بازاریابی درون گرا

در دنیای امروزی میزان تبلیغات آنقدر زیاد شده است که دیگر مردم آنها را نمی بینند و به همین دلیل بازاریابان هر روزه به دنبال روش هایی هستند تا بتوانند توجه مخاطبان را به خود جلب کنند و در این راه کارهای خلاقانه زیادی انجام می دهند.

 

اما حالا دیگر ما در دنیای دیجیتال زندگی می کنیم و با روش های بازاریابی دیجیتالی راحت تر می توانیم توجه مخاطبان را جلب کنیم، زیرا در فضای اینترنت مخاطبان به دنبال ما خواهند گشت و ما کمتر نیاز داریم تا به دنبال آنها بگردیم و به همین دلیل بازاریابی درون گرا متولد شد.

 

بازاریابی درون گرا دقیقا با استفاده از اینترنت و تاکتیک های بازاریابی اینترنتی و همچنین با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند با مخاطبان بازار هدف خود ارتباط برقرار کرده و آنها را به خریداران و مشتریان وفادار تبدیل می کند.

 

بازاریابی برون گرا چیست ؟

بازاریابی برون گرا، همان بازاریابی در فضای سنتی و فیزیکی می باشد، در بازاریابی برون گرا، برندهای مختلف با فشار پیام های خود را منتقل می کنند، به صورت مثال تبلیغات تلویزیونی، درست زمانی که شما دارید برنامه مورد علاقه خود را نگاه می کنید ناگهان یک تبلیغ 30 ثانیه ای را خواهید دید و یا زیرنویسی از تبلیغ یک محصول

 

بازاریابی برون گرا از ابزارهایی مانند تلویزین، بیلبورد، مطبوعات، نمایشگاه و … استفاده می کند تا پیام خود را منتقل کند، همچنین استفاده از این ابزارها هزینه های بالایی را خواهند داشت که برای کسب و کارهای کوچک چندان مناسب نیستند.

 

 

چرا بازاریابی درون گرا

به جای تمرکز روی بازاریابی برون گرا برای عده زیادی از مردم که در تلاش هستند شما را نبینند، پیشنهاد میکنم به سمت بازاریابی درون گرا بروید، جایی که مردم تلاش میکنند شما و کسب و کارتان را پیدا کنند و آماده خرید کردن هستند، برای چنین کاری شما نیاز دارید یک وب سایت جالب و جذاب رو ایجاد کنید و سپس آن را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، از وبلاگ نویسی، ایمیل مارکتینگ و همچینین جوامع مجازی برای افزایش بازدید کننده وب سایت خود استفاده کنید.

 

من باور دارم که 90% افراد روی بازاریابی برون گرا تمرکز می کنند و تنها 10% بر روی بازاریابی درون گرا به صورت واقعی وقت می گذارند و من معتقد هستم آنها هم باید به زودی راه خود را عوض کنند. اگر شما هم می خواهید با استفاده از بازاریابی درون گرا کسب و کارتان را متحول کنید، پیشنهاد می کنم محصول آموزش بازاریابی اینترنتی از صفر تا صد را تهیه فرمائید.

 

همچنین هزینه های بازاریابی درون گرا نسبت به بازاریابی برون گرا بسیار کمتر می باشد و دقیقا کسب و کارهای کوچک به راحتی می توانند از آن استفاده کنند، اگر شما بخواهید یک صفحه مجازی در اینستاگرام بسازید، نیازی ندارید برای آن هزینه ای پرداخت کنید، اگر هم بخواهید یک وب سایت با وردپرس برای خودتان طراحی کنید با کمی آموزش به راحتی می توانید چنین کاری را انجام دهید و فقط باید یک هاست و دامین تهیه کنید.

 

 

مهمترین هدف در بازایابی درون گرا

اصلی ترین عاملی که در بازاریابی درون گرا وجود دارد، هدایت افراد به سمت قیف تبدیل می باشد، شما باید سعی کنیدبه ترتیب، بازدید کننده را به کاربر، کاربر را به خریدار و خریدار را به مشتری تبدیل کنید، این کار با دادن اطلاعات کافی به مخاطبان اتفاق خواهد افتاد.

 

شما با دادن اطلاعات کافی به مخاطبان و یک پیشنهاد ویژه اطلاعات آنها را جمع آوری خواهید کرد و سپس با استفاده از روش های مختلف فرد نیازهای کاربران را تشخیص داده و با توجه به نیازهای آنان محصولی مناسب یا خدمتی مناسب را معرفی خواهید کرد، این روندی است که باید در بازاریابی درون گرا روی دهد.

 

 

نرخ تبدیل در بازاریابی درون گرا

نرخ تبدیل (conversion rate)، در هر جایی معنای خاصی می دهد، اما اگر بخواهم یک تعریف ساده داشته باشم، باید اینگونه توضیح دهم : نرخ تبدیل یعنی تعداد مخاطبانی که به درخواست شما پاسخ مثبت می دهند.

 

اگر بخواهم یک مثال بزنم، اینگونه باید مطرح کنم : اگر شما 1000 نفر را به صفحه فرود خود هدایت کنید و از این 1000 نفر 100 نفر ایمیل خود را برای دریافت هدیه وارد کنند، نرخ تبدیل شما 10% می باشد، یعنی 10% افراد را توانسته اید در وب سایت خود به کاربر تبدیل کنید.

 

کلام آخر

در این مقاله تنها سعی داشتیم که مفهوم کاملی از بازاریابی درون گرا داشته باشیم، بازاریابی درون گرا دقیقا همان بازاریابی اینترنتی می باشد و با محوریت ارائه اطلاعات خود را متمایز می کند، بنابراین سعی کنید با ارائه اطلاعات مفید و استفاده از ابزارهای بازاریابی اینترنتی نرخ تبدیل وب سایت خود را بالا ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *