ما کپی می کنیم ؟!

چند وقتی هست که دوستان بلندگویی به دست می گیرند و داد کپی برداری میزنند، که آهای مردم، آقای فلانی از ما کپی کرده !!! و ادعا دارند حالت مثبت مغزی و یا روانشناسی بازاریابی اینترنتی را آنها فقط می دانند یا بلد هستند، حالا به زودی در کارگاه آنلاین بازاریابی انفجاری در وب متوجه خواهند شد که مطالب گفته شده در چه سطحی می باشد و آیا اصلا موارد کپی هستند یا خیر، یا اینکه موارد کاملا کاربردی و قابل اجرا. البته این را می دانم که همین افراد با اسامی ناشناس در کارگاه آنلاین ما شرکت خواهند کرد، همانطور که محصولات ما را خریداری می کنند.

 

کاربران از همه جا بی خبر هم فکر می کنند حتما اتفاقی افتاده و ممکن است جبهه بگیرند که این یک امر کاملا عادی هست، اما نمی دانند همه این سرو صدا ها برای این است که این افراد یا فروششان خوابیده و یا اینکه می خواهند راحت تر کارگاه های خودشان را پر کنند، ما هم این مدت سکوت کرده بودیم و هیچ نگفتیم، در صورتیکه کاربران ما هم به ستوه آمده بودند و درخواست داشتند فکر آبی از حقوق خودش دفاع کند.

 

آنچه در کارگاه آنلاین بازاریابی انفجاری در وب گفته می شود، تکنیک هایی می باشد که از منابع انگلیسی در طی مدت ها جمع آوری شده، توسط خودمان تست و اجرا شده اند و تنها از یک منبع نیستند و از چندین منبع با زحمت فراوان جمع آوری شده است، در این کارگاه آنلاین فقط درباره روانشناسی بازاریابی اینترنتی صحبت نخواهد شد، بلکه موضوعاتی مانند لاکچری مارکتینگ، بازاریابی ویروسی و بازی کاری هم مطرح می شود. البته این کارگاه آنلاین چندین ماه پیش قرار بود برگزار شود و ایده آن نوشته و آماده شده بود، اما به دلیل سختگیری های خودم این کار به تعویق افتاد.

 

چند وقت پیش هم ما موضوعی را در قالب یک فایل صوتی مطرح کردیم با نام بازاریابی کثیف، پیشنهاد می کنم این فایل را حتما گوش دهید و خودتان قضاوت کنید، ما به هیچ عنوان دنبال رقابت ناسالم نیستیم اما دیگران دوست دارند این روش را پیش بگیرند و فکر می کنند غیر از آنها کسی به دنبال منابع زبان اصلی نمیرود و هیچ شخص دیگری مطالعه ندارد. حالا به هر طریقی هم حاضر هستند به دیگران تهمت بزنند و از آنها پله های موفقیت بسازند ( خدا به دادشان برسد، به قول معروف چاه کن همیشه ته چاه هست)

 

راستی درباره افزونه myMail و Mandrill هم باید خدمت شما عرض کنم، برای اولین بار من با این افزونه، مندریل و شیوه کار با آنها از طریق همیار وردپرس و از طریق خود آقای حاجی محمدی آشنا شدم، اما خودم بیشتر روی آن کار کردم و مشکلاتی که برای آن پیش می آمد را حل کردم و اگر قرار به تهمت کپی برداری باشد باید بگویم اولین نفری که این افزونه و روش کار با آن را معرفی کرد همیار وردپرس بوده.

 

برای من جالب هست که برخی از همین سایت ها مطالبی را در یک ویدئو رایگان منتشر کردند که بخشی از آن مربوط به یک محصول قدیمی و پرفروش فکر آبی بوده، اما ما چیزی نگفتیم و فرض بر این گذاشتیم، آنها هم احتمالا مانند ما مطالعه داشتند، اما این آقایون ادعاهایشان تمامی ندارد و حاضر به یک رقابت سالم نیستند.

 

پترن F و Z رو هم این آقایون اختراع کرده اند، ببخشید ما نمیدوستیم که این پترن ها رو شما اختراع کردید و ما وقتی با این موضوعات در سایت های انگلیسی زبان و در دوره های بازاریابی محتوا در سایت های معروفی مانند copyblogger آشنا می شویم و در دوره های آنها شرکت می کنیم، دیگر نباید آنها را مطرح کنیم، همین سایتی که خدمت شما معرفی کردم میلیون ها تومان ارزش دارد و فقط محض آشنایی و متوجه شدن کاربران عزیز این مورد را ذکر کردم. البته این وب سایت، تنها یکی از ده ها وب سایت و منابع انگلیسی زبانی می باشد که آنها را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهیم.

 

دوستان عزیز توجه کنید، موضوع حالت مثبت مغزی ساخته و پرداخته هیچ ذهن ایرانی نیست و این مبحث مربوط به علم نورو مارکتینگ (بازاریابی عصبی) می باشد، که اگر هر شخصی در این زمینه تحقیق کند حتما با این واژه روبرو خواهد شد.

 

تا حالا دوست نداشتم در زمینه وبمستری محصولی تولید کنیم، اما کم کم دارم پشیمان می شوم و احساس می کنم نیاز هست چنین محصولی با دید و تجربیات فکر آبی تولید شود، زیرا می خواستم به وب سایتی که چنین دوره ای را برای اولین بار مطرح کرده بود احترام بگذارم، گر چند در برنامه و نقشه آینده کاری ما محصولی با چنین عنوانی در 2 سال پیش دیده شده بود و حتی سرفصل های آن نیز نوشته شده بودند، اما فقط به دلیل احترام، از ایجاد چنین محصولی چشم پوشی کرده بودیم، مثل اینکه دوستان نمیخواهند این رقابت سالم بماند.

 

کلام آخر

آینده مشخص خواهد کرد که آیا ما کپی کاریم یا خیر ؟ زیرا آنچه که در نهایت می ماند، کیفیت آموزش ها، کیفیت انتقال تجربیات، کیفیت مطالب و میزان کاربردی بودن آنها، نتایج ایجاد شده برای استفاده کنندگان و بسیاری موارد دیگر است، نه فقط چند عنوان مشابه که این شباهت هم گاهی به دلیل استفاده از چند منبع شبیه به هم ایجاد می شود و برخی ها توهم اورجینال بودن دارند.

 

در آخر هم از کاربران فکر آبی عذر خواهی می کنم که تا به حال این مطلب را منتشر نکرده بودم و دیگر صبر ما هم تمام شد، سعی کردیم افرادی را که می خواهند تنها منافعشان را با خراب کردن دیگران حفظ کنند را معرفی نماییم.

 

به قول یکی از کاربران وب سایت فکر آبی که گفتند : آب مایعی بی رنگ، بی بو و مایه حیات است، آیا می توان تعریفی جامع تر و متفاوت تر از آن داشت ؟ ماهیت آب تغییر نخواهد کرد و هر کسی بخواهد آنها را معرفی کند باید با همین مفاهیم شروع کند.

 

کاربران و همراهان عزیز فکر آبی ، لطفا در بخش نظرات و پایین همین صفحه نظرات خود را بنویسید و منابعی که به دروغ اتهامی به فکر آبی وارد می کنند را معرفی نمایید و ما را مطلع سازید.