افزایش ترافیک سایتزمانیکه شما کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی می کنید بودجه کافی برای تبلیغات را ندارید و به دنبال افزایش ترافیک سایت به صورت رایگان می باشید و واقعا برای هر کسب و کار اینترنتی یا استارت آپ استفاده از منابع رایگان تبلیغاتی و دیده شدن بسیار مهم و حیاتی می باشد.

 

به صورت شگفت انگیزی، راه های رایگان زیادی برای افزایش ترافیک سایت وجود دارد که به شما کمک می کند هزینه های غیر ضروری را حذف کنید و بودجه خودتان را به کارهای عمیق تر و بلند مدت اختصاص دهید. در واقع من این روش ها را بدون در نظر گرفتن بودجه شما پیشنهاد می کنم

 

1 – استفاده از بهینه ساز جستجوی محلی Google My Business

یکی از قوی ترین راه های رایگان برای افزایش ترافیک سایت و همچنین تبلیغات رایگان کسب و کار اینترنتی شما استفاده از ابزار Google My Business می باشد، این ابزار گوگل به شما کمک می کند در جستجوهای محلی گوگل به راحتی دیده شوید و در بالای نتیجه های جستجو قرار بگیرید، این ابزار بر اساس الگوریتم جستجوهای محلی گوگل طراحی شده است.

 

بگذارید موضوع را برای شما با ذکر یک مثال واقعی روشن کنم، چند وقت پیش ماشین پدر خانم من دچار مشکل شده بود و هر چه استارت میزدیم ماشین روشن نمیشد، بعد تصمیم گرفتیم ماشین را هل بدهیم اما باز هم فایده نداشت و بر اساس تجربه پدر خانمم متوجه شدیم که باطری ماشین مشکل دارد و باید باطری به باطری انجام دهیم

 

متاسفانه موفق نشدیم این کار را انجام دهیم و مجبور بودیم یک باطری تهیه کنیم، من تازه به تهران نقل مکان کرده بودم و آشنایی چندانی با محل فروش باطری ماشین نداشتم، بنابراین در گوگل جستجو کردم “نزدیک ترین باطری فروشی” چون میدونستم الگوریتم گوگل با توجه به محلی که من حضور دارم بهترین پیشنهاد را نشان خواهد داد.

 

در کمتر از 20 ثانیه یک باطری فروشی در نزدیکترین محلی که بودم را پیدا کردم و با یک تماس تلفنی پیک به محل ما آمد و باطری را همانجا در محل تعویض کرد، این کسب و کار سایت خودش را در Google My Business ثبت کرده بود، بنابراین به صورت رایگان یک مشتری جدید را به دست آورد.

 

حالا فرض کنید شما فروشنده پیتزا به صورت آنلاین هستید و سایت خودتان را در این ابزار رایگان ثبت کرده باشید، اگر کسی در گوگل جستجو کند “نزدیک پیتزا فروشی به من” شما اولین نتیجه جستجو خواهید بود، حتما از این روش استفاده کنید تا به صورت رایگان دیده شوید.

 

2 – برای وبلاگ های مرتبط پست مهمان بنویسید.

چند مزیت بزرگ در نوشتن پست مهمان وجود دارد، شما می توانید به راحتی با مخاطبین وبلاگ به صورت رایگان بهرمند شوید و به افزایش ترافیک سایت خودتان کمک کنید، همچنین می توانید خودتان را به عنوان یک پیشرو یا متخصص در کسب و کارتان معرفی کنید.

 

همچنین نوشتن پست مهمان یک مزیت بسیار بزرگ دیگر دارد، اگر وبلاگی که در آن پست مهمان مینویسید Domain Authority (قدرت دامنه) بالایی داشته باشد و شما چند لینک به سایت خودتان دهید به سرعت روی سئو سایت شما تاثیر گذار خواهد بود و رتبه بهتری در گوگل به دست خواهید آورد.

 

فقط برای نوشتن پست مهمان به این دقت کنید که مطلب شما به صورت انحصاری تهیه شده باشد و در جای دیگری منتشر نشده باشد تا مدیر وبلاگ حاضر باشد پست شما را در وبلاگ خودش درج کند و همچنین پستی بنویسید که با موضوع وبلاگ کاملا همخوانی داشته باشد، مثلا برای یک وبلاگ آشپزی سعی نکنید مقاله ای درباره سئو بنویسید.

 

3 – پیشنهاد مصاحبه در پادکست کسب و کارهای دیگران را بدهید.

افزایش ترافیک سایت قرار نیست همیشه به صورت یک لینک باشد تا افراد روی آن کلیک کنند و به سایت شما برسند، همین که صدای شما را بشنوند و شما خیلی کوتاه به سایت خودتان اشاره کنید کافی هست تا علاقه مندان سری به سایت شما بزنند.

 

بسیاری از علاقه مندان به کسب و کار شما همیشه مقاله نمیخوانند و دوست دارند به صورت صوتی با شما ارتباط برقرار کنند، تولید کنندگان محتوا زیادی هستند که به صورت پادکست های صوتی با مخاطبان خودشان ارتباط دارند. کافی هست به این کسب و کارها پیشنهاد دهید که در یکی از پادکست های صوتی آنها حاضر هستید به سوالات تخصصی مخاطبان آنها به صورت رایگان پاسخ دهید.

 

شاید این روش کمی زمانبر باشد تا چنین افرادی را پیدا کنید و چنین مصاحبه ای را انجام دهید اما اگر یک بار تاثیر این روش را ببینید هرگز حاضر نیستید آن را نادیده بگیرید، حتما در مصاحبه هایی که به صورت پادکست صوتی منتشر میشود سایت خودتان را به شیوه صحیح معرفی کنید.

 

4 – به سوالات مخاطبان در انجمن های تخصصی پاسخ دهید.

من ابتدای کارم با پاسخ دادن به سوالات کاربران و ایجاد بحث در چند انجمن تخصصی چند صد مخاطب را جذب سایتم کردند که همین حالا تعداد زیادی از آنها مشتریان همیشگی سایت من هستند، کاملا رایگان به افزایش ترافیک سایت فکر آبی کمک کردم و در نتیجه درآمد مناسبی از همین منبع به دست آوردم

 

خیلی از صاحبان سایت ها این روش را دسته کم میگیرند اما شما این فرصت را دارید تا از این روش استفاده کنید و نتایج شگفت انگیز آن را مشاهده کنید، البته باید روزانه حداقل نیم ساعت برای این کار وقت بگذارید تا پس از مدتی نتایج عالی به دست آورید.

 

5 – محتوایی در Linkedin منتشر کنید

Linkedin یک پلت فرم ارتباط با حرفه ای ها است. به همین دلیل مکانی عالی برای به اشتراک گذاری محتوای مربوط به کسب و کار است. این شبکه اجتماعی تخصصی به شما این امکان را میدهد که تخصص خودتان را به بازار هدفتان نشان دهید.

 

بنابراین اگر کسب و کار شما در یک حوزه حرفه ای فعالیت می کند برای افزایش ترافیک سایت خودتان حتما در این شبکه اجتماعی فعالیت کنید و پست های تخصصی را به اشتراک بگذارید، روی شبکه سازی خودتان در Linkedin کار کنید.

 

6 – وب سایت خودتان را در امضاء ایمیل خودتان تبلیغ کنید !

روزانه افراد مختلفی از طریق ایمیل با شما ارتباط برقرار میکنند و این کوتاهی بزرگی می باشد که از امضاء ایمیل برای افزایش ترافیک سایت و همچنین تبلیغ های خاص استفاده نکنید، در امضاء ایمیل می توانید آخرین رویدادهای خودتان را مانند تبلیغ یک حراج، مسابقه، رویداد یا حتی آخرین پست وبلاگ را درج کنید.

 

7 – ارتباط شبکه ای ایجاد کنید.

سعی کنید با کسانی که در حوزه کاری یا حوزه های مرتبط کاری شما فعالیت دارند ارتباط برقرار کنید، ایجاد این شبکه های کسب و کار به شما کمک خواهد کرد تا بیشتر دیده شوید و حتی با کمک شبکه ایجاد شده تبلیغات بزرگ اما ارزانی را ایجاد کنید، این روش برای استارت آپ ها بسیار مفید می باشد و به شما کمک خواهد کرد شرکای بالقوه تجاری خودتان را پیدا کنید.

 

8 – در یک رویداد سخنرانی کنید.

اگر شبکه خوبی ایجاد کرده باشید مطمئن باشید این امکان به صورت رایگان برای شما فراهم میشود که در یک رویداد چند دقیقه ای را سخنرانی کنید به شرط آنکه تامل برانگیز و قدرتمند این کار را انجام دهید.

 

سخنرانی در یک رویداد می تواند آگاهی از برند شما را افزایش دهد و توجه همگان به شما و کسب و کارتان جلب خواهد شد، اگر از قبل برای این کار آماده شوید می توانید پیشنهاد رایگانی را برای شنوندگان داشته باشید و از آنها درخواست کنید برای دریافت این پیشنهاد از سایت شما بازدید کنند، افزایش ترافیک سایت تنها با چند دقیقه سخنرانی بسیار قوی امکان پذیر می باشد.

 

9 – افزایش ترافیک سایت با ارسال خبرنامه

افزایش ترافیک سایت همیشه مربوط به بازدیدکنندگان جدید نمی باشد، بلکه شما باید بتوانید بازدیدکنندگان قبلی را دوباره به سایت خودتان برگردانید تا بیشتر شما را ببینید و در نهایت خرید کنند.

 

خبرنامه یکی از این روش های ارزان قیمت و حتی گاهی اوقات رایگان می باشد، کافی هست ایمیل بازدیدکنندگان را جمع آوری کنید و سپس با ارسال ایمیل های مختلف آنها را دوباره به سمت سایت خودتان هدایت کنید.

 

10 – در آپارات فیلم آپلود کنید.

آپارات در ایران روزانه میلیون ها بازدید کننده دارد و افراد زیادی برای پیدا کردن برخی آموزش ها به این شبکه اجتماعی ویدئویی رجوع می کنند، حالا این شما هستید که با آپلود چند ویدئو ساده اما جذاب در این رسانه اجتماعی می توانید مخاطبان زیادی را به صورت رایگان جذب کسب و کار اینترنتی خودتان کنید.

 

11 – ثبت در سایت های آگهی رایگان

سایت خودتان را در سایت های آگهی رایگان استفاده کنید من از این روش زمانیکه مکمل های ورزشی را به صورت اینترنتی میفروختم استفاده میکردم و مشتریان زیادی با من تماس میگرفتند و یکی از اصلی ترین استراتژی های تبلیغاتی من در آن زمان استفاده از همین آگهی های رایگان بود، شما هم می توانید از این روش استفاده کنید.

 

کلام آخر

افزایش ترافیک سایت به صورت رایگان یک استراتژی بسیار مناسب می باشد اما باید زمان کافی برای استفاده از این ابزارها داشته باشید، هیچ وقت ساده بودن این روش ها شما را فریب ندهد تا از آنها استفاده نکنید، بسیاری از افراد ممکن است حتی به این روش ها توجه نکنند و این برگه برنده شما می باشد چون رقیب زیادی برای دیده شدن توسط این روش ها ندارید.

 

 اگر به دنبال ساخت یک سیستم بازاریابی حرفه ای در سایت خودتان هستید و می خواهید فروش شگفت انگیزی را تجربه کنید، پیشنهاد میکنم روی تصویر زیر کلیک کنید.

آموزش بازاریابی اینترنتی