوم از این انتخاب ها به تجهیزات و نوع شخصیت شما ارتباط مستقیم در این نوع کسب و کار موبایلی داره

 

معروفترین تیسترهای ایرانی توی حوزه غذا و رستوران مستر تیستر، مستر هانتر، علی جابری و مهدیس فود هست که هر کدوم طرفدارهای خودشون رو دارن، به خاطر سبکشون، شخصیتشون و حتی در بعضی موارد دانششون اما هر کدوم از این اینفلوئنسرهای حوزه غذا چه شخصیتی دارند.

 

مستر تیستر قبل از اینکه یک تیستر باشه یک آدم با سواد توی حوزه IT و دیجیتال مارکتینگ هست، بنابراین از لحاظ مارکتینگ میدونه داره چه کار میکنه و به نوعی میشه گفت اولین تیستر ایران هست، شخصیت بامزه ای داره و همیشه سعی میکنه بیشتر تمرکزش رو روی رستوران هایی بزاره که اصولا گران قیمت هستند اما در مقابل نقدی که به مستر تیستر وارده اینه که دانشی درباره غذا نداره

 

ستارگان اینستاگرامی

 

مستر هانتر از دو زاویه برتری داره، اول اینکه مستر هانتر یک آدم حرفه ای توی زمینه مارکتینگ هست و دوم اینکه به شدت توی حوزه غذا، تاریخچه و رسپی غذاها حرفه ای هست و همه نقدهایی که میکنه به شدت حرفه ای هستند و توی ایران هنوز اینفلوئنسری که توی حوزه غذا حرفه ای عمل کنه ندیدم به غیر از مستر هانتر، شخصیت کاملا جدی و رک گویی داره و اصولا از چهرش به صورت نصفه فیلم میگیره و دلیلش این هست که اگر به رستورانی رفت به خاطر اینکه شناخته میشه غذای سفارشی براش نیارن و برای معرفی یک رستوران خیلی سختگیره

 

مستر هانتر

 

علی جابری یک فرد کاملا معمولی که فقط میره جاهای مختلف و بیشتر از غذاها عکس های با کیفیت میگیره و نمیشه بهش گفت تیستر، بیشتر یک گردشگر رستوران ها هست، در زمینه غذاها یا مارکتینگ تخصص خاصی نداره و با توجه به اینکه زیاد دوست نداره موقع تیست غذا از خودش فیلم بگیره احتمالا کمی درون گرا هست، بیشتر غذاهایی هم که معرفی میکنه توی حوزه فست فودها هست. یعنی با عکس گرفتن از غذاها این روزها میشه یک اینفلوئنسر توی حوزه رستوران ها شد!

 

ستارگان اینستاگرامی

 

مهدیس فود که یک خانم بین این تیسترها هست سبک خاص خودش رو داره و بیشتر سعی میکنه که غذاها رو با حرص و ولع به همراه کمی کثیف شدن لب و دهن میل کنه و حتی موقع خوردن با گرد کردن چشماش میخواد عالی بودن حس غذا رو به مخاطب منتقل کنه که این سبکش مورد انتقاد آدم های زیادی هست اما با این حال تا این لحظه که من برای شما مینویسم بالای ۴۰۰ هزار فالوور داره که این عدد حتی اگر همگی طرفدار سبکش نباشند حداقل باعث سرازیر شدن پول های زیادی به جیب ایشون میشه و ایشون هم سواد خاصی در زمینه غذا ندارند.

 

ستارگان اینستاگرامی

 

آیا حتما باید توی حوزه غذا به یک اینفلوئنسر تبدیل شد؟ پاسخ اینه که توی هر زمینه ای میشه به یک اینفلوئنسر تبدیل شد، به صورت مثال توی حوزه زیبایی و لوازم آرایشی صدف بیوتی از معروفترین ها هست و توی ایران هنوز اینفلوئنسر های زیادی نیاز داریم که جاشون خالیه، مثلا توی پیج های خارجی من افرادی رو دیدم که توی حوزه ابزار کار میکردن، حالا منظورم چی هست؟

 

مثلا من یک مدت کوتاه پیجی رو دنبال میکردم که صاحب این پیج میومد و هر سری ابزارهای مختلفی رو با هم مقایسه میکرد، مثلا توی یک کلیپ دو تا دریل شارژی رو برای ساخت یک کتابخانه با هم مقایسه میکرد و نظر فنی خودش رو میگفت که مثلا این دریل از لحاظ قدرت و میزان شارژ یا حتی کارایی از اون یکی بهتر هست و خیلی موارد دیگه

 

بنابراین توی خیلی از زمینه ها جا برای کار کردن وجود داره و شما میتونید یکی از اینفلوئنسرهایی باشید که هنوز کسی توی زمینه کاری مورد نظرتون خودش رو نشون نداده و شما میتونید اولین اینفلوئنسر توی کار خودتون باشید.

 

تجهیزات مورد نیاز و میزان درآمد اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرهایی که بهتون معرفی کردم در کمترین حالت ممکن هر ماه ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان درآمد دارند و عمده درآمد این افراد از طریق تبلیغات به دست میاد اما برای اینکه به یک اینفلوئنسر تبدیل بشید به چه تجهیزاتی نیاز خواهید داشت؟ حتما این عدد و رقم ها ذهنتون رو قلقلک داده اما این رو هم در نظر داشته باشید که تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر هم اصلا کار ساده ای نیست.

 

افرادی مثل مستر تیستر و مستر هانتر بیشتر کارهایی که ضبط میکنن با یک گوشی هست، پس میبینیم که با یک گوشی و بدون ادیت های خفن هم میشه همین امروز شروع کنید. اما نکته خیلی مهمی که نباید فراموش کنید اینه که برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر باید حداقل فن بیان رو داشته باشید اصلا سعی نکنید ادای دیگران رو در بیارید، برای داشتن یک برند شخصی محبوب حتما سعی کنید خودتون باشید نه کس دیگری، هیچ کس به اندازه خودتون خوب نیست.

 

حتما لازم نیست ستاره اینستاگرامی باشید، کافیه ستاره مردمی باشید!

یک نمونه از افرادی که توی فضای اینستاگرام با کمترین امکانات موجود، بدون هیچ تخصص خاصی و فقط با یک گوشی تلفن همراه تونسته محبوب مردم باشه آقای کاظم عقل مند هستن که اسم پیجشون روزمرگی های یک آبدارچی هست، ایشون واقعا توی یک اداره آبدارچی هست و از روزمرگی های کاری و خانوادگیش عکس و فیلم میزاره توی پیجش و اتفاقا فالوورهای زیادی هم داره، کی باورش میشد که چنین ایده ای روزی اینقدر پر طرفدار بشه؟

 

روز مرگی های یک آبدارچی

 

ستارگان اینستاگرامی که خنده به لب شما میارن

شاید یکی از سخت ترین تیپ ستاره های اینستاگرامی افرادی هستن که میخوام توی این قسمت دربارشون صحبت کنم، یعنی کسایی که کلیپ های طنز میسازن، اما چرا میگم یکی از سخت ترین کارها توی فضای اینستاگرام رو این آدما دارن؟

 

اولین مورد اینه که ما ایرانی ها به خاطر موضوعاتی که داریم پشت سر میزاریم خیلی سخت میخندیم، دومین عامل هم اینه که واقعا همیشه باید دنبال سوژه ساخت طنز باشید و روی موضوعات که خیلی توی جامعه ترند میشه موج سواری کنید و در آخر کمدین ها در بیشتر مواقع باید از تجهیزاتی مثل دوربین دیجیتال و لب تاپ مناسب استفاده کنند تا در نهایت کلیپ های با کیفیتی ایجاد کنند.

 

البته توی این حوزه کارهای بی کیفیت هم وجود داره و تا حدودی هم موفق هستند اما افراد موفق توی این حوزه مثل محمد امین کریم پور که میلیونی فالوور داره همیشه کارهای با کیفیت رو ارائه میده و جالب اینه که توی ایران همیشه کسانی که کار طنز انجام میدن بیشترین فالوور رو دارن و بیشترین تعامل رو با دنبال کنندگان خودشون برقرار میکنن اما این حوزه یکی از سخت ترین حوزه ها برای فعالیت هست مگر اینکه شما واقعا قدرت طنز خوبی داشته باشید.

 

کلام آخر

تبدیل شدن به یک ستاره اینستاگرامی گاهی به نظر ساده میاد و حتی با یک گوشی و داشتن کمی ایده به همراه اهرم زمان شما هم میتونید یک ستاره نو ظهور باشید اما این رو توجه کنید که همیشه همه چیز اونقدری که به نظر میاد ساده نیست!

 

بالاخره امروز یاد خواهی گرفت چطوری از گوشی موبایل خودت میلیون ها تومان پول بسازی

خیلی ها بابت همین مطالب آموزشی بیش از ۲۰۰ هزار تومان پول میگیرن، ولی شما می توانید آن را رایگان یاد بگیرید!

13 پاسخ

 1. مقاله جالب و خوبی بود ،من ی پیج حدودا ۴۰۰ هزارتایی دارم در زمینه ورزش که از سال ۹۴ شروع به فعالیت کردم

 2. این مقاله رو که خوندم برام جالب بود
  چون یک ماه پیش به یکی از همین تیسترها پیام دادیم که نرخ تبلیغاتشون چه جوریه
  رستوران من سمت تجریش هست
  گفت سه میلیون میگریم و اول هم بریز به حسابم بعدا میام! البته نتیجش خوب بود ولی پول خوبی هم میگیرن

 3. سلام
  همیشه مطالب شما رو دنبال میکنم و هر دفعه که مطالب رو میخونم یک نکته جدید یاد میگیرم کت خیلی بهم کمک میکنه
  واقعا ازتون ممنون هستم

 4. من نمیدونم با ی پیج ۴۰۰ هزارتایی چجور میشه ماهی ۵۰ میلیون درامد داشت، مگه بابت هر تبلیغ چقدر بهشون میپردازن؟

  1. درود بر شما
   دوست عزیز، اینفلوئنسرهایی که این حدود فالوور دارن کمتر از ۲ میلیون تومان بابت یک رستوران نمیگیرن، این تازه کمترین پولی هست که برای معرفی رستوران میگرن و دلیل اینکه دستمزد اینفلوئنسرها بالاست به خاطر اینه که وقتی یک رستوران یا محصول رو معرفی میکنن، کسب و کار سیلی از مشتریان رو تجربه میکنه که بعدها هم دوباره ازش خرید میکنن و این مباغ رو به راحتی میپردازه و حتی ۴۰۰ هزار فالوور هم عدد کمی نیست
   حالا کسانی که کار کمدی انجام میدن مبالغشون با هم متفاوته که بعضی ها پایین هستند اما بعضی از کمدین ها هستند که اگر براتون کلیپ بسازن زیر ۸ میلیون نمیگیرند
   البته توی فضای اینستاگرام همیشه برای کسب و کارهای کوچک راه های تبلیغاتی ارزان قیمت هم وجود دارد.

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

   1. واقعا واسه یه تبلیغ مگه چقدر پول میدن؟؟ که با یه رستوران رفتن اینقدر پولدار باشند؟

    1. درود بر شما
     دوست عزیز، توی جواب یکی از دوستان این موضوع رو گفتم
     به صورت امتحان میتونید برید و یکی از این اینفلوئنسرهای حوزه غذا درخواست تبلیغ کنید تا قیمت رو بهتون بدن تا متوجه این موضوع بشید.
     تیستر ها کمتر از ۲ میلیون تومان بابت معرفی یک رستوران نمیگیرن و بعضی از تبلیغاتشون که بو صورت سریالی هست که مبالغ خیلی کلانی دریافت میکنن
     و اینکه این کار به سادگی به نظر میرسه نیست

     امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود دوره 6 جلسه ای آموزش ایمیل مارکتینگ
6 درس کاملا رایگان
ما هم مانند شما از ایمیل های مزاحم متنفریم
دانلود رایگان ویژه نامه فکر آبی
با دانلود ویژه نامه تنها 5 ثانیه فاصله دارید !
شکارچی مشتریان وب سایت خودتان شوید
شش کلید طلایی افزایش فروش
فروشنده خاموش را بیدار کنید !
70 دقیقه ویدئو آموزشی به همراه صوت
دانلود رایگان رازهای کسب و کار اینترنتی
پرده از اسرار کسب درآمدهای میلیونی از اینترنت بردارید
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 180 ساعت آموزش رایگان کسب درآمد از اینترنت را از دست خواهید داد...
4 درس ویدئویی 180 دقیقه آموزش رایگان
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
این آموزش رایگان به ایمیل شما ارسال می شود
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
می خواهم زودتر از همه فیلم این وبینار را تهیه کنم
فقط 5 ثانیه تا دانلود این ویدئو فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این ویدئو فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این ویدئو فاصله دارید
چه چیزی رو دوست داری رایگان یاد بگیری ؟
اینجا کلی آموزش های رایگان ویدئویی براتون آماده کردم
آموزش هایی براتون در نظر گرفتم که بیش از 1.000.000 تومان ارزش دارند
کدوم آموزش برای من مناسبه و منو به هدفم میرسونه ؟
برای شروع کسب و کار اینترنتی پولساز کلید "کسب و کار اینترنتی"
برای افزایش فروش با کمترین تلاش کلید "بازاریابی اینترنتی"
آخرین مرحله برای بهترین انتخاب شما
اگر مدرس، متخصص، مشاور، سخنران، استاد دانشگاه هستید یا چیزی برای یاد دادن به دیگران دارید "مدرسان پولساز"
در غیر اینصورت "شروع میکنم" را انتخاب کنید.
زودتر از بقیه از فرصت پولسازی سال 97 باخبر شوید
دانلود رایگان رازهای تبدیل دانش به درآمدهای میلیونی
همین حالا رازهایی را دانلود می کنید که برای همیشه آینده مالی و جایگاه اجتماعی شما را دگرگون خواهد کرد.
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 1 ساعت آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
دانلود رایگان رازهای بازاریابی اینترنتی
کمتر از 30 ثانیه تا دانلود رایگان رازهای افزایش فروش وب سایت خودتان فاصله دارید!
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 5 درس آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
یک پیشنهاد کاملا رایگان و رد نشدنی
پنج راز بازاریابی اینترنتی که فروش سایت شما را سه برابر خواهد کرد در قالب پنج ویدئو قابل دانلود و رایگان
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 5 درس آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
یک پیشنهاد کاملا رایگان و رد نشدنی
همین حالا کسب و کار اینترنتی را در قالب 7 درس ویدئویی به صورت رایگان یاد بگیرید.
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 2 ساعت آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
یک پیشنهاد کاملا رایگان و رد نشدنی
همین حالا در دوره رازهای تبدیل دانش به درآمدهای میلیونی در قالب 5 درس ویدئویی قابل دانلود شرکت کنید.
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 1 ساعت آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
50%
تخفیف فقط همین حالا
فقط همین حالا می توانید بسته 100 ایده کسب و کار اینترنتی پولساز را با 50% تخفیف تهیه کنید، این پیشنهاد هرگز تکرار نخواهد شد.
80%
تخفیف برای تهیه جلسه اول
من میخواهم هر گونه ریسکی را برای شما از بین ببرم و به شما اطمینان خاطر بدهم آموزش های این بسته فوق العاده هستند، بنابراین می توانید جلسه اول مدرسان پولساز آنلاین را با 80% تخفیف تهیه کنید و در صورت رضایت بسته جامع را سفارش دهید.
تخفیف
فقط 9600 تومان
برای تبدیل گوشیت به ماشین پولسازی، پاتو بزار روی گاز
برای شرکت در دوره رایگان کسب و کار موبایلی ایمیل صحیح خودتان را وارد کنید، چون درس ها به ایمیل شما ارسال میشوند...
برای دسترسی کامل به دوره رایگان
لطفا ایمیل و شماره تماس خودتان را وارد کنید سپس کلید دریافت دوره را بزنید
دسترسی کامل به مینی دوره رایگان
کسب درآمد از اینستاگرام
برای دسترسی کامل به دوره رایگان
لطفا ایمیل خودتان را وارد کنید سپس کلید دریافت دوره را بزنید