پنج پیش بینی درباره آینده آموزش در ایراندر عصری زندگی میکنیم که افراد حتی در زمان خوردن غذا با مصرف انواع فست فودها صرفه جویی میکنند و همیشه برای انجام هر کاری به دنبال میانبرها و یا راه های ساده تر میباشند تا از زمان خودشان برای انجام کارهای مهمتر استفاده کنند، حالا این کار مهمتر می تواند کسب درآمد بیشتر، تفریح بیشتر و از دید هر فردی یک کار دیگر باشد، به همین دلیل آموزش دیدن هم دچار تحولی عظیم می شود که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

 

پیش بینی اول : وبینار جایگزین کلاس های حضوری می شود

زمانیکه مردم برای صرفه جویی در وقت برای تهیه غذا گوشی تلفن خود را برمیدارند تا غذای خودشان را از رستوران ها یا کترینگ ها چه اینترنتی یا غیر اینترنتی تهیه می کنند، مطمئن باشید یک کلاس آنلاین (وبینار) را به کلاس های حضوری ترجیح می دهند.

 

زیرا نه تنها هزینه هایی مانند پیدا کردن یک آموزشگاه مناسب یا رفت و آمد به کلاس های حضوری از بین خواهد رفت، همچنین می توانند پس از برگزاری کلاس آنلاین مطالب آن را بارها و بارها مرور کنند و حتی در زمان مناسبتر که تمرکز کافی دارند از مطالب استفاده کنند.

 

پیش بینی دوم : وب سایت تبدیل به دفتر آموزشگاه می شود

چرا باید برای پیدا کردن یک آموزشگاه تمام وقت خودم را در ترافیک، آلودگی هوا و… تلف کنم، الان بدون اینکه از خونه برم بیرون و در آسایش کامل کمی توی اینترنت درباره این موضوع میگردم و بعد از چند دقیقه محصول مورد نیازم رو پیدا میکنم، این مکالمه ای هست که افراد قبل از اینکه به دفتر یک آموزشگاه بروند با خودشان خواهند داشت.

 

حالا یک مدرس یا فردی که مهارت کافی را در زمینه مورد نیاز من داشته باشد می تواند به راحتی در فضای اینترنت با یک وب سایت دفتر کاری خودش را راه اندازی کند و آموزشگاه شخصی خودش را داشته باشد.

 

پیش بینی سوم : یادگیرندگان شما را قضاوت می کنند

یادم میاد چند سال پیش میخواستم روی بهتر شدن مهارت های زبان انگلیسی خودم کار کنم و برای اینکار شروع کردم به تحقیق کردن درباره یک آموزشگاه مناسب، به پیشنهاد یکی از دوستان سراغ آموزشگاهی رفتم که گویا در آن ایام برای خودش شهرتی کسب کرده بود.

 

یک دوره فشرده گرانقیمت هم داشتند و خیلی روی این دوره مانور میدادند، ازشون سوال کردم چه جوری میتونم به شما اعتماد کنم که این دوره میتونه برای من مناسب باشه، دوره وسط راه با مشکل مواجه نشه، آیا مربی های شما رزومه خاصی هم دارند که بشه مطالعه کرد و چند سوال دیگر…

 

میتونم بگم که هیج چیز خاصی برای ارائه کردن نداشتند و حتی مدیریت مجموعه با صحبت های بسیار سطحی سعی در قانع کردن من داشت، البته آموزشگاه های بسیار حرفه ای وجود دارند که می توانند برای شما مناسب باشند اما این نمونه آموزشگاه ها به زودی دچار مشکلات زیادی خواهند شد.

 

آینده آموزش به سمتی خواهد رفت که افراد می خواهند ببینند قبل از خودشان چه کسانی از خدمات این آموزشگاه استفاده کرده است و چه نظری درباره آن دارند و بسیاری وسوالات دیگر، محیط اینترنت مناسبترین محیط برای انجام چنین کاری می باشد، افراد می توانند به راحتی درباره یک آموزش آنلاین تحقیق کنند و حتی نظرات مشتریان قبلی را بخوانند و نداشتن یک فضای آموزش آنلاین باعث حذف بسیاری از رقبا سنتی خواهد شد.

 

پیش بینی چهارم : کوچک شدن فضای اموزشگاه ها

با آنلاین شدن آموزش دیگر آموزشگاه ها نیاز نخواهند داشت فضاهای بسیار بزرگ را که در مقابل هزینه های بالایی را ایجاد می کنند برای یادگیرندگان مهیا کنند، این کوچک شدن فضاهای آموزشی به افزایش یادگیرندگان کمک بیشتری خواهد کرد و در مقابل در صرفه جویی بسیاری از هزینه ها به آموزشگاه ها نیز کمک خواهد کرد.

 

پیش بینی پنجم : گوشی های تلفن همراه و یک دانشگاه آنلاین

بزرگترین فرصتی که به عنوان یک مدرس نباید از آن غافل شوید این است که گوشی های تلفن همراه هوشمند درست مانند یک ویروس هر روزه در دست افراد بیشتری قرار میگیرد و این گوشی های هوشمند با توجه به زیر ساخت اینترنت مناسبی که در کشورمان موجود است تبدیل به دانشگاه های همراه می شوند.

 

به زودی افراد زمانیکه در مسافرت هستند با استفاده از یک گوشی هوشمند مجهز به اینترنت در کلاس های آنلاین شما شرکت خواهند کرد و اگر هنوز آنلاین نشده اید از این بازار بزرگ رو به رشد عقب خواهید ماند.

 

کلام آخر

افراد موفق و پیشرو ها که دیگران دوست دارند از آنها الگو بگیرند همیشه در بخش پیش بینی ها و آینده حرکت می کنند، اما دیگران تنها می ایستند و افسوس میخورند چرا شما نباید مانند این افراد حرکت کنید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *