4 کاربرد طلایی ایمیل مارکتینگ + اثبات 4,631,800 تومانیایمیل مارکتینگ همیشه یکی از محبوب ترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی بوده و هست، البته این ابزار تاثیر گذار همیشه دستخوش تغییرات روز بوده و گاهی هم مورد تهاجم شایعات از طرف جوامع مجازی قرار گرفته، با این حال ایمیل مارکتینگ هنوز یکی از ضروری ترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی یک وب سایت محسوب می شود که اگر آن را حذف کنید، ارتباط شما با مخاطبان و مشتریان بالقوه بسیار مشکل خواهد بود.

 

کاربردهای ایمیل مارکتینگ

برای ایمیل مارکتینگ وظایف مختلفی رو میشه تعیین کرد و هر شخصی شاید یک تعریف متفاوت از کاربردهای ایمیل مارکتینگ را داشته باشد، اما بگذارید کمی واقع بینانه به این موضوع نگاه کنیم، از هیاهو و تبلیغات بیهوده برای اینکه نشان دهیم متفاوت هستیم دوری کنیم و به اصل قضیه بپردازیم باید بگویم که ایمیل مارکتینگ 4 هدف کلی را دنبال می کند.

 

1- ماندگار شدن نام شما توسط ایمیل مارکتینگ

اولین کاربرد ارتباط با مخاطب و مشتری بالقوه آینده می باشد، یعنی شما با ارسال ایمیل های متوالی نام وب سایت و برند خودتان را در ذهن مخاطب ماندگار خواهید کرد و باعث می شود تا نام شما را فراموش نکند، زیرا کاربران اینترنتی به شدت فراموش کار هستند و حتی زمانیکه به خدمات یک وب سایت نیاز دارند نام آن را به خاطر نمی آورند.

 

2- ایجاد اعتماد با استفاده از ایمیل مارکتینگ

دومین کاربرد ایمیل مارکتینگ ایجاد اعتماد و حس دوستی می باشد، زیرا 99.99 درصد مخاطبان در اینترنت به هیچ وب سایتی در نگاه اول اعتماد نخواهند کرد مگر اینکه مدتی پیام های آن وب سایت را دریافت کنند، تخصص و میزان حقیقی بودن تبلیغات را کم کم لمس کرده تا به شما و وب سایتتان اعتماد کنند.

 

اعتماد را می توان به عنوان یکی از مهمترین قدم های بازاریابی اینترنتی نام برد، زیرا تا زمانیکه اعتمادی ایجاد نشود در نقطه مقابل فروشی هم صورت نخواهد گرفت و برای اینکه بتوانید پیام های اعتماد سازی را منتقل نمایید حتما به یک کانال ارتباطی مطمئن و همیشگی نیاز خواهید داشت، این کانال ارتباطی بی شک ایمیل خواهد بود.

 

3- بازگرداندن مخاطبان به وب سایت

اگر شما بخواهید یک مخاطب را دوباره به وب سایت خودتان باز گردانید باز هم بهترین ابزار ایمیل مارکتینگ می باشد، بازگرداندن مجدد یک مخاطب به سایت می تواند در برند سازی و ایجاد اعتماد بسیار مفید باشد و اصولا برای موارد زیر کاربرد خواهد داشت.

 

. پیشنهاد مطالعه یک مقاله یا مشاهده ویدئو و…

. پیشنهاد شرکت در یک مسابقه و درگیر کردن مخاطب

. پیشنهاد دانلود کردن یک کتاب الکترونیکی و یا هر چیز دیگر

 

 

4- ایجاد فروش و فروش مجدد

شاید برخی بگویند در زمینه ایمیل مارکتینگ داریم کمی اغراق آمیز حرف میزنیم و یا کمی شبیه به فیلم های هالیوودی یا داستان های خیال انگیز درباره این موضوع بحث می کنیم، اما باید بگویم که واقعا ایمیل مارکتینگ یکی از موثرترین ابزارهای فروش می باشد، این موضوع را اگر خود من از نزدیک بارها لمس نمیکردم شاید حرف شما را میزدم اما بارها و بارها در کسب و کارهای مختلف قدرت فروش میلیونی این ابزار را تجربه کردم و در ادامه من این مورد را به شما اثبات خواهم کرد اما قبل از آن به موارد زیر توجه کنید.

 

. یک محصول جدید را به همه معرفی کنید

. یک محصول پرفروش را به افراد جدید پیشنهاد دهید

. محصولی مرتبط با خریدهای قبلی به خریداران قبلی پیشنهاد دهید

. بسته های و تخفیف های ویزه را به اطلاع کاربران وب سایت برسانید.

 

در همه موارد بالا اگر شما بخواهید پیام مناسب را به مخاطبان وب سایت منتقل کنید چگونه این کار را خواهید کرد؟ بی شک ایمیل مارکتینگ بهترین راه حل می باشد، کسانی که ایمیل خودشان را با تکنیک های مختلف به شما داده اند و اعتماد کافی را به وب سایت شما کرده اند، خیلی راحت ایمیل های شما را باز خواهد کرد و در نهایت شما به هدفتان دست پیدا خواهید کرد، البته به شرط آنکه ایمیل مارکتینگ را به خوبی بشناسید.

 

آیا ایمیل مارکتینگ ارسال چند ایمیل می باشد ؟

متاسفانه برخی فکر می کنند ایمیل مارکتینگ ارسال چند ایمیل می باشد و با همین تصور شروع می کنند به ارسال چندین ایمیل که هیچ نتیجه مناسبی برای شما نخواهد داشت، ایمیل مارکتینگ یک سری اصول و قواعدی دارد که حتما باید با آنها آشنا باشید، در غیر اینصورت ارسال ایمیل های شما نمی تواند چندان تاثیر گذار باشد.

 

آیا ایمیل مارکتینگ به تنهایی مفید است ؟

نکته جالبی که برای من وجود دارد این است که برخی افراد با توجه به دیدن محصولات آموزشی و یا شرکت در کارگاه های ایمیل مارکتینگ تصور می کنند همه چیز را درباره ایمیل مارکتینگ می دانند، اما حقله مفقوده ای که همیشه در محصولات آموزشی و یا کارگاه های حضوری وجود دارد این است که به خوبی درباره ایمیل نویسی (Email writing) صحبت نمی شود و اگر هم تکنیکی معرفی می شود بسیار گذرا و محدود می باشد.

 

این را بدانید که ایمیل نویسی هیچ کدام از این موارد نیست :

. اندازه متن ایمیل

. چند پیشنهاد درون ایمیل داشته باشم

. رنگ لینک های درون ایمیل چه رنگی باشد

. چه نوع عکسی درون ایمیل ها قرار دهیم

. چه روزها و چه ساعت هایی ایمیل ارسال کنیم

 

برخی هم می گویند عنوان نویسی بخشی از ایمیل نویسی می باشد، باید بگویم که عنوان نویسی بخش اولیه ایمیل نویسی می باشد، حالا فرض کنید شما بهترین عنوان را نوشته اید و بخش بزرگی از افراد ایمیل شما را باز کرده اند، حالا شما چه پیامی را می خواهید به مخاطب خودتان منتقل کنید تا وادار شوند که روی لینک های شما کلیک کنند تا به صفحه نهایی منتقل شوند.

 

یک داستان واقعی درباره ایمیل نویسی

فکر کنم تاریخ 95/02/16 بود که یکی از دوستان برای مشاوره افزایش فروش با ما تماس گرفت و از اینکه فروش پایینی داشت بسیار گله مند بود، جالبترین نکته هم اینجا بود که ایشون بیش از 3000 عضو هم داشت و ایمیل هایی که ارسال می کرد به فروش خوبی منتهی نمی شد، بلافاصله از ایشون خواستم نمونه ایمیل های ارسالی خودش را برای من ارسال کند.

 

پس از بررسی ایمیل ها متوجه شدم که نرخ باز شدن بسیار مناسب است اما متن درون ایمیل نمی تواند فرد را متقاعد کند تا روی لینک ها کلیک کند و به صفحه محصولات منتقل شود و در نهایت فروش مناسبی صورت گیرد، در واقع نرخ کلیک شدن بسیار پایینی داشتند، این مشکل از آنجا ناشی می شد که ایشون دقیقا نمی دانست باید درون ایمیل های خودش چه چیزی بنویسد.

 

اینجا بود که من دست به کار شدم و به ایشون تکنیک های ایمیل نویسی رو آموزش دادم و چند ایمیل نمونه هم براشون طراحی کردم، در نهایت سایتی که فروشش به 1 میلیون در ماه هم نمی رسید نتیجه این شد که فروش اون ماه به 4,631,800 تومان رسید که البته در ماه های بعد نیز افزایش داشته است و برای اثباتش از ایشون درخواست کردم یک تصویر از فروش آن ماه برای ما ارسال کنند که در زیر می توانید آن را مشاهده کنید.

 

فروش مشتری ما پس از اصلاح ایمیل مارکتینگ

 

 

12 پاسخ

  1. درود فراوان
   دوست گرامی اگر منظورتون این هست که به یک بانک ایمیل ناشناخته ایمیل ارسال بشود، خیر، چنین چیزی سراغ ندارم
   اما اگر می خواهید ایمیل مارکتینگ صحیح انجام دهید، میلرلایت بهترین گزینه شما می باشد.

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

 1. با سلام و احترام
  وبینار ایمیل مارکتینگ شما را شرکت کردم اما هنوز فایلهای آن که وعده داده بودید برایم ارسال نشده.
  ممنون می شم پیگیری کنید.
  سپاس فراوان

  1. درود فراوان
   دوست گرامی فایل وبینار در حال ویرایش می باشد و به زودی برای شما ارسال خواهد شد.

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

 2. با سلام آقای مبصرفر ببخشید شاید بعضی توانی سفر رو نداشته باشن اگه پول این کارگا رو بدیم شما میتونید در قالب یه وقت در تلگرام به ما آموزش بدید در قالب حالا متن ویس و تصویر؟

  1. درود فراوان
   دوست گرامی لطفا این موضوع را به صورت تلفنی مطرح بفرمایید.

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

  1. درود فراوان
   دوست گرامی این نوع خدمات رو انجام میدیم، البته باید قبلش اطلاعات کافی درباره محصول و یا محصولات شما داشته باشیم، پیشنهاد می کنم حتما از طریق تماس تلفنی با ما در ارتباط باشید، شماره های تماس در صفحه ارتباط با ما موجود می باشد. البته خودتان می توانید در کارگاه حضوری جنگجویان سرنوشت ساز می توانید تمام این تکنیک ها را به صورت کاملا عملی یاد بگیرید.

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

   1. راستش رو بخواید من مشهدم و نمیتونم در کارگاه حضور داشته باشم،پس تنها چاره استفاده از شخص شما درین کار است
    باتشکر

 3. سلام جناب مبصرفر
  من مبلغ ۴,۶۳۱,۸۰۰ تومان را در نمودار ارائه شده پيدا نمي كنم
  ممكنه عكس بهتري قرار دهيد
  سپاس فراوان

  1. درود فراوان
   دوست گرامی بالاترین حد خروج مبلغ از حساب با رنگ قرمز نشان داده شده است و سمت چپ بالاترین مبلغ خروجی سقف 1,500,000 تومان در هر بار می باشد و اگر به این موارد نگاه کنید فروش تقریبی به دستتان خواهد آمد، در ضمن این تصویر مربوط به پنل زرین پال یکی از مشتریان می باشد که امکان دریافت مجدد این تصویر نمی باشد.

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *