5 تکنیک روانشناسی بازاریابی اینترنتیبازاریابی اینترنتی تنها داشتن تبلیغات اینترنتی اصولی، صفحات فرود و جمع آوری اطلاعات کاربران نیست. بلکه باید بدانیم چه چیزهایی در صفحات محصولات و سایت باعث خواهد شد کاربران از شما خرید کنند و یا اینکه از خرید کرن پشیمان بشوند، همه اینها به روانشناسی بازاریابی اینترنتی برخواهد گشت و اینکه آیا شما این موارد را در سایت خودتان رعایت کرده اید یا خیر، در این مقاله به ۵ تکنیک از روانشناسی بازاریابی اینترنتی خواهیم پرداخت البته در محصول بازاریابی انفجاری در وب به نکات و تکنیک های بسیار بیشتری پرداخته ایم.

 

۱ – تائید اجتماعی یا Social proof

ما انسان ها به دلیل اینکه موجوداتی اجتماعی هستیم در هنگام انجام هر کاری اصولا به اطراف خودمان نگاه می کنیم تا ببینیم دیگران چه کاری را انجام می دهند و سپس ما هم همان کار را انجام می دهیم، اگر توجه کرده باشید هنگامی که به سراغ یک عابر بانک میروید که در دید عموم قرار دارد با یک صف شلوغ روبرو می شوید در صورتیکه شاید ۵۰ یا ۱۰۰ متر آنورتر یک عابر بانک کاملا خلوت هم وجود دارد.

 

در این مواقع اگر شما آن عابر بانک را بشناسید و برای اینکه وقتتان تلف نشود و به سراغ آن بروید، بلافاصله چند نفر دیگر هم به دنبال شما راه خواهند افتاد تا از این عابر بانک خلوت استفاده نمایند، این یک مثال ساده بود حالا یک مثال در کسب و کار فیزیکی خواهم گفت، اگر دو رستوران با یک مشخصات و یک کیفیت غذایی در کنار هم باشند، اما یکی مشتریان زیادی داشته باشد و آن یکی سرش خلوت باشد فکر می کنید مشتریان جدیدتر به سراغ کدام رستوران خواهند رفت ؟

 

مطمئن باشید به سراغ رستورانی خواهند رفت که شلوغتر است، زیرا احساس میکنند این رستوران شلوغ یک برتری نسبت به رستوران خلوت تر دارد، در صورتیکه هیچ تفاوتی هم در دو رستوران وجود ندارد و این احساس برتری تنها به دلیل تائید اجتماعی صورت میپذیرد، حالا شما هم اگر می خواهید این تائید اجتماعی را در سایت خود لحاظ کنید به نکات زیر توجه کنید.

 

سعی کنید در صفحات محصول و محتوای سایت خودتان به شکل کاملا مناسب بخش نظرات کاربران را داشته باشید تا مشتریان و کاربران بتوانند نظر خودشان را درج کنند، همچنین هر چند وقت یک بار سعی کنید با مشتریان سایت خودتان تماس بگیرید و از آنها بخواهید نظرشان را درباره محصولات شما بیان کنند و آنها را در صفحات محصولات درج کنید، از درج نظرات تقلبی به شدت اجتناب کنید زیرا مشتریان و کاربران سایت از شما باهوش ترند و اینگونه نظرات را تشخیص خواهند داد.

 

۲ – کلیدهای خرید

سال ۹۴ به نمایشگاهی رفتم و درآنجا با یک غرفه فروش کیف و کفش چرمی اینترنتی روبرو شدم، اصلا قصد خرید نداشتم و به دلیل اینکه این غرفه قصدش معرفی سایتش بود و چنین کاری با کار اصلی من کاملا مرتبط بود خیلی کنجکاو شدم تا ببینم توی این غرفه چه خبر هست، بنابراین به سراغ غرفه رفتم و بلافاصله صاحب غرفه به من یک تراکت داد.

 

کمی تراکت را نگاه کردم اما اثری از آدرس سایت ندیدم، بنابراین آدرس سایت رو از غرفه دار پرسیدم و شخص گفت ما که آدرس سایت رو به فارسی نوشتیم ! کمی تعجب کردم اما گفتم من آدرس اصلی سایت رو میخوام و لطف کنید بهم بگید، پس از گرفتن آدرس سایت آنجا را ترک کردم، بماند که تراکت تهیه شده به هیچ عنوان مناسب یک نمایشگاه نبود و هیچ وقت مشتری خاصی را جذب نخواهد کرد، اما می خواهم به نکته جالبتری اشاره کنم.

 

وقتی شما در تراکت خودتان آدرس سایت یا حتی شماره تلفنی را درج نکنید، چگونه انتظار دارید کسی با شما ارتباطی برقرار کند ؟ این درست مثل این است که دکمه خرید در صفحات سایت شما به خوبی دیده نشوند و یا اصلا وجود نداشته باشند، متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلاتی که در صفحه محصولات اکثر سایت ها دیده میشود همین دکمه خرید است.

 

دکمه خرید یا آنقدر کوچک است که هر کسی نمی تواند آن را ببینید، مخصوصا کسانیکه چشمانشان کمی ضعیف باشد و یا تعداد این کلید خرید در صفحه محصول آنقدر کم است که باید کل صفحه را به ابتدا برگشت، حتی به رنگ این کلید هم این افراد توجه نمی کنند و از رنگ هایی استفاده می کنند که به خوبی دیده نمی شوند.

 

سعی کنید در یک صفحه محصول حداقل از سه کلید خرید و با رنگی متفاوت تر از نوشته های خودتان استفاده کنید، از رنگ های خاکستری، سفید و یا سیاه هرگز استفاده نکنید زیرا این رنگ ها اصولا در میان نوشته ها نامرئی خواهند شد، یک کلید در ابتدای صفحه، یکی در میانه و دیگری را در انتهای صفحه محصول قرار دهید.

 

۳ – محتوای صفحات محصول

فرض کنید کالایی را میفروشید که حداقل ۱۵۰ هزار تومان ارزش دارد، فکر می کنید برای فروش چنین کالایی ابتدا چگونه می توانید مشتری را متقاعد کنید که این کالا با این قیمت ارزش دارد ؟ پاسخ به این سوال در مرحله اول محتوای مناسب می باشد، اگر شما محتوای مناسب و به اندازه کافی طولانی نداشته باشید، نخواهید توانست چنین کالایی را بفروشید.

 

بزرگترین ضعفی که در اکثر سایت ها مشاهده می شود همین محتوای بسیار ضعیف در صفحات محصولات می باشد، توقع هم دارند که کاربران پس از ورود به این صفحات خرید هم بکنند، ببخشید اینجوری حرف میزنم اما باید بگویم زهی خیال باطل کاربران دیگر به این سادگی و بدون اطلاعات حتی در بازار هم خرید نمی کنند چه برسد به سایت و اینترنت.

 

وارد صفحه محصول فلان سایت می شوید و به زور ۵ خط توضیحات نوشته، دوست عزیز به جای پنج خط نوشتن یه کم بیشتر اطلاعات درباره محصول خودت جمع آوری کن، هر چه صفحه محصولت محتوای بیشتری داشته باشد بهتر می توانید فروش کنید، در ضمن استفاده از تصاویر مرتبط فراموش نشود، اگر هم بتوانی یک ویدئو درباره نحوه کارکرد محصولت و یا راهنمای استفاده از آن را تهیه کنی که خیلی عالی تر خواهد بود.

 

۴ – استفاده از تصاویر

دوست ندارم از واژه متاسفانه استفاده کنم، اما باز هم باید بگویم متاسفانه بیشتر وب سایت ها اصلا هیچ توجهی به تصاویر وب سایت خودشان نمی کنند و کاملا معلوم هست بیشتر از ۵ دقیقه برای انتخاب تصاویر وقت نگذاشته اند، در صورتیکه بازدید کنندگان و کاربران با تصاویر ارتباط بسیار زیادی برقرار می کنند.

 

حالا اگر در صفحه محصول شما تصاویر مناسبی از محصول وجود نداشته باشد، کاربران هم نمی توانند محصول شما را به خوبی درک کنند، از آنجاییکه در فضای اینترنت امکان لمس کالا وجود ندارد، کاربران با دیدن تصاویر مناسب از یک محصول به نوعی می توانند آن را لمس کنند، بهتر است تصاویری با بهترین کیفیت، از زاویه های مختلف از محصول خودتان تهیه کنید، سپس آنها را با فرمت مناسب وب ذخیره کنید و از این تصاویر در صفحه محصولات استفاده نمایید.

 

۵ – سرعت سایت

احتمالا برای شما هم پیش آمده که می خواهید وارد یک وب سایت شوید اما سرعت پایین وب سایت باعث می شود که آن را ببندید و سراغ سایت بعدی بروید، اگر وب سایت شما واقعا سرعت پایینی دارد حتما باید یک فکری به حال سرعت سایتتان بکنید، زیرا قبل از آنکه بازدید کننده ای وارد آن بشود بسته خواهد شد، مخصوصا اگر بابت ایجاد این ترافیک تبلیغات کرده باشید و هزینه ای هم پرداخته باشید. سرعت در کسب و کار اینترنتی قبل از زیبایی قرار دارد.

 

حتما سرعت سایت خودتان را هر چند وقت یک بار بررسی کنید، برای این کار می توانید از سایت gtmetrix.com استفاده کنید، هاست وب سایت شما یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده در سرعت می باشد، همچنین تصاویر موجود در سایت نیز می تواند سرعت سایت شما کم یا زیاد نماید، متاسفانه برخی از دوستان تصاویر را بدون آنکه به فرمت وب تبدیل کنند در وب سایت استفاده می کنند و بنابراین سرعت سایت کاهش پیدا می کند. برای این کار می توانید از نرم افزاز فتوشاپ استفاده کنید.

 

کلام آخر

دوست عزیز، حالا که این مقاله رو به صورت کامل خوندی بلافاصله سایت خودت رو باز کن و ببین کدام مشکلات در سایت شما وجود دارد، سعی کن مواردی رو که بهت گفتم حتما در وب سایت خودت رعایت کنی تا متوجه تغییر رفتار کاربران وب سایت و افزایش فروشت بشی، بسیاری از صاحبان وب سایت ها فکر می کنند که بازاریابی اینترنتی فقط افزایش ترافیک سایت و نرخ تبدیل می باشد و هیچ وقت به عوامل درونی وب سایت خودشان اهمیت نمی دهند البته در محصول آموزش بازاریابی انفجاری در وب بیشتر درباره این موضوع صحبت کردم.

 

10 پاسخ

  1. درود فراوان
   حتما سعی خواهیم کرد در اولین فرصت pdf این مقاله رو هم قرار بدیم

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

 1. با سلام
  میخواستم اول از همه از سایته خوبتون تشکر کنم و از حمت های بی دریغتون نهایت تقدیر داشته باشیم.آقای مبصرفر میخواستم اگر امکان داره راه های تبلیغ رایگان و پولی رو برای سایت در حال راه اندازی ما بفرمایین.با تشکر

  1. درود فراوان
   دوست گرامی شما می توانید ویدئو 6 تکنیک افزایش ترافیک وب سایت را دانلود بفرمائید و از روش های آن استفاده بفرمایید، اما اگر می خواهید بازاریابی اینترتی را به صورت کاملا حرفه ای یاد بگیرید می توانید از محصول آموزش بازاریابی اینترنتی از صفر تا صد استفاده بفرمایید.

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

 2. سلام آقای مبصری فر مقاله تون هم کاربردی بود هم مرتب متاسفانه برخی سایتها اگر هم مقاله مفید بذارند اونقدر نامرتب می نویسند و نگارش املایی را راعایت نمی کنند که حوصله آدمو سر می برند . در ضمن یک سوال دارم این فونت که در متنها استفاده می کنید چیه و چگونه میشه در سایت استفاده کرد ؟

  1. درود فراوان
   این فونت یکان (BYekan) می باشد که در سایت استفاده شده است.

   امیدوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

 3. باسلام و احترام محضرتان
  ممنون به خاطر مطالب دست اول شما
  چند صفحه از سایت رو دیدم
  سایت بسیار زیبایی دارید.. http://fekreabi.net
  قالب سایت هم خیلی زیباست
  افتخار ما آشنایی با شماست
  http://Agahi90.ir
  رسانه آگهی90
  باسپاس بیکران

 4. سلام علیکم
  مطلب بسیار جالب و کارآمدی بود خیلی از شما بابت قرار این مطلب ممنونم. چند نکته هست که لازم دیدم تذکر بدم
  اولا قرار بود نسخه صوتی و پی دی اف هم قرار بدین من همیشه نسخه پی دی اف رو توی سیستمم ذخیره میکنم تا در آینده هم بتونم استفاده کنم الان که نسخه پی دی اف نیست معلوم نیست که بعدا هم یادم بمونه و بیام ببینم به روز شده و بهش اضافه شده یا نه اگه نسخه صوتی طول میکشه لااقل نسخه پی دی اف رو حتما همون اول همراه مقاله قرار بدین
  ثانیا لطفا تاریخ و حتی الامکان ساعت انتشار مقالاتتون رو هم به بالای متن اضافه کنین خیلی ضروری نیست ولی برای من مهمه
  ممنون از توجهتون سایتتون در کل خیلی خیلی عالیه و جزء معدود سایتهایی که میشه چشم بسته به محصولاتش اعتماد کرد امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشین.

  1. درود فراوان
   دوست گرامی از نظر شما بسیار سپاسگذاریم و سعی می کنیم نظرتان را مد نظر داشته باشیم

   امیوارم شاد، موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود دوره 6 جلسه ای آموزش ایمیل مارکتینگ
6 درس کاملا رایگان
ما هم مانند شما از ایمیل های مزاحم متنفریم
دانلود رایگان ویژه نامه فکر آبی
با دانلود ویژه نامه تنها 5 ثانیه فاصله دارید !
شکارچی مشتریان وب سایت خودتان شوید
شش کلید طلایی افزایش فروش
فروشنده خاموش را بیدار کنید !
70 دقیقه ویدئو آموزشی به همراه صوت
دانلود رایگان رازهای کسب و کار اینترنتی
پرده از اسرار کسب درآمدهای میلیونی از اینترنت بردارید
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 180 ساعت آموزش رایگان کسب درآمد از اینترنت را از دست خواهید داد...
4 درس ویدئویی 180 دقیقه آموزش رایگان
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
این آموزش رایگان به ایمیل شما ارسال می شود
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
می خواهم زودتر از همه فیلم این وبینار را تهیه کنم
فقط 5 ثانیه تا دانلود این ویدئو فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این کتاب فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این ویدئو فاصله دارید
فقط 5 ثانیه تا دانلود این ویدئو فاصله دارید
چه چیزی رو دوست داری رایگان یاد بگیری ؟
اینجا کلی آموزش های رایگان ویدئویی براتون آماده کردم
آموزش هایی براتون در نظر گرفتم که بیش از 1.000.000 تومان ارزش دارند
کدوم آموزش برای من مناسبه و منو به هدفم میرسونه ؟
برای شروع کسب و کار اینترنتی پولساز کلید "کسب و کار اینترنتی"
برای افزایش فروش با کمترین تلاش کلید "بازاریابی اینترنتی"
آخرین مرحله برای بهترین انتخاب شما
اگر مدرس، متخصص، مشاور، سخنران، استاد دانشگاه هستید یا چیزی برای یاد دادن به دیگران دارید "مدرسان پولساز"
در غیر اینصورت "شروع میکنم" را انتخاب کنید.
زودتر از بقیه از فرصت پولسازی سال 97 باخبر شوید
دانلود رایگان رازهای تبدیل دانش به درآمدهای میلیونی
همین حالا رازهایی را دانلود می کنید که برای همیشه آینده مالی و جایگاه اجتماعی شما را دگرگون خواهد کرد.
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 1 ساعت آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
دانلود رایگان رازهای بازاریابی اینترنتی
کمتر از 30 ثانیه تا دانلود رایگان رازهای افزایش فروش وب سایت خودتان فاصله دارید!
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 5 درس آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
یک پیشنهاد کاملا رایگان و رد نشدنی
پنج راز بازاریابی اینترنتی که فروش سایت شما را سه برابر خواهد کرد در قالب پنج ویدئو قابل دانلود و رایگان
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 5 درس آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
یک پیشنهاد کاملا رایگان و رد نشدنی
همین حالا کسب و کار اینترنتی را در قالب 7 درس ویدئویی به صورت رایگان یاد بگیرید.
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 2 ساعت آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
یک پیشنهاد کاملا رایگان و رد نشدنی
همین حالا در دوره رازهای تبدیل دانش به درآمدهای میلیونی در قالب 5 درس ویدئویی قابل دانلود شرکت کنید.
اگر در این دوره شرکت نکنید بیش از 1 ساعت آموزش شگفت انگیز را از دست خواهید داد.
50%
تخفیف فقط همین حالا
فقط همین حالا می توانید بسته 100 ایده کسب و کار اینترنتی پولساز را با 50% تخفیف تهیه کنید، این پیشنهاد هرگز تکرار نخواهد شد.
80%
تخفیف برای تهیه جلسه اول
من میخواهم هر گونه ریسکی را برای شما از بین ببرم و به شما اطمینان خاطر بدهم آموزش های این بسته فوق العاده هستند، بنابراین می توانید جلسه اول مدرسان پولساز آنلاین را با 80% تخفیف تهیه کنید و در صورت رضایت بسته جامع را سفارش دهید.
تخفیف
فقط 9600 تومان
برای تبدیل گوشیت به ماشین پولسازی، پاتو بزار روی گاز
برای شرکت در دوره رایگان کسب و کار موبایلی ایمیل صحیح خودتان را وارد کنید، چون درس ها به ایمیل شما ارسال میشوند...
برای دسترسی کامل به دوره رایگان
لطفا ایمیل و شماره تماس خودتان را وارد کنید سپس کلید دریافت دوره را بزنید
دسترسی کامل به مینی دوره رایگان
کسب درآمد از اینستاگرام
برای دسترسی کامل به دوره رایگان
لطفا ایمیل خودتان را وارد کنید سپس کلید دریافت دوره را بزنید