نقش کمپین در بازاریابی اینترنتی و افزایش فروشکمپین یکی از ابزارهایی می باشد که در دنیای کسب و کار، بازاریابی اینترنتی، سیاست و هر مورد دیگری که فکر گنید قابل پیاده سازی می باشد و در هر جایی هدفی را دنبال می کند و در این مقاله قصد دارم درباره این موضوع شیرین و جذاب بیشتر صحبت کنم، البته درباره کمپین در محصول آموزش بازاریابی اینترنتی از صفر تا صد که برای اولین بار این دوره توسط فکر آبی ایجاد شده است به صورت عملی بیشتر توضیح داده ام

 

کمپین چیست ؟

شاید تعاریف متفاوتی را تا حالا شنیده باشید اما اگر به زبان ساده بخوام این موضوع را برایتان تعریف کنم، باید بگویم سلسله کارهایی که شما برای رسیدن به یک هدف خاص انجام می دهید را کمپین می گویند.

 

ممکن است هدف شما در یک کسب و کار اینترنتی یا فیزیکی افزایش فروش باشد یا اینکه بخواهید برندینگ انجام دهید، یک نماینده مجلس ممکن است به دنبال ایجاد اعتماد و گرفتن رای از مردم باشد، در هر صورت اینجاست که معنای کمپین خودش را نشان می دهد

 

چند مثال از کمپین

فروشگاه اینترنتی بامیلو در روز جمعه سیاه که مصادف با عید شکر گزاری می باشد تصمیم گرفت که فروش خودش را افزایش دهد، برای این کار از یک ماه جلوتر یک سری تبلیغات آماده کرده و افراد رو به یک صفحه خاص هدایت می کرد که اگر می خواستند از تخفیف روز جمعه سیاه استفاده کنند.

 

باید ایمیل خودشان را وارد می کردند تا به آنها اطلاع رسانی می شد، بامیلو برای انتقال پیام خودش تنها به این ابزار اکتفا نکرد، در جوامع مجازی هم فعالیت های زیادی داشت و حتی در متروهای تهران نیز تابلوهای روز جمعه سیاه بامیلو رو می تونستید ببینید، یک قدم فراتر استفاده از تبلیغات در تلویزیون بود.

 

بامیلو از ترکیب ابزارهای پیام رسان مدرن و سنتی استفاده کرد تا بتواند یک کمپین افزایش فروش را تجربه کند، این وب سایت یکی از قدرتمندترین کمپین ها را اجرا کرد اما بسیار پر خرج که برای هر کسب و کاری مناسب نیست و من هم برای شما اصلا توصیه نمی کنم

 

حالا یک نماینده مجلس را در نظر بگیرید که برای جمع آوری رای یک کمپین انتخاباتی تشکیل می دهد، تعدادی در جوامع مجازی شروع به تبلیغات می کنند و مشاور این نماینده در نقاط مختلف شهر سعی می کند مراسم های سخنرانی برگزار کند.

 

حتی نماینده مربوط، برنامه هایی که را که در سر دارد روی کاغذ می آورد و آن را بین مردم پخش می کند، بنابراین یک نماینده مجلس موفق هم نیازمند کمپین می باشد.

 

کمی درباره اجزای یک کمپین

تا اینجا سعی کردم درباره کمپین اطلاعات مناسبی به شما بدهم اما باید گفت شما باید زمان کافی بگزارید تا یک کمپین موفق طراحی کنید، مراحل آن را ببینید و رسانه هایی که قرار است از آنها استفاده کنید را به صورت دقیق انتخاب کنید. بنابراین شاید بتوان اجزای یک کمیپن را به شکل زیر عنوان کرد.

. هدف شما

. رسانه های شما

. بودجه شما

. محتوای شما

. زمان شروع و پایان

 

کلام آخر

همانطور که می دانید فکر آبی اولین تولید کننده محصول جامع آموزش بازاریابی اینترنتی از صفر تا صد می باشد و تمام این نکات را بارها در کسب و کار خودمان و سایر کسب و کارهایی که از ما مشاوره گرفته اند را پیاده سازی کرده ایم، بنابراین پیشنهاد می کنم شما هم از مفهوم کمپین در کار خودتان استفاده کنید.