تجزیه و تحلیل وب سایت

تجزیه و تحلیل وب سایت برای موفقیت هر کسب و کار اینترنتی ضروری می باشد.

یک مدیر وب سایت بدون تجزیه تحلیل رفتار بازدیدکنندگان و وب سایت، به نوعی مانند یک سرباز با اسحله، اما بدون مهمات می باشد !

 

مدیران وب سایت ها بایدگزارشات کاملی درباره نحوه گشت و گذار بازدیدکنندگان درون وب سایت، شیوه های ورود کاربران به سایت، موضوعات مورد علاقه کاربران و بسیاری موارد دیگر را داشته باشد.

 

با داشتن چنین اطلاعاتی شما خواهید توانست مطالب مناسب تر و محصولات بهتر ایجاد کرده، همچنین نقاط مهم وب سایت خود را تشخیص دهید.

 

اما چنین گزارشاتی را چگونه می توان ایجاد کرد و یا به آن ها دسترسی داشت ؟ در دنیای اینترنت ابزارهای بسیاری برای این کار وجود دارد، اما گوگل برای شما دو ابزار بسیار قدرتمند و رایگان را تدارک دیده است !

 

اولین ابزار تجزیه و تحلیل وب سایت

اولین ابزار گوگل آنالیتیکز می باشد ( Google Analytics ) : این ابزار قدرتمند فقط یک آمارگیر ساده برای وب سایت شما نمی باشد، بلکه به شما خواهد گفت کدام صفحات وب سایت ، کدام موضوعات و کدام محصولات برای کاربران شما جذاب می باشد، همچنین گزارشاتی مبنی بر اینکه وب سایت شما به چه میزان برای کاربران جذاب می باشد را به شما ارائه خواهد کرد.

 

به شما خواهد گفت که بازدیدکنندگان شما در موتورهای جستجو چه واژه هایی را جستجو می کنند و به وب سایت شما وارد می شوند. همچنین رتبه شما در کلمات کلیدی که مورد نظر شما می باشد به شکل است.

 

حال شما به عنوان یک مدیر با داشتن چنین اطلاعاتی خواهید توانست، وب سایت مفید تر و جذاب تری ایجاد کنید، به صورت مثال شما در وب سایت خود به دو موضوع نقد فیلم و نقد روزنامه ها می پردازید، اما با گزارشات به دست آمده متوجه خواهید شد، کاربران شما به موضوع نقد فیلم علاقه بیشتری دارند، در اینجا شما به عنوان یک مدیر وب سایت باهوش مطالب وب سایت خود را در زمینه نقد فیلم تقویت خواهید کرد.

 

دومین ابزار تجزیه تحلیل وب سایت

دومین ابزار گوگل وب مستر ( Web Master Toolse ) : این ابزار قدرتمند نیز محصولی از گوگل و به صورت رایگان در اختیار مدیران وب سایت قرار می گیرد، با استفاده از این ابزار می توانید وب سایت خود را به گوگل معرفی کرده تا مشکلات وب سایت را ثبت و به شما گزارش دهد.

Fix-website

 

این ابزار به وب سایت شما مراجعه کرده و مطالبی که شما در وب سایت خود درج می کنید را در بانک اطلاعات خود ثبت می کند تا در نتایج جستجو و بر اساس الگوریتم های گوگل آنها را به کاربران نمایش دهد.

 

همچنین وضعیت شما را در نتیجه جستجو های کاربران نشان خواهد داد، که این امر راهنمایی بسیار خوبی برای مدیران وب سایت می باشد تا کلمات کلیدی مناسب تری را انتخاب کنند.

 

در صورتی که توسط گوگل به دلیل نقض قوانین، جریمه شده باشید در این ابزار می توانید آن ها را ببینید و برای رفع این جریمه ها اقدامات لازم را انجام دهید.

 

گوگل وب مستر بیشتر یک ابزار تجزیه و تحلیل وب سایت می باشد و گوگل آنالیتیکز یک ابزار تجزیه و تحلیل رفتار بازدیدکنندگان وب سایت، اگر این دو ابزار را به شیوه صحیح استفاده کنید، خواهید توانست وب سایت خوب و موفقی را اداره نمایید.

 

کلام آخر

به جرات می توان گفت، اکثر وب سایت های موفق بی شک از این ابزارها برای تجزیه و تحلیل وب سایت خود استفاده می کنند، این گزارشات را به دقت بررسی و نقطه ضعف های خود را پوشش داده و حتی فروش خود را بالاتر خواهند برد.

 

از اینترنت کسب درآمد کنید…

آموزش رایگان راه اندازی کسب و کار اینترنتی

کسب درآمد از وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *