تبلیغات اینترنتی یا بازاریابی اینترنتی

تبلیغات اینترنتی بهتر هست یا بازاریابی اینترنتی ؟ به نظر شما آیا این دو کلمه با هم در عمل تفاوت دارند یا تنها دو عبارت هستند که در عمل کار یکسانی را برای ما انجام می دهند ؟

 

 

تبلیغات اینترنتی چیست ؟

تبلیغ اینترنتی درست مثل همان کلمه تبلیغ در دنیای فیزیکی می باشد، مثل تبلیغ کردن در یک مجله، تبلیغات تلویزیونی، تراکت، بروشورهای تبلیغاتی و غیره، عملا تبلیغات اینترنتی هم چنین معنا و مفهومی را برای کسب و کار ما خواهند داشت، یعنی انتخاب روش هایی برای اینکه به دیگران بگوییم که کسب و کار ما هم وجود دارد.

 

ابزارهای تبلیغات اینترنتی

1. بنرهای تبلیغاتی در سایت های پربازدید

2. تبلیغ ایمیلی انبوه به روش اسپم (به شدت مخالف این روش هستم)

3. درج آگهی در سایت های تبلیغاتی مانند ایستگاه

 

 

بازاریابی اینترنتی چیست ؟

بازاریابی اینترنتی هم مثل کلمه بازاریابی در دنیای فیزیکی می باشد، یعنی تشخیص افرادی که به خدمات و محصولات ما نیاز دارند و ما می توانیم برای مشکلات آنها راه حلی پیشنهاد کنیم و در نهایت محصولات و خدمات خود را به این دسته از مشتریان بالقوه بفروشیم !

 

اگر تعریف بالا را به خوبی خوانده باشید، متوجه خواهید شد که ما نباید کالاها یا خدمات خودمان را به زور و با “به به” و “چه چه” اضافی به مشتریان بفروشیم، بلکه آنها باید با روشی منطقی و احساسی متقاعد شوند که محصولات یا خدمات ما می تواند مشکلات آنها را حل کند، به دانسته های آنها چیزی اضافه کند، برای آنها سودی داشته باشد، آنها را نسبت به دیگران بهتر نشان دهد و یا برایشان اعتبار اجتماعی ایجاد کند.

 

همچنین محصول یا خدمات شما باید از کیفیت کافی برخوردار باشد و اگر این چنین نباشد به زودی مورد انتقاد قرار خواهید گرفت، با افت فروش مواجه خواهید شد و همچنین قادر به ادامه دادن نخواهید بود.

 

اگر شما هیچ کدام از شرایط بالا را نداشته باشید نمیتوانید از بازاریابی اینترنتی برای فروش بیشتر استفاده کنید، پس در ابتدا به دنبال محصول با کیفیت باشید و سپس به محصول خود دقت کنید و ببینید مشتری با خرید محصول شما چه احساس متفاوتی خواهد داشت و یا چه سودی با استفاده از محصول شما خواهد برد.

 

روش های بازاریابی اینترنتی

1. استفاده از صفحات فرود (برای جمع آوری اطلاعات علاقه مندان)

2. بازاریابی ایمیلی هدفمند (بسیار تاثیر گذار)

3. بازاریابی شبکه های اجتماعی

4. استفاده از ویدئو

5. بازاریابی ویروسی

6. همکاری با دیگر سایت ها

7. سئو و بهینه سازی وب سایت

 

اگر هم تمایل دارید به وسیله بازاریابی ایمیلی که یکی از قویترین ابزارهای بازاریابی محسوب می شود فروش خود را افزایش دهید و همچنین بتوانید یک صفحه فرود مناسب نیز ایجاد کنید، پیشنهاد می کنم محصول آموزش راه اندازی ایمیل مارکتینگ با وردپرس را تهیه بفرمائید.

 

کلام آخر

در این قسمت به تفاوت میان تبلیغات اینترنتی و بازاریابی اینترنتی پرداختیم و متوجه شدیم که باید کالا یا خدمات ما برای مشتریان بالقوه سودی داشته باشد و یا احساسی متفاوت برای آنها ایجاد کند، کیفیت مناسبی داشته باشد و هرگز آنها را مجبور به خرید کالاهای بی ارزش نکنیم، در مقاله ها بعد بیشتر به تبلیغات و بازاریابی اینترنتی خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *