تکلیف من چیه ؟همیشه کاربران سایت از طریق ایمیل، جوامع مجازی و تماس تلفنی با من ارتباط برقرار می کنند و سوالات خودشون رو میپرسند و ما هم همیشه سعی می کنیم که هیچ کدام از این سوالات را بی پاسخ نگذاریم، اما این بار یکی از دوستان در یک تماس تلفنی از من سوالی رو پرسید که برام بسیار جالب بود، حتی ممکن است برای شما هم این سوال پیش آمده باشد، بنابراین خواستم این موضوع را با شما هم در میان بگذارم.

 

 

یکی از کاربران سایت با من تماس گرفت و سوال جالبی کرد.

گفت : آقای مبصرفر من تا حالا محصولات زیادی رو خریدم، اما متاسفانه آموزش ها اصلا کاربردی نبودند و یا اینکه به هیچ عنوان پشتیبانی خاصی وجود نداشت.

 

حالا تکلیف چی هست ؟
من میترسم محصولات شما رو بخرم اما باز هم خبری از پشتیبانی نباشه و باز من بمانم و یک عالمه سوال و کاری که اصلا به نتیجه نرسیده، حالا من باید چه کار کنم ؟

 

پاسخ من چی بود ؟
گفتم دوست عزیز شما که تماس گرفتید چه کسی پاسخ شما رو داد ؟
در جا جواب داد خود شما آقای مبصرفر !

 

گفتم خودم جواب میدم به جای اینکه بگذارم شخص دیگری جواب دهد، حتی اگر شما هنوز خریدی نکرده باشید در صورتیکه که می تونستم بگم این شماره رو که من نمیشناسم و لازم نیست جواب بدم و به جای من کس دیگری پاسخ بده، اگر هم خواست با خود من صحبت کنه باید یک جلسه مشاوره بگیره و پول بپردازه.

 

اما باز خودم پاسخ میدم تا متوجه بشم حرف کاربر سایتم چی هست، از من چی میخواد، مشکلش چی هست.

 

گفتم من که ایمیل شما رو نمیشناسم، می تونید هر زمان که دوست داشتید سوال خودتون رو ایمیل کنید و ببینید نتیجه چه خواهد بود، چون دوستانی که همیشه به ما ایمیل میزنند می دانند که ما هیچ ایمیلی رو بدون پاسخ نخواهیم گذاشت.

 

اگر سوالی دارید می توانید از طریق جوامع مجازی با ما در ارتباط باشید، سوالات خودتان را بپرسید تا متوجه شوید که باز هم هیچ سوالی را بی پاسخ نخواهیم گذاشت.

 

ما در خدمت شما هستیم

برای اینکه بتوانیم به مشتریان و کاربران خودمان کمک کنیم تا به نتیجه برسند، پل های ارتباطی زیادی را ایجاد کرده ایم از جمله شماره های تماس، ایمیل و حتی جوامع مجازی که می توانید همه آنها را در صفحه ارتباط با ما مشاهده کنید.

 

زیرا فکر آبی هدفش تنها فروش محصولات نیست، بلکه پشتیبانی از کاربران سایت در جهت رسیدن به هدف این دوستان عزیز می باشد.