مسابقه فکر آبی

با اولین مسابقه از سری مسابقات ماهانه فکر آبی با هدف به چالش کشیدن دوستان در خدمت شما دوستان عزیز هستیم، آماده باشید تا شما هم بتوانید یک امتیاز را در جدول مسابقات به نام خودتان ثبت کنید، اگر آماده هستید سوال مسابقه را بخوانید و پاسخ دهید.

 

 

سوال مسابقه

بازاریابی محتوا محور از نظر شما کاربران عزیز چیست و چگونه باید اجرا شود، هر کسی می تواند به اندازه اطلاعات خودش به این سوال پاسخ دهد. دوستانی که محصول آموزش بازاریابی اینترنتی از صفر تا صد را تهیه کرده اند هم حتما در این مسابقه شرکت کنند تا بقیه هم بتوانند از نظرات این افراد استفاده کنند.

 

چند نفر برنده داریم ؟

در اینجا هر کسی که بتواند به نوعی به این سوال پاسخ مناسبی بدهد، حتی اگر پاسخ نزدیک باشد می تواند یک امتیاز کسب کند و همانطور که در صفحه اصلی مسابقه فکر آبی نوشته شده، می تواند از مزایای این امتیاز استفاده نماید.

 

چگونه در این مسابقه شرکت کنیم ؟

به راحتی شما میتوانید در این مسابقه شرکت کنید، کافی هست به پایین همین صفحه و بخش نظرات کاربران بروید، سپس اطلاعات و پاسخ خود را وارد کرده و کلید ارسال را بزنید تا در این مسابقه شرکت کنید.

 

26 پاسخ

 1. بازار یابی محتوا محور یعنی یا تولید محتوای اصیل و مفید که اعتماد افراد را بتوانیم با آن جذب کنیم و باعث شویم با توجه به بکاربر بردن کلمات کلیدی در محتوا خود و با جذب کردن آن و نشان دادن امکانات بالا. با کار اینفوگرافیک و ویدیو ها مشتری جلب کنیم تا درصد فروش ما زاید بشود.

 2. بازار یابی محتوا محور یعنی یا تولید محتوای اصیل و مفید که اعتماد افراد را بتوانیم با آن جذب کنیم و نیز باعث شویم با توجه به بکاربری کلمات کلیدی در آن محتوا افراد را به سایت خود جذب و جزو کاربران خود کنیم .

 3. با سلام
  به نظر من بازاریابی محتوا محور یعنی در هنگام معرفی محصول محتوا به گونه ایی باشد که خریدار محصول را بخرد

 4. شاید بهتر باشه اول بپرسیم چه چیزی بازاریابی محتوا نیست؟
  تبلیغات ،بازاریابی محتوا نیست
  توضیح محصول بازاریابی محتوا نیست
  تعریف محصول بازاریابی محتوا نیست
  اصلا بعضی وقت ها بازاریابی محتوا مستقما در مورد محصولی که می فروشید نیست
  شما باید در متنی که می نویسید گره ای از گره های مشتریتون رو وا کنید طوری که بعد از خوندن متن شما قابلیت جدیدی پی ا کرده باشه
  یک سری تکنیکهای فرمالیته هم هست که دوستان اشاره کردند باید باشه مثل تیتر نویسی و مسائل تکنیکی نگارش که اینترنت پره از اینا

 5. سلام ،بازاریابی محتوا محور یعنی جامع ترین و کامل ترین بازاریابی که محتوای ان از ساده ترین تا پیچیده ترین مراحل آموزشی را دربرگیرد،بایستی به صورت رایگان بخش فراگیری عمومی ان ارایه گردد که کاربر ترغیب به ادامه مسیر شود

 6. بازاریابی محتوا محور بر اساس معرفی محصول با محوریت اموزش دانش و تحقیقات به کاربران است
  یعنی اینکه ابتدا باید با دادن اطلاعات و پرداختن به موضوعات مرتبط با محصولاتمان کاربران را مشتاق به خرید محصول کنیم و به کاربران توضیح بدهیم که این محصول نیاز انها را برطرف میکند

 7. بازاریابی محتوامحوراصلی ترین ومهمترین بخش دربازاریابی بشمارمیرودوبمعنای معرفی اصولی به هرشکل (صوتی-تصویری -مقاله و…) که باعث شودمشتری اطلاعات کامل وجامعی رادرموردکالایاخدماتتان دریافت نموده وخواستاراین شودتادرجهت رفع نیازخودخواهان خرید شود.بخشی از این اطلاعات حتی میتواند همه سوالهای احتمالی – نحوه ارایه ویانحوه یامورداستفاده متقاضی درموردکالاوخدمات نیزباشد.
  باتشکروعرض خسته نباشیدخدمت شما

 8. بازاریابی محتوا محور یعنی پیاده سازی روش های تبلیغاتی و فروش از طریق محتوا که می تواند شامل هر نوع محتوای تصویری ،صوتی،متنی و…باشد که هدف محتوا سوق دادن افراد و جلب افراد برای خرید محصول می باشد یعنی براساس محتوا سود حاصل میشود.این محتوا باید طبق اصول بازاریابی پیاده سازی شود تا به هدف یعنی خرید منجر شود.

 9. درود
  به نظر بنده بازاريابي محتوا محور يعني توليد يك محتواي چند سطري درمورد يك محصول بطوريكه بتواند اطلاعات مفيد و خلاصه در مورد موضوع محصولي به كاربر ارائه كند و هم چنين كاربر را مشتاق تهيه محصول كند تا بتواند اطلاعات تكميلي را بدست اورد . مثلا در مورد ايميل ماركتينگ مطلب خاصي نوشت تا كاربر مشتاق شود براي اينكه ريزه كاري هاي اين كار را بداند محصول ايميل ماركتيگ را تهيه كند .
  Goood luck

 10. با سلام
  بازاريابي محتوا محور به نوعي از بازاريابي اطلاق ميشه كه با تمركز بر خواست و نياز مشتري، روش و رويه انجام خودش رو به روز آوري ميكنه. به عبارت ديگه در بازاريابي با دريافت محتواي مطلوب مشتريان، هم نوع و روش بازاريابي تغيير ميكنه و هم محتواي تبليغ شونده. پيروز باشيد.

 11. سلام بازاریابی محتوایی یعنی با ایجاد محتوایی ارزشمند در نوع محصول خود با جامعه هدف خود که قشری از مردم اعم از مدیران پزشکان کشاورزان و غیره می باشند ارتباطی کارآمد و موثر برقرار کنیم که به آن content marketing هم می گویند

 12. بازار یابی محتوا محور یعنی تولید محتوای مفید وارزشمند ودراختیار کاربران قرار دادن آن بطوریکه هم برای کاربر قابل استفاده بوده ودقیقا مطلبی باشد که کاربر بدنبال آن بوده وبه آن رسیده است و در ضمن آن با محصولات و سایر تولیدات ما آشنائی یابندوحتما ارائه این مطلب در قبال دریافت ایمیل کاربران خواهد بود.

 13. بازاریابی محتوا محور درواقع بازاریابی است که تکیه اصلی وتمرکز فروش بر نوع مطالب ارائه شده، موضوع ،وهدفی است که مشتریان دران موضوع احساس نیاز میکنند وبه دنبال دستیابی به ان میباشند حال هرچه این محتوا با نیاز مشتری نزدیکتر باشد در صد موفقیت فروش بیشتر میباشد

 14. به نظرمن یعنی دربین مجموعه مطالب خوب واصیل وکپی نشده که به عنوان رایگان برای مخاطبین قرارمیدیم مشتری راهدایت کنیم به سمت محصولات واینگونه وقتی که مشتری ببیندشمابه اواستفاده میدهیدبامحتوا،راغب ومشتاق به خریدمیشود.واین میشه یه نوع بازاریابی محتوا

  امیدوارم درتمام مراحل زندگی موفق وپیروزباشید

 15. با سلام
  در واقع جواب سئوال درون خود سئوال پاسخ داده شده ، به این شکل که خود محصول بر مبنای محتوای اصیلی که دارد خود را معرفی میکند،.مثالی میزنم،مثلا شما یک ماشین میخرید و از لحاظ کیفیت دارای امتیازواستانداردهای لازم هست در واقع خود ماشین بواسطه این کیفیت خودرا تبلیغ کرده.پس اگر محور بازاریابی هر محصول بر مبنای محتوای با ارزش باشد که شما با جستجو وتلاش وکوشش خود آنرا خلق کرده باشید، ارزشمند میباشد وخود به خود افراد به دنبال این محصول خواهند آمد بدون اینکه شما به دنبال آنها بروید.

 16. به نظر من بازاریابی محتوا محور یعنی اینکه محتوای مناسب تولید کرده و چکیده ای از آن را برای تبلیغ قراربدیم و به گونه ای باشد که هم برای دریافت کننده آن مناسب باشد و هم به گونه ای باشد که مشتری برای بدست آوردن مطالب کامل و مفید محصول تبلیغ شده را خریداری کند

 17. سلام
  از نظر من بازاریابی محتوا در واقع نوعی از بازاریابی است که به فرایند تولید و به اشتراک گذاری محتوایی که باعث حفظ مشتریان قبلی و بدست آوردن مشتریان جدید می پردازد. و میتوانیم بگوییم که بازاریابی محتوا: تکنیک خلق و پخش کردن محتوا جذاب، ارزشمند و مرتبط با نیاز مشتری و یا مخاطب هدف میباشد. بازاریابی محتوا به خلق محتوای جذاب در حوزه هایی تفریحی، علمی، سرگرمی و … می پردازد. بازاریابی محتوایی با کیفیت است که به حل مشکل مردم بپردازد. ماهیت این استراتژی محتوایی این باور است که اگر ما به عنوان یک کسب و کار، به خریداران اطلاعات نامتناقض، مداوم و ارزشمند تحویل دهیم، این خریداران در آخر با انجام خرید و وفاداری به ما پاداش خواهند داد.
  و در نتیجه میتوانیم بگوییم که :بازاریابی محتوا محور، هنر ارتباط برقرار کردن با مشتریان، بدون اینکه چیزی به آنها بفروشید، است که البته در نهایت به فروش بیشتر می انجامد.

 18. بازاریابی محتوا محور یعنی این که ما محتوای محصول را مورد بازاریابی قرار دهیم.حالا این محتوا می تونه شامل مشخصات محصول فوایدش وکاستی هاش باشه.یه حالت دیگه ای هم هستش که ما محصولات خودمون رو بر اساس نیاز مشتری تهیه یا طبقه بندی کنیم.تو این جور بازاریابی ما بیشتر باید سعی کنیم محتوا ی محصول به چالش کشیده بشه به طور مثال باید به این بپردازیم که محصولات ما چه چیزی برای گفتن دارن.

 19. با سلام
  بازاریابی محتوا، روشی از بازاریابی است که در آن سازمان، به‌منظور جذب و دستیابی به مخاطبان، محتوایی ارزشمند، متناسب با شرایط (شامل فرهنگ، علایق مخاطب و…) به صورتی مستمر ایجاد و منتشر می‌کند، با این هدف که اعمال مشتریان تبدیل به رفتاری سودبخش برای سازمان شود.
  چهار روش برای بازاریابی محتوا:
  ۱- اطلاعات گرافیکی(اینفوگرافیک)
  ۲- صفحه اینترنتی
  ۳- پادکست یا پادپخش
  ۴- ویدئو

 20. درود و وقت بخیر
  به نظرمن , به نوعی از بازاریابی اطلاق می شه که , افراد با علاقه مندی خاص رو به سمت محصول خاص هدایت کنیم . و با ایجاد انگیزه در اون فرد بتونیم اشتیاقش رو نسبت به خرید محصول تحریک کنیم . در این راستا , با ایجاد محتوایی مناسب باید افراد علاقه مند به محتوای مورد نظرمون رو به سمت خودمون بکشیم تا فایل یا مقاله ای که تهیه کردیم رو حتما گوش بدن یا بخونن , گام بعدی اینه که محتوی خودمون رو طوری تهیه کنیم که لزوم خرید محصول مورد نظر رو در فرد ایجاد کنیم . مثلا سرفصل هایی رو ارائه بدیم و دانستن مطلب کامل رو به اون محصول مورد نظر ارجاع بدیم.

 21. با سلام
  بازاریابی محتوا یعنی اینکه محتوایی را که آماده کرده ایم را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزاریم و آدرس لینک سایت خود را در پایین همان قرار بدهیم تا آنهایی که آن را می خوانند و یا آنرا دانلود می کنند به سایت ما هدایت شوند و همین کار را میتوان در انجمن های تخصصی و سایت های مربوط به سایت خودمان انجام دهیم و آدرس خود را در آن ذکر کنیم.

 22. بازاریابی محتوا کنیک بازاریابی است به معنی تولید محتوایی مرتبط و دائم و جذاب است که بتواند افراد را جذب کرده و انها را به مشتریان دائمی تبدیل کند . محتوایی که به اشتراک میگذاریم بهتر است با محصولی که قرار است بفروشیم ارتباط داشته باشد.

 23. سلام بر استاد مبصر فر :

  پیش از پاسخ تشکر می کنم به خاطر ابداع این مسابقه.
  پاسخ:
  به نظر من سایت ما وقتی از بازاریابی محتوا محور پیروی می کند که به طور کلی محتوا و تولید اطلاعات در قالب های مختلف که به صورت کپی نشده و ناب می باشد در سایت ما وجود داشته باشد.
  البته بازاریابی محتوا یعنی اینکه با استفاده از مطالب روز در حوزه کاری خود در فرمت های گوناگون اطلاعات مختلفی ارائه کنیم که این باعث جذب مخاطبین در حیطه کاری ما می گردد.
  حال اگر بتوانیم به این موضوع پی ببریم که کاربران دقیقا چه چیز می خواهند و بتوانیم آن را به صورت یک محتوای درست و پرکاربرد ارائه دهیم در واقع با این کار مخاطبین بیشتر جذب شده و حالا می تونیم در این محتوا محصولات خود را به صورت مستقیم و غیر مستقیم ارائه کنیم .
  در واقع با تولید محتوای خوب مشتری را به خرید هدایت می کنیم.
  تشکر

 24. سلام…بازاریابی محتوامحوربایدتبلیغی ازکالایی باشدکه آن کالایاخدمت اساس کاروشغل آن بازاریاب یاشرکتی که تبلغ دهنده است باشد..یابه نوعی تبلیغ براساس محتوای حرفه وشغل یاخدمت ارایه داده شده که شخص تبلیغ دهنده بایدکالایاخدمت خودراان گونه که هست به روش های مختلف باتوضیح کامل دراختیارمشتری قرادهدان گونه که دراین توضیحات مشتری ممکن است نیازخودرادران پیداکندمانندخریدیک کتاب که دربرخی ازان هامی توان مشاهده نمودکه فهرست کامل وجامع دارندودربرخی خیلی مختصرفهرست راجمع می کنند…دراصل کالاهاوخدمات بی عیب ونقص وباقیمت مناسب فروش بیشتری خواهندکرد…

 25. سلام
  به نظر من بازاریابی محتوا محور یعنی تولید محتوای بکر و کپی نشده ، استفاده از فرمت های مختلف مثل متن ، عکس و فیم ، صوت و غیره که مخاطب بتونه هر طور دلش خواست از مطالب بهره ببره .
  محتوا باید بر اساس سئو باشه یعنی کلمات کلیدی داخلش استفاده شده باشه – از تیتر استفاده بشه – نتیجه گیری داشته باشه و …

 26. با سلام
  به نظر من بازاریابی محتوا محور یعنی اینکه هنگام ارسال ایمیل به افراد محتوای محصولی را که قصد ارائه داریم را بیشتر توضیح دهیم و این توضیحات به گونه ای باشد که باعث جلب نظر مخاطب گشته و با استفاده از لینک موجود دوست داشته باشد که وارد صفحه ادامه توضیحات شود و پس از خواندن توضیحات کامل به خرید ترغیب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *