رقابت نفس گیر پولسازی، استارت آپ یا کار آفرینی (صوتی) ؟هر روز افراد متفاوت از واژه های مختلفی مانند کارآفرینی، استارت آپ، کسب و کارهای دانش بنیان، کسب و کار کوچک و… استفاده میکنند و سعی میکنند دسته ای از افراد را همراه خود کنند، اما آیا واقعا معنای واقعی هر کدام از این واژه ها به شما گفته شده است؟ آیا شما مناسب هر کدام از این مدل کسب و کارها هستید؟ آیا همیشه واقعیت به شما گفته شده است؟ کدامیک پولساز تر هستند؟ در این پادکست صوتی به صورت کامل درباره این موضوع صحبت خواهم کرد.

 

 

دانلود

 

کارآفرین کیست ؟

فرادی که یک فرصت شغلی جدید در صنعت ایجاد می کنند کار آفرین هستند. آنها اغلب این کار را با ایجاد شرکتی تازه انجام می دهند. اما آنها همچنین فرصتهای جدید شغلی را با ورود یک محصول یا ایجاد یک بازار جدید بوجود می آورند.

 

استارت آپ چیست ؟

تعریف استارت آپ از نظر مرکز کسب و کارهای کوچک آمریکا USSAA: کسب و کاری که عموماً حول محور تکنولوژی شکل گرفته و پتانسیل رشد بالایی دارد.

تعریف آپ از دیدگاه اریک ریس نظریه پرداز کارآفرینی و استارت آپ: استارت آپ یک نهاد انسانی است که برای ارائه یک محصول یا خدمت جدید در شرایطی که ابهام بالایی وجود دارد به وجود آمده است.

 

کسب و کارهای دانش بنیان

شرکت‌های دانش بنیان (Knowledge-based Companies) به شرکت‌هایی گفته می‌شود که بر پایه‌ی دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی شکل می‌گیرند. این شرکت‌ها مؤسسات خصوصی یا تعاونی هستند که در راستای گسترش اختراع و نوآوری و در حوزه‌ی فناوری‌های برتر تشکیل می‌شوند.

 

کسب و کارهای کوچک

کسب و کار کوچک به صورت مستقل است و هر کسب و کاری با کمتر از ۵۰۰ پرسنل (۱ تا کتر از ۵۰۰) در این حیطه قرار می‌گیرد.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *