چرا هنوز ایمیل بر نوتفییکیشن موبایل پیروز است ؟حتما شما هم روی موبایل خودتان جوامع مجازی و یا حتی چند اپلیکیشین را نصب کرده اید، زمانی هم پیامی دارید در قالب چند نوتیفیکیشن (همون علامتی که بالای صفحه نمایش موبایل ظاهر میشه) به شما یادآوری خواهد کرد که پیامی برای شما ارسال شده اما چرا در بازاریابی اینترنتی نوتیفیکیشن نمی تواند جای ایمیل مارکتینگ را بگیرد ؟

 

نوتیفیکیشن ها اولویت ندارند

در نظر بگیرید که شما چند ساعتی را به هر دلیلی از گوشی خودتان استفاده نکنید و با توجه به تعداد جوامع مجازی، اپلیکیشن های موبایل و حتی پیامک ها چه حجمی از نوتیفیکیشن که حاوی پیام های بدون هویت هستند دریافت خواهید کرد ؟

 

حتما برای اینکه از دست آنها راحت شوید بدون هیچ گونه الویتی یک بار همه آنها را باز می کنید و حتی بدون هیچ اهمیتی از پیام ها رد خواهید شد، این حالت نشان می دهد به دلیل بی هویت بودن یا شلوغ بودن احتمال دیده نشدن بسیاری از این نوتیفیکیشن ها بسیار بالا می باشد.

 

نوتیفیکیشن رسانه ای یک طرفه

کمتر بازاریاب اینترنتی خواهید دید که بخواهد در تلگرام گروه ایجاد کند زیرا مدیریت یک گروه با توجه به عقاید و سلایق مختلف مخاطبان، کاری بسیار سخت و زمانگیر می باشد، بنابراین باید کانال های تلگرامی ایجاد شود که به نوعی رسانه یک طرفه خواهد شد.

 

حتی اگر شما یک اپلیکیشن موبایلی برای کاربران خودتان طراحی کنید باز هم به نوعی رسانه شما یک طرفه می باشد و هیچ تعامل خاصی در نهایت وجود نخواهد داشت، در صورتیکه یکی از بخش های مهم بازاریابی اینترنتی ارتباط دو طرفه میان مشتری و کسب و کار می باشد.

 

نوتیفیکیشن ها در جوامع مجازی فقط سرگرمی هستند !

مهمترین نکته ای که باید گفت این است که به دلیل ماهیت سرگرمی جوامع مجازی، پیام های بازاریابی گاهی در بین باقی پیام ها گم می شوند به جزء در مواردی که افراد برای یک نیاز خاص یک کانال یا صفحه رسمی را به صورت مداوم دنبال می کنند.

 

نوتیفیکیشن ها قابلیت شخصی سازی شدن ندارند

زمانیکه شما می خواهید یک ایمیل رسمی یا بازاریابی را ارسال کنید با توجه به اطلاعاتی که دارید می توانید پیام های کاملا شخصی سازی شده به وسیله مخاطب قرار دادن مستقیم یک فرد با نام فردی  پیامی با هویت بسیار قوی را تولید کنید.

 

پیام هایی که به صورت حرفه ای شخصی سازی میشوند در برابر نوتیفیکیشن هایی که به صورت دسته ای و بدون هویت ارسال می شوند اثر گذاری 100 برابری خواهند داشت، همچنین در سیستم های ایمیل مارکتینگ شما امکان دسته بندی های مختلفی را دارید که در دیگر سیستم ها چنین امکانی وجود نخواهد داشت.

 

حالا نوتیفیکیشن واقعا بی فایده می باشد ؟

منظور من از آنچه تا اینجا گفته شد این نیست که جوامع مجازی یا اپلیکیشن های موبایل که از تولید کننده های اصلی نوتیفیکیشن ها در موبایل های هوشمند می باشد بی فایده می باشند.

 

بلکه در اینجا متوجه خواهیم شد که این ابزار با تمام توانایی و قدرتی که دارد چرا نمی تواند به تنهایی کاری کند که جایگزین کاملی برای ایمیل مارکتینگ شود.

 

کلام آخر

از آنجایی که ایمیل ها اکثر پیام های با هویت مشخص دارند و فرد دریافت کننده شناخت کافی از دریافت کننده دارد، همچنین تعداد ایمیل های دریافتی اصولا نسبت به نوتیفیکیشن ها بسیار کمتر می باشد و سیستم های دریافت ایمیل برای ایمیل های مزاحم برنامه های مختلفی دارند.

 

با توجه به اینکه ایمیل یک رسانه دو طرفه می باشد و شما بلافاصله می توانید عکس العمل نشان دهید و همچنین افرادی که ایمیل های خودشان را دریافت می کنند زمان بیشتری برای آنها نسبت به نوتیفیکیشن ها وقت می گذارند، ایمیل یک رسانه بی رقیب و کامل برای برقراری ارتباط رسمی و بازاریابی اینترنتی محسوب می شود.

 

4 پاسخ

 1. سلام آقای مبصرفر
  جدیدا یک سایتی اومده به نام ………. و داره از رو شما کپی می کنه. نمی خواید باهاش بر خورد کنید؟

  1. درود فراوان
   دوست گرامی، مجبور شدم نام وب سایت رو حذف کنم، گاهی اوقات توجه نکردن بهتر از برخورد است.
   کاربران متوجه منبع اصلی محتوای مورد نیازشون خواهند شد.

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

 2. سلام و درود بر جناب مبصرفر:

  ممنون بابت نکات مهمی که در مورد نوتیفیکیشن مطرح شد.

 3. سلام.به آقای مبصرفر عزیز
  با آرزوی قبولی طاعات و عبادات
  مثل همیشه عالی بود
  دست مریزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *